Σκοπευτικά Φυσίγγια Αρχείο

Status
Not open for further replies.
προσοχή με τα falcocci
Πρέπει να χουν περάσει πολλές δεκαετίες που πέθανε ο Falcocci. Δεν τα βρίσκεις καν σε μία αναζήτηση στο google. Σα να μην υπήρξαν ποτέ ούτε στην Ιταλία.
Γενικά τώρα τελευταία υπάρχει μία τάση να "ανασταίνονται" κατασκευαστές....
 
γιασας παιδες, σημερα καναμε και μια μικρη αγωρα ετσι για την εναρξη,,,δυο κουτες 500τεμ imberial 28 gr n 7,5 και n8 120 ευρω,,,,,,,παντως τα φυσιγκια αυτα τα δουλευω 4 χρονια και δεν μου δημιουργησανε κανενα πρωβλημα πουθενα ισα ισα ειμαι ευχαρηστημενως αρκαιτααα.my man. μια ακωμη αγωρα που θα κανω στην πορεια θα ειναι τα labro sporting 28gr n8 μιας και τα κυνηγησα περση και μου αρεσανε πωλη ακωμη και με κρυαααα.terror. 4 και 5 αστρα τσοκαρισμα στο poze και βγαζουνε μια πωλη ωμιομωρφη διασπωρα.sarcastic. και εας ξεχασουμε τα 9 και 10 ευρω το κουτι για διασπωρας,,ενα μικρο πουλακι ειναι το ορτυκι και δεν θελη αμαν τα γραμαριααα 32 και 34 .hair..hair.
 
γιασας παιδες, σημερα καναμε και μια μικρη αγωρα ετσι για την εναρξη,,,δυο κουτες 500τεμ imberial 28 gr n 7,5 και n8 120 ευρω,,,,,,,παντως τα φυσιγκια αυτα τα δουλευω 4 χρονια και δεν μου δημιουργησανε κανενα πρωβλημα πουθενα ισα ισα ειμαι ευχαρηστημενως αρκαιτααα.my man. μια ακωμη αγωρα που θα κανω στην πορεια θα ειναι τα labro sporting 28gr n8 μιας και τα κυνηγησα περση και μου αρεσανε πωλη ακωμη και με κρυαααα.terror. 4 και 5 αστρα τσοκαρισμα στο poze και βγαζουνε μια πωλη ωμιομωρφη διασπωρα.sarcastic. και εας ξεχασουμε τα 9 και 10 ευρω το κουτι για διασπωρας,,ενα μικρο πουλακι ειναι το ορτυκι και δεν θελη αμαν τα γραμαριααα 32 και 34 .hair..hair.
Καλοριχτα Σακη!
 
Alectoris μαυρο 28γρ..
Καλυκας κεντιτ με καψουλι 2000, Η πυριτιδα ειναι η ακουιλα(ετσι οπως την βλεπω..Αν κανω λαθος διορθωστε..) Οποτε δεν γεμιζεται πλέον με granullar..οχι οτι ειναι μειονεκτημα αυτο..
Αντε να έρθει ο καιρος να δοκιμαστουν...pray to God..pop.
 
Alectoris μαυρο 28γρ..
Καλυκας κεντιτ με καψουλι 2000, Η πυριτιδα ειναι η ακουιλα(ετσι οπως την βλεπω..Αν κανω λαθος διορθωστε..) Οποτε δεν γεμιζεται πλέον με granullar..οχι οτι ειναι μειονεκτημα αυτο..
Αντε να έρθει ο καιρος να δοκιμαστουν...pray to God..pop.
Τασο τι φυσιγγια θα προτιμήσεις εφέτος;
 
Εμενα φετος οΣβΕ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ αρκετες εμπλοκες στου Καραμαν.τΚΟΚΙΝΑ 32γρ πεταγε το ριγμενο και το αλλο το δαγκονε ελαχιστα στο χιλος του ρελιου. Καλικας φιεμ. εχει καποιος γνοση για αυτο??
φέτος με το κόκκινο του καραμανιδη κόντεψε να σκοτωθεί κόσμος....Προσωπικά Ρίχνω με αυτογεμες πετάει το σιδερένιο κομμάτι του καλυκα και το πλαστικό σφηνωνει στον κώνο...μου φάνηκε περίεργος και κουφιος ο ήχος τραβάω κλειστρο πουθενά ανεβασμένο φυσσιγγι ...ψηλιαζομαι αδειαζω κοιτάω καν η μέσα σφηνωμενο το πλαστικό μέρος του καλυκα....προσοχη παιδιά...
 
