Παρουσίαση Φυσιγγίων

Πολλά μπορεί να έχουν συμβεί με το πιθανότερο σενάριο στην αλλαγή της μηχανής από άλλη γόμωση βαρύτερη να ξέχασαν τη ρύθμιση του ογκομετρικόυ και με το ξεκίνημα να έβγαλε 1/2 /5 φυσίγγια μέχρι να τη σταματήσουν και μέσα στην όλη ιστορία πέρασαν έτσι στη τυποποίηση .Αποκλείεται να έχουν βγει κουτιά έτσι πολλών φυσίγγιων πιστεύω ,αν και σε μηχανές που γεμίζουν 2/2500 φυσίγγια την ώρα λίγο να σου ξεφύγει κάτι άντε βγάλε άκρη .Διότι αποκλείεται και να γίνεται συχνός έλεγχος.Να σταματούν μηχανές και να ζυγίζουν ανά μισή ώρα π.χ κάτι που έκανε φίλος παλιός καταστηματάρχης και κατασκευαστής .Τώρα όλα έχουν εξελιχθεί και οι παραγωγή έχει φτάσει σε μεγάλες ταχύτητες με ότι αυτό συνεπάγεται και μην ξεχνάτε ότι όλα ελέγχονται σε αυτό το κομμάτι από άνθρωπους .Αδικαιολόγητο λάθος βέβαια διότι μπορεί να σπάσει ένα παλαιότερο όπλο με τέτοια λάθη .
 
Να πω τη μ@λ@κια μου?
Μήπως έχει σβολιασει πυρίτιδα γύρω από κανένα σκαγακι που βρέθηκε στο χώρο της πυρίτιδας?
Παραειναι μεγάλη η απόκλιση,πολύ μεγάλη!!
Χρειάζονται 2-3 σκάγια για να έχεις αυτή την διαφορά.
 
Πολλά μπορεί να έχουν συμβεί με το πιθανότερο σενάριο στην αλλαγή της μηχανής από άλλη γόμωση βαρύτερη να ξέχασαν τη ρύθμιση του ογκομετρικόυ και με το ξεκίνημα να έβγαλε 1/2 /5 φυσίγγια μέχρι να τη σταματήσουν και μέσα στην όλη ιστορία πέρασαν έτσι στη τυποποίηση .Αποκλείεται να έχουν βγει κουτιά έτσι πολλών φυσίγγιων πιστεύω ,αν και σε μηχανές που γεμίζουν 2/2500 φυσίγγια την ώρα λίγο να σου ξεφύγει κάτι άντε βγάλε άκρη .Διότι αποκλείεται και να γίνεται συχνός έλεγχος.Να σταματούν μηχανές και να ζυγίζουν ανά μισή ώρα π.χ κάτι που έκανε φίλος παλιός καταστηματάρχης και κατασκευαστής .Τώρα όλα έχουν εξελιχθεί και οι παραγωγή έχει φτάσει σε μεγάλες ταχύτητες με ότι αυτό συνεπάγεται και μην ξεχνάτε ότι όλα ελέγχονται σε αυτό το κομμάτι από άνθρωπους .Αδικαιολόγητο λάθος βέβαια διότι μπορεί να σπάσει ένα παλαιότερο όπλο με τέτοια λάθη .
Οι μηχανές τελευταίας γενιάς κόβουν την παραγωγή όταν ξεπεραστεί μια προκαθορισμένη απόκλιση στο βάρος.
Εξαρτάται με τι μηχανήματα δουλεύει ο κάθε παραγωγός.
 
Οι μηχανές τελευταίας γενιάς κόβουν την παραγωγή όταν ξεπεραστεί μια προκαθορισμένη απόκλιση στο βάρος.
Εξαρτάται με τι μηχανήματα δουλεύει ο κάθε παραγωγός.
Είναι πολύ μικρή απόκλιση Γιάννη το 0.40 του γρ για να κόψει μια μηχανή
 
Δε νομίζω Γιάννη.
Μετά τα 2-3/100 του γραμμαρίου πρέπει να κόβουν.
Τι να σου πω αυτές που ξέρω δε κόβουν τώρα τεχνολογικά έχει προχωρήσει πολύ ίσως και να έχεις δίκιο αλλά αν κόβουν πως βγήκε τέτοιο φυσίγγι?
 
Τι να σου πω αυτές που ξέρω δε κόβουν τώρα τεχνολογικά έχει προχωρήσει πολύ ίσως και να έχεις δίκιο αλλά αν κόβουν πως βγήκε τέτοιο φυσίγγι?
Δεν γνωρίζω αν είναι αυτής της τεχνολογίας οι μηχανές που παράγουν τα συγκεκριμένα φυσίγγια.
Όπως δεν γνωρίζω αν ζυγίζουν συνολικά με τον κάλυκα η μεμονωμένα την δόση.
 
0,1gr περίπου.
Δεν είναι αρκετό.
Και σε 2-3 φυσίγγια που έκοψε να συμβαίνει το ίδιο πράγμα ?
Τα φυσίγγια είναι ακατάλληλα.
Επιστροφή, ενημέρωση και αντικατάσταση δωρεάν.
Ότι είναι ακατάλληλα ,αν πράγματι είναι αυτή η δόση πυρίτιδας,είναι αυτονόητο!!
Νομίζω μιλάμε για ένα φυσιγγι.
Εννοείται ότι πρέπει να ενημερωθεί ο κατασκευαστής!!
 
Δεν γνωρίζω αν είναι αυτής της τεχνολογίας οι μηχανές που παράγουν τα συγκεκριμένα φυσίγγια.
Όπως δεν γνωρίζω αν ζυγίζουν συνολικά με τον κάλυκα η μεμονωμένα την δόση.
Όλο Γιάννη αν ζυγίσουν συνολικά το φυσίγγι είναι μεγάλο θέμα τότε είναι που θα σταματούσαν συνεχώς γιατί σκάκι ,πυρίτιδα ,κάλυκας ,τάπα ποιος λέει ότι έχουν όλα το ίδιο βάρος λίγο να χάνει το ένα λίγο το άλλο βγήκες εκτός και μπορεί και όλα να είναι στα επιτρεπτά όρια .
 
Back
Top