Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.

Γερμανικός Τύπος: Μέρκελ, το σημαντικότερο στήριγμα του Ερντογάν​


https://www.capital.gr/diethni/3554...merkel-to-simantikotero-stirigma-tou-erntogan

Οι γερμανοί το λένε όχι εμείς οι συνωμοσιολόγοι !
Aυτοί οι ίδιοι που δωροδόκησαν τα περισσότερα λαμόγια του πολιτικού μας προσωπικού
μετατρέποντας τους σε πιόνια τους .
 
ποια είναι αυτά τα τεστ αντισωμάτων σε κιτ και που τα πουλάνε να πάμε να αγοράσουμε μερικά
μπορείς να μας πεις?
γιατί εγώ ξέρω πως μόνο σε μικροβιολογικό εργαστήριο μπορεί να γίνει αυτό
δε γίνεται με κιτ
αλλά αν ξέρεις κάτι παραπάνω σε παρακαλώ ενημέρωσε μας, με ενδιαφέρει
Νομιζω αδερφε ,δεν καταλαβες τι ειπα.

Οταν ενα κρατος ευθυνης σε περιπτωση πραγματικης πανδημιας με επικινδυνοτητα, κοιτα την ουσια ,το ενδιαφερει αμεσα, αν εχει αποκτηθει ανοσια της αγελης και σε τι ποσοστο.
Συνεπως δινει κινητρα (και οικονομικα ακομα)να γινονται πολλα τεστ αντισωματων ωστε να εχει ουσιαστικη γνωση, και να επιτευχθουν μελετες.
Αυτο φυσικα αν ο κινδυνος ηταν πραγματικα υπαρκτος, κατι που φανηκε και στην Ικαρια :D

Αν απλα θελει να εμβολιασει ολον τον πληθυσμο για αλλους λογους,και οχι προστασιας, τοτε δεν ασχολειται με το παραπανω, απλα σπρωχνει τα τεστ ανιχνευσης ωστε να σπειρει φοβο για να πετυχει απλα τον εμβολιασμο κι ας μην χρειαζεται.

Ελπιζω να εγινα σαφης
 
Γιωργο αυτή η σαλουφα λέει ότι της πει η τωρινή αντιπολίτευση. Αν η τωρινή αντιπολίτευση ήταν κυβέρνηση σήμερα να είσαι σίγουρος ότι αλλά θα ελεγε. Γενικά όπως και ο φασιστοκουλης έχει τα παπαγαλάκια του παντου τα ίδια έχει και ο βλαμμενος ο Αλεξης.
https://pace.coe.int/en/files/29004/html
Υπαρχει διεθνης συνθηκη που απαγορευει οποιαδηποτε ιατρικη πραξη χωρις τη συννενεση, υπαρχουν νομοι του συνταγματος, δεν μπορει να πει κατι διαφορετικο, και επειδη το ξερουν προσπαθουν πλαγιως παρανομα να επιβαλουν οτι θελουν και να τρεχεις στα δικαστηρια για να βρεις το δικιο σου που το δικαστικο σωμα ειναι χωρισμενο σε δυο ομαδες και δεν ξερεις σε ποιον θα πεσεις, εκει πονταρουν.
 

Γερμανικός Τύπος: Μέρκελ, το σημαντικότερο στήριγμα του Ερντογάν​


https://www.capital.gr/diethni/3554...merkel-to-simantikotero-stirigma-tou-erntogan

Οι γερμανοί το λένε όχι εμείς οι συνωμοσιολόγοι !
Aυτοί οι ίδιοι που δωροδόκησαν τα περισσότερα λαμόγια του πολιτικού μας προσωπικού
μετατρέποντας τους σε πιόνια τους .
ψόφος εις το τετράγωνο! .big smile.
 

