Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ποιός την ...τη disko!Φωνάρα λέμε...

Μπούχτισε το κρέας και το έριξε στο ψάρι...
Έ,με συγχωρείτε...
Μη σου κάτσει ψάρι....θα αναθεματίσεις την ώρα κ τη στιγμή που είσαι στρ8‼️
Πάλι με κύκλωσε το ντουμάνι....
Πι.ες/το σωστό είναι μύδι‼️
 
Δι
Στη φωτο με τα νεονυμφα....ποιος να ναι αραγε ο αντρας και πια η γυναικα??.think.
Το παίζουν α μπε μπα μπλομ‼️
Οι πακι πάλι στο χωριό μου,είχαν σειρά,μια βδομάδα γυναίκα ο ένας, μια ο άλλος ‼️
Μωαμεθανισμός ,σου επιτρέπει την αλλαξοκωλια πριν το γάμο κ μετά ,απαγόρευση δια ροπάλου‼️
 
Δι

Το παίζουν α μπε μπα μπλομ‼️
Οι πακι πάλι στο χωριό μου,είχαν σειρά,μια βδομάδα γυναίκα ο ένας, μια ο άλλος ‼️
Μωαμεθανισμός ,σου επιτρέπει την αλλαξοκωλια πριν το γάμο κ μετά ,απαγόρευση δια ροπάλου‼️

Εγω Γιαννη ειλικρινα στα παλια μου υποδηματα ( το ειπα κομψά ) ποια ειναι απο πανω και ποια απο
κατω!!!

Αυτο που βλεπω εγω ειναι η δικη μας καταντια....Γιναμε ζητιανοι με το χερι απλωμενο....να ζουμε απο
επιδοματα και πλατφορμες....
Και οχι τιποτε αλλο.....Εχεις τον Μητσοτακη και το επιτελειο του να μας το παιζουν σωτηρες....για τα 100 ευρω
που μας δινει στην βενζινη για 3 μηνες!!! Δλδ 13 λιτρα βενζινη τον μηνα....και σωθηκαμε
Ρε που να γυρισω και να αρχισω να μουτζωνω.....???
Ρε για ποσο ηλιθιους μας περνανε και μας εχουν!!!! Και καλα κανουν....εφοσον δεν κουνιεται ''φυλλο''.....
Α' βρε Ελληνα δεν σου το ειχα να πατωσεις τοσο πολυ....Με πρωτο τον εαυτο μου !!!:mad:
 
Εγω Γιαννη ειλικρινα στα παλια μου υποδηματα ( το ειπα κομψά ) ποια ειναι απο πανω και ποια απο
κατω!!!

Αυτο που βλεπω εγω ειναι η δικη μας καταντια....Γιναμε ζητιανοι με το χερι απλωμενο....να ζουμε απο
επιδοματα και πλατφορμες....
Και οχι τιποτε αλλο.....Εχεις τον Μητσοτακη και το επιτελειο του να μας το παιζουν σωτηρες....για τα 100 ευρω
που μας δινει στην βενζινη για 3 μηνες!!! Δλδ 13 λιτρα βενζινη τον μηνα....και σωθηκαμε
Ρε που να γυρισω και να αρχισω να μουτζωνω.....???
Ρε για ποσο ηλιθιους μας περνανε και μας εχουν!!!! Και καλα κανουν....εφοσον δεν κουνιεται ''φυλλο''.....
Α' βρε Ελληνα δεν σου το ειχα να πατωσεις τοσο πολυ....Με πρωτο τον εαυτο μου !!!:mad:
Όταν χάνονται οι αξίες βασιλεύει το πληκτρολόγιο Νίκο‼️
Πρόβατα είμαστε κ τζομπανο έχουμε τον μητσιο‼️
 
Νίκο προσοχή !!! ... φροντίσανε να σου το δυσκολέψουν και αυτό !!!
Προσοχή στη μούτζα: Πρόστιμο 100 ευρώ και αφαίρεση διπλώματος οδήγησης
!!!! .sarcastic. .hair.
Πλάκα κάνεις τώρα‼️ ίσα με μια Μάξους έχω ρίξει ως τώρα‼️
Ύστερ./Κ πως θα αποδειχτεί ❓θα ψάξουν για δακτυλικά αποτυπώματα ❓❓❓
 
Εγω Γιαννη ειλικρινα στα παλια μου υποδηματα ( το ειπα κομψά ) ποια ειναι απο πανω και ποια απο
κατω!!!

