Σκέφτομαι να αγοράσω... Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Στα βιντεο που εχω δει, καραμπινα σε Άγγλο εχω δει μονο σε κατι τυπους που πανε να καθαρισουν χωραφια αγροτων απο επιβλαβή πουλια.
Το κανουν και με αεροβολα (για αυτο βγαζουν ειδικη αδεια νομιζω).
Πεστ κοντρολ Γιάννη ;)
Ακριβώς. Μόνο όταν βγαίνουν από το αγροτικό στο χωράφι και πίσω, να μην τους βλέπει ανθρώπου μάτι.
 
Απ οτι εχω καταλαβει οι αμερικανοι θελουν φτηνια.
Μακαρη να είχαμε την συνεργασία και την τρέλα που έχουν οι κυνηγοι εκει με τρομερά αποτελέσματα σε ολλα τα είδη κυνηγιού και ας κυνήγαγα με μπαικαλ
 
Στα βιντεο που εχω δει, καραμπινα σε Άγγλο εχω δει μονο σε κατι τυπους που πανε να καθαρισουν χωραφια αγροτων απο επιβλαβή πουλια.
Το κανουν και με αεροβολα (για αυτο βγαζουν ειδικη αδεια νομιζω).
Πεστ κοντρολ Γιάννη ;)
Φοκιν Μπριτις‼️
 
Μακαρη να είχαμε την συνεργασία και την τρέλα που έχουν οι κυνηγοι εκει με τρομερά αποτελέσματα σε ολλα τα είδη κυνηγιού και ας κυνήγαγα με μπαικαλ
Ετσι, και οχι μπαικαλ, ας ηταν και μπενελλι......
 
Σε συγκέντρωση δεν την έπιανε αλλά είχε καλύτερα σκοτωματα και με ανοιχτά τσοκ μήπως αυτό δείχνει ότι έβγαζε πιο σωστά τα σκαγια με αποτέλεσμα να διατηρούν μεγαλύτερες ταχύτητες από την m2 και ενώ έχανε στην συγκέντρωση είχε καλύτερη κατανομή και διάτρηση ?
Όσο τα σκάγια αποκλίνουν από το κέντρο, είναι πιο παραμορφωμένα με συνέπεια να έχουν μικρότερες ταχύτητες.
Για εμένα αυτό είναι κανόνας.

Μπορούμε να μιλάμε χρόνια για το τι είδε ο καθένας στο κυνήγι.
Το θέμα είναι το συγκριτικό στο χαρτί και στο βιβλίο με διάφορα φυσίγγια.
Ίδια μέρα, ίδια ώρα, ίδια απόσταση, ίδια φυσίγγια.
Αν δεν έχουν διαφορά συγκέντρωσης και διάτρησης αυτό που βλέπει ο καθένας μπορεί να οφείλεται σε κάτι άσχετο με την κάνη.

Επίσης δεν πιστεύω ότι το κρύο κάνει την κάνη να αποδίδει καλύτερα.
Αν βρω το όπλο θα κάνω την δοκιμή με ότι καιρό έχει εκείνη την ημέρα με 5-6 φυσίγγια.

Θα το κάνω για να μου φύγει η απορία, μιας και δεν πρόκειται να την αγοράσω.
Η Maxus έχει δοκιμαστεί και μάλιστα η 1.
Fabarm δεν παίρνω ... ούτε καν την δοκιμάζω.

Οπότε αν αγοράσω, με βλέπω με be-diamond το πιθανότερο ή καμία vinci slug :)
 
Όσο τα σκάγια αποκλίνουν από το κέντρο, είναι πιο παραμορφωμένα με συνέπεια να έχουν μικρότερες ταχύτητες.
Για εμένα αυτό είναι κανόνας.

Μπορούμε να μιλάμε χρόνια για το τι είδε ο καθένας στο κυνήγι.
Το θέμα είναι το συγκριτικό στο χαρτί και στο βιβλίο με διάφορα φυσίγγια.
Ίδια μέρα, ίδια ώρα, ίδια απόσταση, ίδια φυσίγγια.
Αν δεν έχουν διαφορά συγκέντρωσης και διάτρησης αυτό που βλέπει ο καθένας μπορεί να οφείλεται σε κάτι άσχετο με την κάνη.