Γερμανικός Τύπος: Μέρκελ, το σημαντικότερο στήριγμα του Ερντογάν​


https://www.capital.gr/diethni/3554...merkel-to-simantikotero-stirigma-tou-erntogan

Οι γερμανοί το λένε όχι εμείς οι συνωμοσιολόγοι !
Aυτοί οι ίδιοι που δωροδόκησαν τα περισσότερα λαμόγια του πολιτικού μας προσωπικού
μετατρέποντας τους σε πιόνια τους .
Ολη η η γερμανική βιομηχανια καταναλωτικών ειδών / αγαθών έχει μετακομίσει απο την δεκαετία του '80 στην τουρκία. Και το ένα πέμπτο σχεδόν των σημερινών γερμανών ή είναι τούρκοι δεύτερης ή τρίτης γενιάς, ή εχουν συμπεθερέψει με τούρκους. Τι περιμένεις λοιπόν; Κατά την ταπεινή μου γνώμη, η γερμανία είναι ο δούρειος ίππος των τούρκων στη ευρώπη. Δυστυχώς υπάρχουν αρκετοί που θεωρούν μια (νεο)οθωμανική κυριαρχία προτιμότερη από τον νεο-ευρωπαϊσμό.
 
πριν 60 χρόνια, το 1960 δηλαδή, πέθαιναν παιδιά από ιλαρά και κοκύτη γιατί δεν υπήρχαν τα εμβόλια
πριν από 70 χρόνια, ακόμα χειρότερα
πριν 60 χρόνια, το 1960 δηλαδή, πέθαιναν παιδιά από ιλαρά και κοκύτη γιατί δεν υπήρχαν τα εμβόλια
πριν από 70 χρόνια, ακόμα χειρότερα
Κωστη,τείνεις να γίνεις βασιλικότερος του βασιλέως.Ποια παιδιά πεθαιναν από ιλαρά ,κοκυτη και μαγουλάδες το 60; που όταν ένα παιδάκι ήταν άρρωστο μας πήγαιναν κοντά του για να κολλήσουμε ,για να μην το περάσουμε μεγάλοι που είναι όντως επικίνδυνο;
 
Εγώ ότι παιδική αρρώστια υπάρχει την κόλλησα μικρός Στο σχολείο κάθε λίγο παιδική ασθένεια περναγα Τι να πρωτοθυμηθώ μαγουλάδες ιλαρά ερυθρά οστρακιά δεν πέθανα... έχουμε τρελαθεί με όλα αυτά που μας λένε κάθε μέρα
 

«Κόκκινο πανί» η Ουγγαρία μετά το νόμο για τους ΛΟΑΤΚΙ – Ρούτε: Δεν έχει πια καμιά δουλειά στην ΕΕ​

«Κόκκινο πανί» η Ουγγαρία μετά το νόμο για τους ΛΟΑΤΚΙ – Ρούτε: Δεν έχει πια καμιά δουλειά στην ΕΕ


Σοκ και δέος προκαλεί στην Ευρωπαϊκή Ένωση ο νόμος που πέρασε από το κοινοβούλιο της Ουγγαρίας, που «απαγορεύει» την «προώθηση» της ομοφυλοφιλίας στους ανηλίκους.

Ήδη η Πρόεδρος της Ευρωπαϊκής Επιτροπής, Ούρσουλα φον ντερ Λάιεν, εξέφρασε την έντονη αντίθεσή της, λέγοντας χαρακτηριστικά πως «αυτός ο νόμος ξεκάθαρα κάνει διακρίσεις μεταξύ των ανθρώπων με βάση τον σεξουαλικό προσανατολισμό και είναι αντίθετο στις θεμελιώδεις αξίες της ΕΕ, την ανθρώπινη αξιοπρέπεια, την ισότητα και τα θεμελιώδη ανθρώπινα δικαιώματα».
Επιπλέον 16 Ευρωπαίοι ηγέτες, με επιστολή της προς τους επικεφαλής της Ευρωπαϊκής Ένωσης, υπογραμμίζουν -μεταξύ άλλων- την ανάγκη να γίνονται σεβαστά τα δικαιώματα των ΛΟΑΤΚΙ.