Αυτο που βλεπω εγω ειναι η δικη μας καταντια....Γιναμε ζητιανοι με το χερι απλωμενο....να ζουμε απο
επιδοματα και πλατφορμες....
Και οχι τιποτε αλλο.....Εχεις τον Μητσοτακη και το επιτελειο του να μας το παιζουν σωτηρες....για τα 100 ευρω
που μας δινει στην βενζινη για 3 μηνες!!! Δλδ 13 λιτρα βενζινη τον μηνα....και σωθηκαμε
Ρε που να γυρισω και να αρχισω να μουτζωνω.....???
Ρε για ποσο ηλιθιους μας περνανε και μας εχουν!!!! Και καλα κανουν....εφοσον δεν κουνιεται ''φυλλο''.....
Α' βρε Ελληνα δεν σου το ειχα να πατωσεις τοσο πολυ....Με πρωτο τον εαυτο μου !!!:mad:
Πολύ ωραία τά΄΄πες κ.Νίκο .
Σκοπός τους είναι να τα πάρουν όλα απ'τον κόσμο .
Έχουν εκπαιδεύσει τον πάλαι ποτέ περήφανο νεοέλληνα (Ελλαδίτες -Κύπριους )
στην επαιτεία ....Επιδοματάκιας με γελοία ποσά για τα οποία μάλιστα οι απατεώνες
που τα δίνουν ζητούν καί την έκφραση ευγνωμοσύνης ....
Απο τον 1ο χρόνο των lockdown κατάλαβα που το πάνε όταν είδα ένα έμβασμα -κρατική
''βοήθεια'' €4.200 για την εταιρεία πού έχασε τζίρο 68.000 για την αντίστοιχη περίοδο
τον προηγούμενο χρόνο . Πρόλαβα καί πετάχτηκα έξω απο τον Τιτανικό του λειανεμπορίου ...
Εδώ έκαναν 3 lockdowns σε χρονικές περιόδους που έδιδαν τζίρο ζωής στα μαγαζιά .Τυχαίο έ ;
Με τέτοιες τιμές σε καύσιμα και ηλεκτρικό τί θα μείνει στον πολίτη μετά καί το σούπερμαρκετ
να αγοράσει οτιδήποτε άλλο ;
Υ.Γ Εσύ κ.Νίκο δεν παραγγέλεις τον πρωινό σου καφέ να στο φέρει ο πακιστανός ντιλιβεράς
στο σπίτι σε χρόνο dt ;
 
Πολύ ωραία τά΄΄πες κ.Νίκο .
Σκοπός τους είναι να τα πάρουν όλα απ'τον κόσμο .
Έχουν εκπαιδεύσει τον πάλαι ποτέ περήφανο νεοέλληνα (Ελλαδίτες -Κύπριους )
στην επαιτεία ....Επιδοματάκιας με γελοία ποσά για τα οποία μάλιστα οι απατεώνες
που τα δίνουν ζητούν καί την έκφραση ευγνωμοσύνης ....
Απο τον 1ο χρόνο των lockdown κατάλαβα που το πάνε όταν είδα ένα έμβασμα -κρατική
''βοήθεια'' €4.200 για την εταιρεία πού έχασε τζίρο 68.000 για την αντίστοιχη περίοδο
τον προηγούμενο χρόνο . Πρόλαβα καί πετάχτηκα έξω απο τον Τιτανικό του λειανεμπορίου ...
Εδώ έκαναν 3 lockdowns σε χρονικές περιόδους που έδιδαν τζίρο ζωής στα μαγαζιά .Τυχαίο έ ;
Με τέτοιες τιμές σε καύσιμα και ηλεκτρικό τί θα μείνει στον πολίτη μετά καί το σούπερμαρκετ
να αγοράσει οτιδήποτε άλλο ;
Υ.Γ Εσύ κ.Νίκο δεν παραγγέλεις τον πρωινό σου καφέ να στο φέρει ο πακιστανός ντιλιβεράς
στο σπίτι σε χρόνο dt ;
Μεθοδευμένη φτωχοποιηση κ αν δεν κλείνουν τώρα είναι μη χάσει το κεφάλαιο....ποιος τον γαμεί τον ταβερνιάρη κλπ
 
Εγω Γιαννη ειλικρινα στα παλια μου υποδηματα ( το ειπα κομψά ) ποια ειναι απο πανω και ποια απο
κατω!!!

