Παρουσίαση Φυσιγγίων

Clever Mirage 36gr No6

View attachment 79361View attachment 79362View attachment 79363View attachment 79364
View attachment 79365
Καψουλι: 688
Σκαγια: Νο6 (2.7mm)
Βύσμα: LBRS 15
Πυρίτιδα Α1 Speciale (×36)
Πολύ ωραίο το Clever...
Σε συνδυασμό με την κατανομή και την ταχύτητα που έδωσε θα το δοκίμαζα και στα περάσματα της Φάσσα, τον επόμενο μήνα...
Jordan διασποράς #8 34gr θεωρητικά
==========================
57.5mm - 1.7mm
33.615gr = 458 σκάγια = #7.85
1.74gr πυρίτιδα (ποιά ?)

View attachment 79421View attachment 79422

View attachment 79423View attachment 79424
View attachment 79426
Αν και ξανθίζει στη φώτο...
Αν κρίνω από την αναλογία πυρίτιδας/βάρος σκαγιών σε συνδυασμό με το καψούλι...για CSB 1 μου κάνει...
 
Πάντως Ηλία είναι τουφέκια και φέρετρο στο κυνήγι
Εγώ θα συμφωνήσω απόλυτα!Δεν ξέρω αν είναι ακριβό ξέρω ότι δεύτερη τουφεκια σπάνια έχει χρειαστεί να ρίξω! 15 χρόνια το ρίχνω και είναι ακριβώς το ίδιο.
 
Εγώ θα συμφωνήσω απόλυτα!Δεν ξέρω αν είναι ακριβό ξέρω ότι δεύτερη τουφεκια σπάνια έχει χρειαστεί να ρίξω! 15 χρόνια το ρίχνω και είναι ακριβώς το ίδιο.
Την όλη δουλειά την κάνει ο ελικοειδής διασπορέας Θώδη. Πραγματικός υπερδιασπορέας!
Σε ότι φυσίγγι φτιάχνω με διασπορέα Θώδη δε ζει τίποτα από τα 8 μέχρι τα 20 μέτρα.
Κατά τα άλλα το φυσίγγι είναι φτιαγμένο με φτηνά υλικά. Αλλά ποιός είπε ότι η ποιότητα είναι πάντα στα ακριβά;
 
Την όλη δουλειά την κάνει ο ελικοειδής διασπορέας Θώδη. Πραγματικός υπερδιασπορέας!
Σε ότι φυσίγγι φτιάχνω με διασπορέα Θώδη δε ζει τίποτα από τα 8 μέχρι τα 20 μέτρα.
Κατά τα άλλα το φυσίγγι είναι φτιαγμένο με φτηνά υλικά. Αλλά ποιός είπε ότι η ποιότητα είναι πάντα στα ακριβά;
Κάποια άλλα φυσιγγια με Θωδη;
 
Επίσης ο Ιορδανογλου χρησιμοποιεί πυριτιδες της cheddite και της nobelsport (A1,A0) δεν χρησιμοποιεί ισπανικές. Τα φυσιγγια γεμίζονται στον Μαυρούλη στη Θήβα
σε αυτό το βάρος (34)γρ μπορη να είναι η 206 formula.. η drago αν και τσιμπημένη πολύ σε μπαρούτι και σκαγια!!!…. α1/η ΑΟ δεν είναι σιγουρα… ποιο πολύ μου κάνει για csb1 αν δεν μας γελάει η φωτό….
 
σε αυτό το βάρος (34)γρ μπορη να είναι η 206 formula.. η drago αν και τσιμπημένη πολύ σε μπαρούτι και σκαγια!!!…. α1/η ΑΟ δεν είναι σιγουρα… ποιο πολύ μου κάνει για csb1 αν δεν μας γελάει η φωτό….
Ρε Ηλια....η 206 ειναι γαλάζια...αυτη ειναι γκρι...
 
Ρε Ηλια....η 206 ειναι γαλάζια...αυτη ειναι γκρι...
Γαλάζια ???? Σιγά μην είναι ΝΔ !!! Ούτε ΝΔ, ούτε ΣΥΡΙΖΑ (πορτοκαλί) ... .yelling.
Όλες οι 206 (SV, V, S) και η D20, όλες δηλαδή οι "στρογγυλές" πυρίτιδες της Nobelsport είναι ΠΑΣΟΚ !!! .sarcastic.
IMG_20221206_181122.jpg
Πέρα από την απόχρωση έχουν διαφορά από τις CSB και στο μέγεθος και στο κόψιμο των δίσκων.
 
Back
Top