Ένας εκ των 16, ο Ολλανδός πρωθυπουργός Μαρκ Ρούτε όμως προχώρησε ένα βήμα ακόμη, εκφράζοντας την άποψή του ότι ουσιαστικά ο ψηφισθείς νόμος, θέτει την Ουγγαρία εκτός ΕΕ!
Συγκεκριμένα ο Μαρκ Ρούτε εκτίμησε ότι η Ουγγαρία, με τον αμφιλεγόμενο νόμο που πέρασε από το κοινοβούλιο, ο οποίος κάνει διακρίσεις κατά της κοινότητας ΛΟΑΤΚΙ, «δεν έχει πλέον καμιά δουλειά στην Ευρωπαϊκή Ένωση».

Ο Ρούτε έκανε τη δήλωση αυτή κατά την άφιξή του στη σύνοδο κορυφής της ΕΕ στις Βρυξέλλες.
«Για μένα (μ’ αυτόν τον νόμο) δεν έχουν πλέον καμιά δουλειά στην ΕΕ, όμως δεν αποφασίζω μόνος μου. Υπάρχουν άλλες 26 χώρες», είπε στους δημοσιογράφους, υπενθυμίζοντας ότι η ΕΕ είναι «μια κοινότητα αξιών».
..................................


τώρα ρε παιδιά να πω και εγώ την απορία μου .

τι καημός και κόψιμο είναι αυτός πια με τους ΛΟΑΤΚΙ , αμμάν πια δεν έχουμε κανένα άλλο πρόβλημα ?
τα λύσαμε όλα τα άλλα ?
ή στραβός είναι ο γιαλός ή στραβά αρμενίζουμε.................think.

γιατί εγώ , να πω την αλήθεια , με τους Ούγγρους είμαι.:(:(:(:(:(
 
Δυστυχώς υπάρχουν αρκετοί που θεωρούν μια (νεο)οθωμανική κυριαρχία προτιμότερη από τον νεο-ευρωπαϊσμό.
Είτε με τους μεν, είτε με τους δε, εμείς είμαστε πάντα πάνω στο φιλέ μεταξύ Ανατολής και Δύσης και τρέχουμε μια ζωή να πιάσουμε τα μπαλάκια τους.
Επίσης, είτε με Ευρωπαίους είτε με Οθωμανούς, στη δεδομένη φάση που βρισκόμαστε, σε πιθανή ερώτηση περί πρωκτικού έρωτα, ενστικτωδώς στήνουμε κώλο. :p
 
γιατί εγώ , να πω την αλήθεια , με τους Ούγγρους είμαι.:(:(:(:(:(
Έλα, πες την αλήθεια.
Είσαι κι εσύ από αυτούς που γουστάρουν... (νεο)οθωμανική κυριαρχία, έτσι; .my man.

-------------------------------------------------------------------------------------
Που να δεις εμείς εδώ στην Ελλάδα 2.0 με ποιους θα είμαστε...
Για τα λεφτά τα κάνεις όλα!
 
Last edited:

«Κόκκινο πανί» η Ουγγαρία μετά το νόμο για τους ΛΟΑΤΚΙ – Ρούτε: Δεν έχει πια καμιά δουλειά στην ΕΕ​

«Κόκκινο πανί» η Ουγγαρία μετά το νόμο για τους ΛΟΑΤΚΙ – Ρούτε: Δεν έχει πια καμιά δουλειά στην ΕΕ


Σοκ και δέος προκαλεί στην Ευρωπαϊκή Ένωση ο νόμος που πέρασε από το κοινοβούλιο της Ουγγαρίας, που «απαγορεύει» την «προώθηση» της ομοφυλοφιλίας στους ανηλίκους.

Ήδη η Πρόεδρος της Ευρωπαϊκής Επιτροπής, Ούρσουλα φον ντερ Λάιεν, εξέφρασε την έντονη αντίθεσή της, λέγοντας χαρακτηριστικά πως «αυτός ο νόμος ξεκάθαρα κάνει διακρίσεις μεταξύ των ανθρώπων με βάση τον σεξουαλικό προσανατολισμό και είναι αντίθετο στις θεμελιώδεις αξίες της ΕΕ, την ανθρώπινη αξιοπρέπεια, την ισότητα και τα θεμελιώδη ανθρώπινα δικαιώματα».
Επιπλέον 16 Ευρωπαίοι ηγέτες, με επιστολή της προς τους επικεφαλής της Ευρωπαϊκής Ένωσης, υπογραμμίζουν -μεταξύ άλλων- την ανάγκη να γίνονται σεβαστά τα δικαιώματα των ΛΟΑΤΚΙ.