Last edited by a moderator:
Τασο τι φυσιγγια θα προτιμήσεις εφέτος;
308 win..sarcastic..sarcastic.
Αποστολη εχω καμια 15αρια κουτια για το δικαννο..
Αν θα παραγγειλω θα παρω για την καραμπινα γιατι ειναι ελαφρα κ εχω θεμα..θελω να ειναι λιγο τσιμπημενα σε πιεσεις..
Η lambro πορτοκαλι,η rio 32(δοκιμασμενα κ τα δυο)η flash δουβρη ..θα δω τις τιμες..
 
Last edited:
φέτος με το κόκκινο του καραμανιδη κόντεψε να σκοτωθεί κόσμος....Προσωπικά Ρίχνω με αυτογεμες πετάει το σιδερένιο κομμάτι του καλυκα και το πλαστικό σφηνωνει στον κώνο...μου φάνηκε περίεργος και κουφιος ο ήχος τραβάω κλειστρο πουθενά ανεβασμένο φυσσιγγι ...ψηλιαζομαι αδειαζω κοιτάω καν η μέσα σφηνωμενο το πλαστικό μέρος του καλυκα....προσοχη παιδιά...
Αμεση ειδοποιηση στον κατασκευαστη!!!!!!
Μπορει να εχει ρυθμίσει κατι λάθος στις μηχανες του!
Αν γεμιζει μονος του....
Μην την πληρωσει κανενας,άδικα!!
 
Αμεση ειδοποιηση στον κατασκευαστη!!!!!!
Μπορει να εχει ρυθμίσει κατι λάθος στις μηχανες του!
Αν γεμιζει μονος του....
Μην την πληρωσει κανενας,άδικα!!
ειδοποιησαμε και δεν αναγνώρισε τίποτα...εγινε θέμα σε δύο ομάδες στο fb και τελικά δεν ήταν μεμονωμένο περιστατικό όπως μου είπε...ανέβαιναν οι φωτο με το ίδιο πρόβλημα στα σχόλια βροχή...Στην περιοχή των Ιωαννίνων έχουν έρθει σε δύσκολη θέση και τα καταστήματα λόγω της έκτασης που πήρε το θέμα...
 
ειδοποιησαμε και δεν αναγνώρισε τίποτα...εγινε θέμα σε δύο ομάδες στο fb και τελικά δεν ήταν μεμονωμένο περιστατικό όπως μου είπε...ανέβαιναν οι φωτο με το ίδιο πρόβλημα στα σχόλια βροχή...Στην περιοχή των Ιωαννίνων έχουν έρθει σε δύσκολη θέση και τα καταστήματα λόγω της έκτασης που πήρε το θέμα...
αχ αυτος ο ανθρωπος καβαλησε καλαμι και τα εχει κανει σκατα.....ημουν απο τους πρωτους μιας και κραταω απο πρεβεζα που δεν ξαναγορασα φυσιγγια δικα του.....ειδικα οταν εσφαξα μερικα και βρηκα ασυναρτησία υλικων ως προς το βαρος και την ποιοτητα!!!!
 