Επίσης δεν πιστεύω ότι το κρύο κάνει την κάνη να αποδίδει καλύτερα.
Αν βρω το όπλο θα κάνω την δοκιμή με ότι καιρό έχει εκείνη την ημέρα με 5-6 φυσίγγια.

Θα το κάνω για να μου φύγει η απορία, μιας και δεν πρόκειται να την αγοράσω.
Η Maxus έχει δοκιμαστεί και μάλιστα η 1.
Fabarm δεν παίρνω ... ούτε καν την δοκιμάζω.

Οπότε αν αγοράσω, με βλέπω με be-diamond το πιθανότερο ή καμία vinci slug :)
Και πως εξηγείς τη λειτουργία των τσοκ του Σωτηροπούλου brain που βγάζουν καλύτερες κατανομές και γεμίζουν τον πίνακα δηλ τα παραμορφώνει το τσοκ και απλώνονται άρα η ντουφέκια γίνεται πιο αδύναμη λόγο μειωμένης ταχύτητας ? Γιατί όσοι τα έχουν πάρει λένε καλά λόγια και ειδικά τα πιο σφιχτά tm Έχουν πολύ καλά σκοτωματα σε μεγάλες αποστάσεις .Πράγμα που αντιβαίνει αυτό που γράφεις πιο αραιή ντουφέκια περισσότερα παραμορφωμένα σκακια και συνεπώς πιο αδύναμα
 
Όσο τα σκάγια αποκλίνουν από το κέντρο, είναι πιο παραμορφωμένα με συνέπεια να έχουν μικρότερες ταχύτητες.
Για εμένα αυτό είναι κανόνας.

Μπορούμε να μιλάμε χρόνια για το τι είδε ο καθένας στο κυνήγι.
Το θέμα είναι το συγκριτικό στο χαρτί και στο βιβλίο με διάφορα φυσίγγια.
Ίδια μέρα, ίδια ώρα, ίδια απόσταση, ίδια φυσίγγια.
Αν δεν έχουν διαφορά συγκέντρωσης και διάτρησης αυτό που βλέπει ο καθένας μπορεί να οφείλεται σε κάτι άσχετο με την κάνη.

Επίσης δεν πιστεύω ότι το κρύο κάνει την κάνη να αποδίδει καλύτερα.
Αν βρω το όπλο θα κάνω την δοκιμή με ότι καιρό έχει εκείνη την ημέρα με 5-6 φυσίγγια.

Θα το κάνω για να μου φύγει η απορία, μιας και δεν πρόκειται να την αγοράσω.
Η Maxus έχει δοκιμαστεί και μάλιστα η 1.
Fabarm δεν παίρνω ... ούτε καν την δοκιμάζω.

Οπότε αν αγοράσω, με βλέπω με be-diamond το πιθανότερο ή καμία vinci slug :)
Την αδικείς λίγο την fabarm, σου το λέει άνθρωπος που ειχε maxus 1, έχει xlr5 και be diamond.
 
Ακούγεται συχνά ότι ο αυλός είναι ανευφ σημασίας στην κανη .Αφού είναι έτσι γιατί οι διερυμενες κανες στα λίγα γρ θέλουν πιο σφιχτά τσοκ για να αποδωσουν όπως μια μη διερυμενου ? Γνωρίζει κάποιος?.
Ποιος το λέει ❓εγώ δεν είδα διάφορες‼️παρόλο που έχω πιο ανοικτά τσοκ από τα ονομαστικά
 
Δηλ έριξες με μια 18.3 και με μια 18.7/18.8 ένα 28αρι η 30γρ με 3*/4* στα 30 μέτρα και είδες την ίδια συγκέντρωση ?Αν έγινε αυτό είσαι από τους λίγους που έχει τέτοια κάνη διερυμενου έχω δοκιμάσει επανειλημμένα με γουιντζιστερ και pose και sx3 και ποτέ δεν είχαν την ιδια συγκεντρωση με άλλο όπλο στενού αυλού.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top