Σκοπευτικά Φυσίγγια Αρχείο

Status
Not open for further replies.
ποιος ο λογος ν αλλαξω?
Κανένας.Και οσο συχνά ρίχνουμε ένα φυσίγγι τόσο πιο γρήγορα μαθενουμε τα χουγια του κ γινόμαστε καλύτεροι.
Άσε που μετά από μια άστοχη βολή δεν θα πούμε ποτέ ότι φταίει το φυσίγγι αλλα εμεις.
Το μόνο μας άγχος θα είναι μήπως κάποτε το χαλάσουν..Αλλα κ αν αυτό συμβεί θα το καταλάβουμε αμέσως.
Ωραίο "μάθημα"σας κάνω,να τα εφάρμοζα κ όλα αυτά που λέω καλά θα ήταν...llk.
Το βιολί βιολακι...violin..violin..violin..violin.
 
Ένας φίλος μου έδωσε ένα κουτί GM3 Sporting του Κύργια σε νούμερο 8.
Μου λέει ρίξε τα και θα με θυμηθείς.
Τα έχει ρίξει κανείς να μας πει εντυπώσεις;
 
κυριοι το λεω κσι το υπογραφω. περυσι τα ξεκινησα σε νο. 8 και τα σκοτωματα ειναι ακαριαια και χωρις αιματα σε μεγαλες αποστασεις. μου εχουν ταιριαξει απολυτα και τα χρησ. και στο σκοπ. ποιος ο λογος ν αλλαξω?
Επιβεβαιώνω αυτο που λέει το κοπέλι. Δοκιμασμένα σε νο 9.5 ακόμα και χειμώνα με χίονια και πολύ υψηλά ποσοστά υγρασίας.Δεν περίμενα ότι ένα φυσιγγάκι(ετσι το χα στο μυαλο μου) 28 γρ θα έκανε τετοια ζημιά.Αστοχούσα μόνο όταν εγώ ήμουν ορτσαααααα
 
ξέρουμε με τι γεμίζει τα SPORTING - HUNTING 28 gr. ?
γράφει "Πυριτις:Μονοβασική b&p"

τα Extra Light, 28gr νομίζω το έχουμε ξανά συζητήσει και κάποιος είχε γράψει με f2
 
Χρηστο τα μαυρα του πριν κανα χρονο, λογικα αυτα που τωρα αναφερει ως Sproting-hunting ηταν με πυριτιδα granullar στο 1,45-28 με z2m24, ωραιο φυσιγγι κ αρκετα "κυνηγετικο", ωστοσο δεν ξερω αν αλλαξε κατι τωρα βλεποντας την περιγραφη...
 
κι εγώ για τα κίτρινα λέω,μ έφερε κι ένα δώρο προχθές ο Πάνος για να τα δοκιμάσω :)

Μάκη επειδή τα γούστα μας συμβαδίζουν όσον αφορά του oscar τα 28γρ ,πιστεύω θα το βρείς λίγο πιο μαλακό το συγκεκριμένο και πιο γρήγορο,θα σου αρέσει !!!

εγώ το άφησα λόγο του ότι δεν κατεβάζει τιμή σε ποσότητα αλλά και επειδή το Μαρούσι είναι πιο κοντά μου απ'ότι τα Μανιάτικα

κατα τα άλλα είναι το καλύτερο ελληνικό 28αρι που έχω ρίξει χωρίς υπερβολές
 
Μάκη επειδή τα γούστα μας συμβαδίζουν όσον αφορά του oscar τα 28γρ ,πιστεύω θα το βρείς λίγο πιο μαλακό το συγκεκριμένο και πιο γρήγορο,θα σου αρέσει !!!

εγώ το άφησα λόγο του ότι δεν κατεβάζει τιμή σε ποσότητα αλλά και επειδή το Μαρούσι είναι πιο κοντά μου απ'ότι τα Μανιάτικα

κατα τα άλλα είναι το καλύτερο ελληνικό 28αρι που έχω ρίξει χωρίς υπερβολές
τα ίδια έχω ακούσει από πολλούς πέρα από τον Πάνο που δεν τ αλλάζει και δέχομαι ότι είναι πολύ καλά μιας κι ο Μητσάκος είναι κι αυτός κυνηγός μερακλής και καλός επαγγελματίας
όπως λες όμως μακρυά για μας άσε που εγώ έχω κόλλημα με τους πιο κοντινούς και θέλω να τους στηρίζω όσο γίνεται
φυσίγγια από τον Γιώργο (oscar) και υλικά ιδιογόμωσης από τον Γιάννη στο Κορωπί με μιά διαφορά 5-6 ευρώ παραπάνω στο σύνολο
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top