Το κακό με τους Έλληνες κατασκευαστές είναι ότι φτιάχνουν ένα αξιόλογο φυσσιγγι και μετά ψάχνουν τρόπους μειώσης κόστους παραγωγής...Δεν γίνεται παιδιά να συναγωνιστεις chedditte nsi b&p στα ίσια...Αλλά δεν γίνεται και να πουλάς ακριβότερα από ότι αυτοί...κάπου χανεται το μέτρο πιστεύω...σε παλιά περίπτωση με προβλήματα αφλογιστιας σε μεγάλη εταιρεία μου έβαλε τα έξοδα επιστροφής μου ζήτησε αριθμό παρτίδας να την ανακαλέσει και μου εστειλλε ατόφιο κιβώτιο αν και είχα ρίξει γύρω στα 50 φυσσιγγια...
 
Προβλημα καλυκα μου ακουγεται παντως. Ειδικα αν φευγει ολο το πλαστικο (δεν σκιζεται, απλα ξεκουμπωνει) και πετιεται το μεταλο, μου φαινεται ως προβληματικη παρτιδα σε καλυκες. Ξερουμε μαρκα;
Βικτωρα αν θυμαμαι καλα τα kil32gr εχουν τον fiem
 
Το φανταστηκα.

Για τους FIEM εχουν ακουστει προβληματα τετοια, οχι ομως παντα. Πχ φετος ριχνει πολυς κοσμος τα σπορτιγκ του Κενταυρου εδω, και δεν παρουσιαστηκε ουτε μια περιπτωση τετοια. Ειναι, φοβαμαι, θεμα ποιοτητας και Α ή Β διαλογης και οχι μαρκας
 
φέτος με το κόκκινο του καραμανιδη κόντεψε να σκοτωθεί κόσμος....Προσωπικά Ρίχνω με αυτογεμες πετάει το σιδερένιο κομμάτι του καλυκα και το πλαστικό σφηνωνει στον κώνο...μου φάνηκε περίεργος και κουφιος ο ήχος τραβάω κλειστρο πουθενά ανεβασμένο φυσσιγγι ...ψηλιαζομαι αδειαζω κοιτάω καν η μέσα σφηνωμενο το πλαστικό μέρος του καλυκα....προσοχη παιδιά...

Αμεση ειδοποιηση στον κατασκευαστη!!!!!!
Μπορει να εχει ρυθμίσει κατι λάθος στις μηχανες του!
Αν γεμιζει μονος του....
Μην την πληρωσει κανενας,άδικα!!

Δεν ήταν μόνο το κόκκινο του καραμανίδη, και με το tsihla πορτοκαλί και με άλλα το έκαναν. Φίλοι μου που κυνηγάγαμε μαζί την πάτησαν άσχημα. Στην ουσία ξεκόλαγε το πλαστικό από το μέταλλο του κάλυκα και τουλάχιστον 2-3 σε κάθε κουτί είχαν και αφλογιστίες... Ο κάλυκας είναι fiem 12-12-12. Σε τηλεφωνική επικοινωνία δεν αναγνώριζε τίποτα, δεν καταλάβαινε ότι αυτό ήταν πρόβλημα - ασυνήθιστη συμπεριφορά..
 
Δεν ήταν μόνο το κόκκινο του καραμανίδη, και με το tsihla πορτοκαλί και με άλλα το έκαναν. Φίλοι μου που κυνηγάγαμε μαζί την πάτησαν άσχημα. Στην ουσία ξεκόλαγε το πλαστικό από το μέταλλο του κάλυκα και τουλάχιστον 2-3 σε κάθε κουτί είχαν και αφλογιστίες... Ο κάλυκας είναι fiem 12-12-12. Σε τηλεφωνική επικοινωνία δεν αναγνώριζε τίποτα, δεν καταλάβαινε ότι αυτό ήταν πρόβλημα - ασυνήθιστη συμπεριφορά..
Σε δικαννο baikal ολο το χειμωνα που ριχνα καραμανιδη 750 φυσιγγια δεν ειχα θεμα με αφλογιστια...
Τωρα τί να πω παρτιδες;; παντως στα κουτια του δεν γραφει αριθμο παραγωγης οπως οι αλλοι (το ειχαμε ξανασυζητησει παλι αυτο το θεμα αλλα δεν βρισκω το ποστ)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top