Ένας εκ των 16, ο Ολλανδός πρωθυπουργός Μαρκ Ρούτε όμως προχώρησε ένα βήμα ακόμη, εκφράζοντας την άποψή του ότι ουσιαστικά ο ψηφισθείς νόμος, θέτει την Ουγγαρία εκτός ΕΕ!
Συγκεκριμένα ο Μαρκ Ρούτε εκτίμησε ότι η Ουγγαρία, με τον αμφιλεγόμενο νόμο που πέρασε από το κοινοβούλιο, ο οποίος κάνει διακρίσεις κατά της κοινότητας ΛΟΑΤΚΙ, «δεν έχει πλέον καμιά δουλειά στην Ευρωπαϊκή Ένωση».

Ο Ρούτε έκανε τη δήλωση αυτή κατά την άφιξή του στη σύνοδο κορυφής της ΕΕ στις Βρυξέλλες.
«Για μένα (μ’ αυτόν τον νόμο) δεν έχουν πλέον καμιά δουλειά στην ΕΕ, όμως δεν αποφασίζω μόνος μου. Υπάρχουν άλλες 26 χώρες», είπε στους δημοσιογράφους, υπενθυμίζοντας ότι η ΕΕ είναι «μια κοινότητα αξιών».
..................................


τώρα ρε παιδιά να πω και εγώ την απορία μου .

τι καημός και κόψιμο είναι αυτός πια με τους ΛΟΑΤΚΙ , αμμάν πια δεν έχουμε κανένα άλλο πρόβλημα ?
τα λύσαμε όλα τα άλλα ?
ή στραβός είναι ο γιαλός ή στραβά αρμενίζουμε.................think.

γιατί εγώ , να πω την αλήθεια , με τους Ούγγρους είμαι.:(:(:(:(:(
Διερωτούμαι τι είδους εταίρα είν'αυτό το ανθρωποειδές απο την Ολλανδία΄εντός ΕΕ
που δεν κάθεται -είπε - στο ίδιο τραπέζι με Πούτιν λόγω προσάρτησης της Κριμαίας αλλά παρασκηνιακά
προωθεί όλα τα τουρκικά αιτήματα εντός ΕΕ που επί 47 χρόνια κατέχει παράνομα 40% του εδάφους της Κύπρου
χώρας μέλους της ΕΕ !!!
 
Κωστη,τείνεις να γίνεις βασιλικότερος του βασιλέως.Ποια παιδιά πεθαιναν από ιλαρά ,κοκυτη και μαγουλάδες το 60; που όταν ένα παιδάκι ήταν άρρωστο μας πήγαιναν κοντά του για να κολλήσουμε ,για να μην το περάσουμε μεγάλοι που είναι όντως επικίνδυνο;
3-5 στα χίλια ήταν η θνητότητα στην ιλαρά πριν τα εμβόλια
στη διφθερίτιδα μεγαλύτερη
και πολλές από αυτές άφηνα κουσούρια
πριν 2-3 χρόνια που υπήρξε επιδημία ιλαράς στην Ιταλία πέθαναν εκεί 2 χιλιάδες άτομα
στην Ελλάδα 9
πολλοί τη γλύτωσαν επειδή μπήκαν στην εντατική
τόσο απλά
 
Κατά τα άλλα η κάθε χώρα είναι ανεξάρτητη να έχει τους νόμους της και το σύνταγμα της. Πάμε καλά? δηλαδή μπαίνω σε μια ένωση για να μου την πέφτουν οι ποιο δυνατοί της παρέας και την ίδια στιγμή να κάνουν τους κουφους σε σοβαρά θέματα βλέπε Κύπρος.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top