Προσφορές-Τιμές

Γιατι κρατα την τιμη μυστικο??
Γιατί δε λέει την τιμή δημόσια; Δεν το καταλαβαίνω αυτό. Κρατικό μυστικό είναι;
Για αυτό που είπε ο Ηλίας. Έχει και το facebook μια περίεργη πολιτική που δεν αφήνει να πωλούνται όπλα, ζώα και πυρομαχικά. Λίγο απ' όλα.
 
Εγώ πάλι νομίζω ότι ο λόγος που δεν αναφέρουν τιμή είναι ότι θα πάρουν κάποιοι τηλέφωνο από περιέργεια και ένα ποσοστό από αυτούς θα ντραπουν να κλείσουν το τηλέφωνο έτσι και θα κάνουν μια παραγγελία.
Πόσοι από εμάς δεν το κάναμε αυτό...
 
Δεν ξέρω...εγώ πολλές φορές έχω πάρει πράγματα επειδή ντράπηκα να φύγω έτσι με άδεια χέρια.
Πολύ λαμπερή η Καμαλα στο αβαταρ....Ινδομπαχαμεζα....

Λοιπόν στο θέμα μας ο τύπος πουλάει παλιό στοκ σε νέες τιμές. Δηλαδή όποιον πιάσουν όπου τον πιάσουν....
 
Πολύ λαμπερή η Καμαλα στο αβαταρ....Ινδομπαχαμεζα....

Λοιπόν στο θέμα μας ο τύπος πουλάει παλιό στοκ σε νέες τιμές. Δηλαδή όποιον πιάσουν όπου τον πιάσουν....
Αυτό που λέγαμε πολύ θα το κάνουν αυτό ....ο θεός βοηθός που θα σταματήσει
 
Τηλεφώνησε φίλος πριν λίγο. Με αγορά κούτας των 20 η τιμή ανα κουτί είναι 8ε. Με αγορά λιγότερων κουτιών η τιμή είναι στα 9ε.
Μεγάλη προσφορά τι να σου πω θα ξεχάσω ότι είδα και τη φώτο.Εχει και αλλού πορτοκαλιές.
 
Στέλιο; Εσύ; :D
Να θες να κανεις μια λαμογια τοση δα μικρη και να πεφτεις πανω στον περιεργο απο τα Χανιά... 😆

Πριν μερικά χρόνια ένας συγγενής έκανε σαν δεύτερο επάγγελμα τον πλανόδιο ψαρά.
Αγόραζε ψάρια από την ιχθυόσκαλα της Χαλκίδας και γύριζε περιοχές από Εύβοια ,Βοιωτία και ανατολική Αττική .
Μια μέρα λοιπόν είναι στο Ωρωπό και είναι στα τελειώματα να γυρίσει πίσω.
Σε μια γειτονιά τον σταματά μια γιαγιά..
- Έχεις κουτσομούρακια;
- Έχω.
- Ελληνικά;
- Ναι, ελληνικά.
- Μισό λεπτό να φέρω το πορτοφόλι μου...

Μπαίνει η γιαγιά στο σπίτι να φέρει χρήματα και αυτός τραβά το τελάρο με τα κουτσομούρακια και ετοιμάζεται για να της βάλει.
Με το που βγαίνει η γιαγιά στην πόρτα της αυλής και βλέπει το τελάρο με τα κουτσομούρακια κοκκαλωνει και του λέει :
- Αυτά είναι;
- Ναι.
- Από πού τα πήρες;
- Από την ιχθυόσκαλα.
- Σε κορόιδεψαν παλικάρι μου, αυτά δεν είναι ελληνικά ,είναι Μαρόκου !
Κάγκελο ο δικός μου ( το ήξερε ότι δεν είναι ντόπια)
Του λέει η γιαγιά :
- Εγώ είχα 40 χρόνια ψαράδικο!

Μου λεει , τα πηρε πρεφα απο τα 7 μετρα!
 
Last edited:
Να θες να κανεις μια λαμογια τοση δα μικρη και να πεφτεις πανω στον περιεργο απο τα Χανιά... 😆

Πριν μερικά χρόνια ένας συγγενής έκανε σαν δεύτερο επάγγελμα τον πλανόδιο ψαρά.
Αγόραζε ψάρια από την ιχθυόσκαλα της Χαλκίδας και γύριζε περιοχές από Εύβοια ,Βοιωτία και ανατολική Αττική .
Μια μέρα λοιπόν είναι στο Ωρωπό και είναι στα τελειώματα να γυρίσει πίσω.
Σε μια γειτονιά τον σταματά μια γιαγιά..
- Έχεις κουτσομούρακια;
- Έχω.
- Ελληνικά;
- Ναι, ελληνικά.
- Μισό λεπτό να φέρω το πορτοφόλι μου...

Μπαίνει η γιαγιά στο σπίτι να φέρει χρήματα και αυτός τραβά το τελάρο με τα κουτσομούρακια και ετοιμάζεται για να της βάλει.
Με το που βγαίνει η γιαγιά στην πόρτα της αυλής και βλέπει το τελάρο με τα κουτσομούρακια κοκκαλωνει και του λέει :
- Αυτά είναι;
- Ναι.
- Από πού τα πήρες;
- Από την ιχθυόσκαλα.
- Σε κορόιδεψαν παλικάρι μου, αυτά δεν είναι ελληνικά ,είναι Μαρόκου !
Κάγκελο ο δικός μου ( το ήξερε ότι δεν είναι ντόπια)
Του λέει η γιαγιά :
- Εγώ είχα 40 χρόνια ψαράδικο!

Μου λεει , τα πηρε πρεφα απο τα 7 μετρα!
Όταν ήμουν φοιτητής στην Αθήνα προσπάθησε να μου πουλήσει σε λαϊκή την τσιπούρα του ιχθυοτροφείου ως συναγρίδα...του λέω φίλε, χωρίς παρεξήγηση δεν είμαι από κάνα βλαχοχώρι, νησιώτης είμαι. Δε μίλησε..
 
Back
Top