Προσφορές-Τιμές

Άμα πάω ποτε Γωγώ Τσαμπά να δείτε τι θα πάθετε!
Η παρέα μου θέλει 10 Αυγούστου να με πάνε στην Χαρα Βέρα λένε. Γκουγκλαρα την κυρία και αμέσως έβαλα στο πρόγραμμα ολονυχτιο ψάρεμα .Εχω αγοράσει ζωντανά δολωματα, κριμα να πανε χαμενα.... Ρε ουουουουστ.....
 
Λογω δουλειας σημερα , σταματησα και στο κυνηγομαγαζο !!!!??? 😆 του Ιταλου στην Ιτεα.
Απο περσι μου ειχε πει οτι τα φυσιγγια τελος.
Ηταν η γυναικα του εκει, της λεω τι εχεις απο φυσιγγια ? ( ηξερα απο περσι τι ειχε μεινει )
Μου λεει, 4 κουτια ειναι ,παρτα να φυγουν...ηταν κατι remigtnon με 50 ε / το κουτι και με 25 ε/κουτι , ανοιγμενα γιατι τα δινει τεμαχιο τεμαχιο.
Τελος παντων, πιασαμε κουβεντα περι φυσιγγιων.
Σας γραφω τα λογια της σχεδον οπως μου τα ειπε :

¨Εδω οι αδειες κυνηγων ειναι λιγες. Πουλουσα λιγα φυσιγγια, αλλα το προβλημα δεν ηταν αυτο....Ειχα δεκα ποικιλιες φυσιγγιων , ερχοταν να αγορασει καποιος και δεν του αρεσαν αυτα που ειχα και ηθελε μια αλλη μαρκα η ενα αλλο νουμερο.
Αποτελεσμα , και φυσιγγια δεν πουλουσα και σπαταλουσα χρονο να εξηγω οτι δεν μπορω να εχω μισο μαγαζι φυσιγγια για να ερθει καποιος να παρει ενα η δυο κουτια.
Το κερδος που ειχα απο καθε κουτι ηταν περιπου 0,20 Ε .
Τα ξεφορτωθηκα και ησυχασα. ¨

Το μαγαζι , μονο κυνηγομαγαζο δεν ειναι πλεον.
Σαγιοναρες, μαγιο, σωσιβια, καρεκλες, αντε και καλαμια, πετονιες και σουγιαδακια..

Προσωπικα, βλεπω οτι αυτη ειναι η εικονα του κυνηγιου...
Μειουμενη ζητηση , μειουμενη προσφορα, γενικα παρακμη...
Μεγαλο προβλημα και το οπου και να πας για κυνηγι θα πεσεις πανω σε βιομηχανια, σε αποθηκη η σε φωτοβολταικα, ολα αυτα ξεφυτρωνουν σαν μανιταρια πια, ειδικα στις περιοχες της Στερεας Ελλαδας που κινουμαι εγω.
 
Τηλεφώνημα τώρα για αγορά που έγινε το μεσημέρι.Απο γνωστο κατάστημα του Πειραιά είχα πάρει πριν σταματήσει το κυνήγι φέτος Α1, 34 σε νουμ 5 στα 10€ .Του λέω τόσο τα έχεις ναι μου λέει έχουν μείνει καμία 15 άρια κουτιά είναι από αρχές σεζόν το 23 δηλ πάει ο ξάδελφος το μεσημέρι του λέει 7 κουτιά έχω όλα όλα και του τα έδωσε 11 € το ένα .Εάν δε τα πουλήσει του χρόνου θα τα δώσει με 13 τα ίδια έτσι όπως πάει .
 
Back
Top