Παρουσίαση Φυσιγγίων

Τώρα....
Οι γνήσιοι gualandi πάντα έγραφαν...
Oχι.Σε συζήτηση με τον καταστηματάρχη στο λιμάνι την Ανκόνα που πήρα την Gaep pocket (12 χρόνια πριν) μου είχε πει ότι υπάρχουν πάνω από 5 βιοτεχνίες που φτιάχνουν κυαθια για λογαριασμό της gualandi (φασον).
 
Oχι.Σε συζήτηση με τον καταστηματάρχη στο λιμάνι την Ανκόνα που πήρα την Gaep pocket (12 χρόνια πριν) μου είχε πει ότι υπάρχουν πάνω από 5 βιοτεχνίες που φτιάχνουν κυαθια για λογαριασμό της gualandi (φασον).
Όσα εμπορικά φυσίγγια εχω ανοίξει που έλεγαν ότι περιέχουν gualandi πάντοτε έβρισκα την φίρμα γραμμένη στον συγκεντρωτηρα....
Το ίδιο κ στα Ελληνικά Diana κ club που επί σειρα ετών γεμιζονται με αυτους..

Αν υπάρχουν κ φασον δεν το γνωρίζω...
Όμως έτσι δεν μπορουμε να είμαστε κ σίγουροι για τον αν είναι Ιταλικός η Ελληνικός......
 
Όσα εμπορικά φυσίγγια εχω ανοίξει που έλεγαν ότι περιέχουν gualandi πάντοτε έβρισκα την φίρμα γραμμένη στον συγκεντρωτηρα....
Το ίδιο κ στα Ελληνικά Diana κ club που επί σειρα ετών γεμιζονται με αυτους..

Αν υπάρχουν κ φασον δεν το γνωρίζω...
Όμως έτσι δεν μπορουμε να είμαστε κ σίγουροι για τον αν είναι Ιταλικός η Ελληνικός......
Δεν δίνω βάση να σου πω την αλήθεια για το αν είναι ή δεν είναι γνήσιοι τόσο όσο στην απόδοση του κάθε φυσιγγίου στο φτερό και όχι στον πίνακα.Νομος δικός μου.
 
Μου έδωσε ο καλός φίλος @StaPap ένα Kirgias Nova Club 32gr No8 να σφάξω.
Κάλυκας γαλάζιος ημιδιαφανής Fiocchi T2 (12/70/12)
Καψουλι το 616 (ισχυρό)
Πυρίτιδα PSB 1 στο 1,67γρ.
Βύσμα Gualandi αυθεντικός SG19 απάτητο (πολύ ήπια εφαρμοσμένη στατική πίεση).
Σκάγια 31,91γρ πολύ καλής σφαιρικότητας, γυαλισματος, ομοιομορφίας σε μέγεθος, όσα μέτρησα ήταν μεταξύ 2,2-2,3χιλ. Πλήθος σκαγιων 471.
Κλείσιμο εξαστερο στα 57,2χιλ.
Θεωρώ ότι είναι μία αξιόλογη γεμισια και όπως είπα στο Σταύρο, όταν είδα το φυσίγγι, όσα εμπορικά έχω ρίξει με απάτητο βύσμα όλα ανεξαιρέτως ήταν άψογα σε απόδοση.
 
Μου έδωσε ο καλός φίλος @StaPap ένα Kirgias Nova Club 32gr No8 να σφάξω.
Κάλυκας γαλάζιος ημιδιαφανής Fiocchi T2 (12/70/12)
Καψουλι το 616 (ισχυρό)
Πυρίτιδα PSB 1 στο 1,67γρ.
Βύσμα Gualandi αυθεντικός SG19 απάτητο (πολύ ήπια εφαρμοσμένη στατική πίεση).
Σκάγια 31,91γρ πολύ καλής σφαιρικότητας, γυαλισματος, ομοιομορφίας σε μέγεθος, όσα μέτρησα ήταν μεταξύ 2,2-2,3χιλ. Πλήθος σκαγιων 471.
Κλείσιμο εξαστερο στα 57,2χιλ.
Θεωρώ ότι είναι μία αξιόλογη γεμισια και όπως είπα στο Σταύρο, όταν είδα το φυσίγγι, όσα εμπορικά έχω ρίξει με απάτητο βύσμα όλα ανεξαιρέτως ήταν άψογα σε απόδοση.
Ίδιο με ρουμελιοτη αλλά με άλλο συγκ.,,, πολύ καλό.. στα 8€ που έχει είναι αξιοπρεπεστατο
 
