Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Xορταινουν κοιταζοντας τα διπλανα τραπεζια :p
Περυσι στην Σιφνο σε χασαποταβερνα 8 ατομα τρεις μακαροναδες ορφανες
και δυο φετες
Ο Ταβερνιαρης εβγαζε αφρους :oops:
Αυτό λέγεται "μακρόχρονος σχεδιασμός", οχι σαν εμάς τους φαταούλες;)
 
Σε κάθε περίπτωση,δεν είναι κακό να σκεφτεί ένας πολίτης ψύχραιμα και χωρίς πανικό και υπερβολές, τι θα χρειάζονταν για να περάσει δέκα μέρες χωρίς να χρειαστεί να βγει από το σπίτι.
Σωστά και σαν κυνηγοί θα πρέπει να έχουμε και εργαλεία ιδιογόμωσης που να δουλεύουν χωρίς ηλεκτρικό ρεύμα - να ένας ακόμα λόγος γιατί να μαζεύω τέτοια εργαλεία:D
 
Δεν τους άρεσαν τα πλατάνια οι ευκάλυπτοι και τα αρμυρίκια που χρόνια ήταν εκει....
Ήθελαν η Αμάρυνθος να γίνει "Μαϊάμι" με σχινους και ψευτοπιπεριες!
Μας έχει φάει η..... ξένο μανία...
Τώρα, καφέ κάτω από την πλαστικη τέντα....


View attachment 47708

View attachment 47709
Πέρασε καθαρά Δευτέρα και πόσα άλλα τώρα και δεν υπάρχει παραλία μόνο γοργόνα και γιαρντ....Μιλάμε χάλασαν δέντρα χρόνων για λακαμίες....Ήταν στάσιμο πόσο καιρό και τώρα τελευταία πάνε να σώσουν κάτι....
 
Πέρασε καθαρά Δευτέρα και πόσα άλλα τώρα και δεν υπάρχει παραλία μόνο γοργόνα και γιαρντ....Μιλάμε χάλασαν δέντρα χρόνων για λακαμίες....Ήταν στάσιμο πόσο καιρό και τώρα τελευταία πάνε να σώσουν κάτι....
Το ξερω...
Περναω συχνα και το βλεπω..
Τι τους εφταιγαν τα δεντρα....
Μπορουσαν να κανουν αναπλαση αφηνοντας τα και συμπληρωνοντας οπου χρειαζοταν.
 
Το ξερω...
Περναω συχνα και το βλεπω..
Τι τους εφταιγαν τα δεντρα....
Μπορουσαν να κανουν αναπλαση αφηνοντας τα και συμπληρωνοντας οπου χρειαζοταν.
Τι να πεις....Το ξέρω και είχε ανέβει πολύ η Αμάρυνθος τελευταία, την Ερέτρια την πάταγε κάτω και μου άρεσε και πιο πολύ...Τώρα τι να κάνει ο άλλος, να συναρμολογεί παζλ;;
 
Γερμανία ή Ελλάδα;

ΥΓ: προσωρινά δουλεύω "εξ αποστάσεως", δηλ. από Αθήνα, συνήθως δεν βλέπω TV, αλλά σήμερα θα δω διαδυκτιακά.
Ελλάδα βρε Mega και Αlpha σίγουρα, Σκάι δεν βλέπω, το έχω βγάλει από τη λίστα.
 
Μιά λέξη για το ελληνικό τμήμα του ειδησιογραφείου "Deutsche Welle" (DW): έχει ισχυρές τάσεις "προοδευτικούρας" μέχρι του σημείου "ανθελληνικότητας" μερικές φορές. Το ίδιο δυστυχώς ισχύει και για κάποιους, στα Ελληνικά δρώμενα εξειδικευμένους δημοσιογράφους του περιοδικού Σπιγκελ (Der Spiegel), ιδιαίτερα για έναν Ελληνα δημοσιογράφο με μεταπτυχιακές σπουδές στην Τουρκία.

Προφητεία: Η 4η εξουσία θα εδρεώσει το 4ο Ράϊχ.
ΥΓ: σήμερα τά' δωσα όλα, μέχρι και τις πέτρες από τα νεφρά μου.sarcastic.
 
Εννοείται ότι έχουμε.....αλλά θα κάνουμε update.... για να το ξεκαρουμε μόλις τελειώσουμε με τη Πισπιριγκο...
Γιάννη, τύφλα νά 'χουν οι λίστες των Γερμανών! Εμείς εδώ στο φόρουμ είμαστε πρωτοπόροι, μέχρι και thread για το σακίδιο εκτάκτου ανάγκης έχουμε, ας περάσουν οι δημόσιοι να τους πληροφορήσουμε.big smile.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top