Αυτο που βλεπω εγω ειναι η δικη μας καταντια....Γιναμε ζητιανοι με το χερι απλωμενο....να ζουμε απο
επιδοματα και πλατφορμες....
Και οχι τιποτε αλλο.....Εχεις τον Μητσοτακη και το επιτελειο του να μας το παιζουν σωτηρες....για τα 100 ευρω
που μας δινει στην βενζινη για 3 μηνες!!! Δλδ 13 λιτρα βενζινη τον μηνα....και σωθηκαμε
Ρε που να γυρισω και να αρχισω να μουτζωνω.....???
Ρε για ποσο ηλιθιους μας περνανε και μας εχουν!!!! Και καλα κανουν....εφοσον δεν κουνιεται ''φυλλο''.....
Α' βρε Ελληνα δεν σου το ειχα να πατωσεις τοσο πολυ....Με πρωτο τον εαυτο μου !!!:mad:
1655952231562.png
 

Εσυ το πηγες απο το ενα ακρο στο αλλο....
Βεβαια και αυτος με επιδοματα τους εχει τον λαο του και ζει και οι περισσοτεροι πεινανε...
Απο την ''αλλη'' ομως και περα απο ολα τα δεινα που τραβαει ο λαος του.....Υπαρχει εθνικη υπερηφανεια....
Εαν ο μητσοτακης ειχε τα ''ουμπαλα'' του Κιμ.....ο Τουρκαλας θα ειχε την ουρα στα σκελια !!!!
 
Εσυ το πηγες απο το ενα ακρο στο αλλο....
Βεβαια και αυτος με επιδοματα τους εχει τον λαο του και ζει και οι περισσοτεροι πεινανε...
Απο την ''αλλη'' ομως και περα απο ολα τα δεινα που τραβαει ο λαος του.....Υπαρχει εθνικη υπερηφανεια....
Εαν ο μητσοτακης ειχε τα ''ουμπαλα'' του Κιμ.....ο Τουρκαλας θα ειχε την ουρα στα σκελια !!!!
Και εκεί με κουπόνι ζουνε … δεν είναι το άλλο άκρο , η μαρκίζα είναι διαφορετική .
 
Και εκεί με κουπόνι ζουνε … δεν είναι το άλλο άκρο , η μαρκίζα είναι διαφορετική .

Περα απο κουπονι......εκει ζουν 10ετιες πισω....Το εζησα και αυτο...οταν ενας θειος μου ηταν επανω στα
ξερονησια....
Τωρα δεν εχουμε ''ξερονησια''.....αλλα μας φορεσαν το σαμαρι και το καπιστρι...και μας κουμανταρουν....
Για την μαρκιζα δικιο εχεις !!!
Το θεμα ειναι πως θα γλυτωσουμε απο αυτην την κατασταση.....και ποτε θα ξυπνησει ο Ελληνας !!!
 
Περα απο κουπονι......εκει ζουν 10ετιες πισω....Το εζησα και αυτο...οταν ενας θειος μου ηταν επανω στα
ξερονησια....
Τωρα δεν εχουμε ''ξερονησια''.....αλλα μας φορεσαν το σαμαρι και το καπιστρι...και μας κουμανταρουν....
Για την μαρκιζα δικιο εχεις !!!
Το θεμα ειναι πως θα γλυτωσουμε απο αυτην την κατασταση.....και ποτε θα ξυπνησει ο Ελληνας !!!
Τα πράγματα δεν αλλάζουν στο καλύτερο … μόνο χειρότερα θα πηγαίνουν δυστηχως … η κυβέρνηση προσπαθεί να ρίξει λεφτά στην τσέπη του πολίτη όπως όπως διότι οι τιμές ενέργειας παγκοσμίως εκτοξεύθηκαν και η οικονομία παει προς τάρταρα μεριά … το θέμα είναι ότι με τέτοιες χρηματικές ενέσεις θα μπορέσει να κρατηθεί ή θα γκρεμοτσακιστεί η οποία οικονομία υπάρχει ;
 
Ευτυχώς η μούντζα έχει παραλλαγή χαιρετούρας ...
Αστυνομικός σε διασταύρωση που έχει κοπεί το ρεύμα ( και δεν δουλεύουν οι φανοστάτες) κάνει τροχονομική υπηρεσία …. Σηκώνει το χέρι με τα δάχτυλα ανοιχτά να σταματήσουμε ( ελληνική χειρονομία η μούτζα) … όπως έχω ανοιχτό παράθυρο του λέω στα Ελληνικά : δεν ξηγιεσαι όμορφα !…. .sarcastic.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top