Καλησπέρα στην παρέα...
Έσφαξα σήμερα δυο φυσίγγια του Lambro Σειρά 2 ένα skeet και ένα trap στα 24γρ.
Μου είπαν ότι άλλαξε και είναι πλέον καλό.
Έχει ορατές διαφορές το ένα απο το άλλο .. παραθέτω φωτό .. Το καψούλι είναι 688 και στα δυο φυσίγγια.
Ακούω τις απόψεις σας .. εαν τα έχετε δοκιμάσει φέτος.. Αυτή την τάπα την ξέρετε ..?
IMG_4832.jpg
 
Καλησπέρα στην παρέα...
Έσφαξα σήμερα δυο φυσίγγια του Lambro Σειρά 2 ένα skeet και ένα trap στα 24γρ.
Μου είπαν ότι άλλαξε και είναι πλέον καλό.
Έχει ορατές διαφορές το ένα απο το άλλο .. παραθέτω φωτό .. Το καψούλι είναι 688 και στα δυο φυσίγγια.
Ακούω τις απόψεις σας .. εαν τα έχετε δοκιμάσει φέτος.. Αυτή την τάπα την ξέρετε ..?
View attachment 78542
Η τάπα πρέπει να είναι b&p T2 27...
 
Καλησπέρα στην παρέα...
Έσφαξα σήμερα δυο φυσίγγια του Lambro Σειρά 2 ένα skeet και ένα trap στα 24γρ.
Μου είπαν ότι άλλαξε και είναι πλέον καλό.
Έχει ορατές διαφορές το ένα απο το άλλο .. παραθέτω φωτό .. Το καψούλι είναι 688 και στα δυο φυσίγγια.
Ακούω τις απόψεις σας .. εαν τα έχετε δοκιμάσει φέτος.. Αυτή την τάπα την ξέρετε ..?
View attachment 78542
Οι ορατές διαφορές που βλέπω είναι το χρώμα του πάφυλα και ότι το ένα περιέχει μπαρούτι 206SV και το άλλο Α24...
Τάπα η δεξιά είναι αυτή που είπε ο Πάρης...Η αριστερή φαίνεται διαφορετική...
 
Καλησπέρα στην παρέα...
Έσφαξα σήμερα δυο φυσίγγια του Lambro Σειρά 2 ένα skeet και ένα trap στα 24γρ.
Μου είπαν ότι άλλαξε και είναι πλέον καλό.

View attachment 78542
Aγαπητέ ,μια εταιρεία της οποίας τα αγωνιστικά φυσίγγια είναι συνέχεια στο βάθρο των νικητών σε παγκόσμιο
επίπεδο δέν μπορεί να επιδείξει κάτι περισσότερο απ'αυτό ως τεκμήριο ποιότητας καί εξέλιξης .
Κορυφαία απλά .
 
Ποια είναι Κωστή;Γι'αυτή μου φάνηκε...
Δε ξερω πως τη λενε...ο @ΣΤΕΛΙΟΣ την εχει παρουσιασει 2-3 φορες στα Series 2.
Μοιαζει με την Τ2 αλλα δεν ειναι...

@Λευτέρη Γυρνάς την εχει την Τ2....αν ξέρει να βαλει φωτο εδω, .yel. ας βαλει...
 
Back
Top