Σκοπευτικά Φυσίγγια Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Παιδιά ποιες οι διαφορές μεταξύ Nsi due sporting και Nsi uno prima.Ποιο είναι πιο συγκεντρωτικο, τα θέλω για κυνήγι τσίχλας,φετος στα περάσματα.
η διαφορα εοναι στην πυριτιδα και στο βυσμα. το due ειναι με as και σαφως καλυτερο και πιο συγκεντρωτικο απο το prima. αλλα γνωμη μου ειναι να δοκιμασεις lambro sporting σε νουμερο 7 1/2 για μπασιματα. πιο μαλακο απο τα nsi και ακρως θανατηφορο και αυτο γεμισμενο με as
 
Ευριπίδη ευχαριστώ για την άμεση απάντηση σου,lamppost sporting απλά η σειρά 5
γνωμη μου παντα οτι η σειρα 5 παει στο πολυ ακριβο για τσιχλα. περυσι δουλεψα το 8 το sporting σε τσιχλα και ημουν υπερ του δεοντος ευχαριστημενος. αλλα ξαναλεω οτι ειναι προσωπικη αποψη
 
Σκεφτομαι για φετος Ηλια. Οσα φυσιγγια σχω ριξει του Μητσακου ομως, οχι σε μεγαλη ποσοτητα ομολογουμενως, μου αφησαν θετικες εντυπωσεις. Ενας φιλος σκοπευτης Αθηνα τα ριχνει πολυ, και μου πε επισης καλα λογια
 
Τα οσκαρ το εριξα φετος σε τσιχλα και ειναι πολυ συγκεντρωτικο φυσιγγι θελει καλη προσκοπευση αλλα σε αποστασεις απο 30,35 μετρα και ανω ειναι ωραια μιλαω για τα 32γρ τα μαυρα. Τα σποργινγκ τα εριξα στην αρχη της σεζον στα πρωτα μου βηματα στο σκοπευτηριο , και δεν εχω και την καταλληλοτερη να εκφερω γνωμη....xm.
 
Σκεφτομαι για φετος Ηλια. Οσα φυσιγγια σχω ριξει του Μητσακου ομως, οχι σε μεγαλη ποσοτητα ομολογουμενως, μου αφησαν θετικες εντυπωσεις. Ενας φιλος σκοπευτης Αθηνα τα ριχνει πολυ, και μου πε επισης καλα λογια
Βικτωρα και εγω με τα μαυρα εχω πολυ καλες εντυπωσεις αλλα εχω ριξει μικρο δειγμα και δεν εχω ολοκληρωμενη αποψη!μια δυο πουλες εχω ριξει νε δαυτα!
 
Τα οσκαρ το εριξα φετος σε τσιχλα και ειναι πολυ συγκεντρωτικο φυσιγγι θελει καλη προσκοπευση αλλα σε αποστασεις απο 30,35 μετρα και ανω ειναι ωραια μιλαω για τα 32γρ τα μαυρα. Τα σποργινγκ τα εριξα στην αρχη της σεζον στα πρωτα μου βηματα στο σκοπευτηριο , και δεν εχω και την καταλληλοτερη να εκφερω γνωμη....xm.
Γιατι;
 
Σήμερα έριξα 2 τουφεκιές σε 2 καρακάξες με τα super kill no8 και ο θάνατος ήταν ακαριαίος. Πολύ καλές εντυπώσεις μου άφησαν ειδικά από το λάκτισμά τους! Επόμενη δοκιμή στα περάσματα της τσίχλας...
Βασιλη αυτα εριχνα και εγω στο σκοπευτηριο και ειχα παρα πολυ καλες εντυπωσεις!καποιος φιλος του φορουν νομιζω ειχε κανει δοκιμες και δεν του εβγαλαν καλες συγκεντρωσεις αλλα εμενα με ειχαν ενθουσιασει στο ριξιμο!το κακο ειναι οτι απο κει που παιρνω φυσιγγια δεν τα ξαναφερνει γιατι του τα ακριβεινε!
 
Βασιλη αυτα εριχνα και εγω στο σκοπευτηριο και ειχα παρα πολυ καλες εντυπωσεις!καποιος φιλος του φορουν νομιζω ειχε κανει δοκιμες και δεν του εβγαλαν καλες συγκεντρωσεις αλλα εμενα με ειχαν ενθουσιασει στο ριξιμο!το κακο ειναι οτι απο κει που παιρνω φυσιγγια δεν τα ξαναφερνει γιατι του τα ακριβεινε!

Ηλία βλέπω ότι μένεις Περιστέρι, ο αδερφός μου τα αγόρασε από τον Κένταυρο, κάνε μια βόλτα αφού σου αρέσουν ;)
 
Ηλία βλέπω ότι μένεις Περιστέρι, ο αδερφός μου τα αγόρασε από τον Κένταυρο, κάνε μια βόλτα αφού σου αρέσουν ;)
Δεν το ηξερα οτι τα φερνει,θα παω να δω!μου προσφεραν σιγουρια αυτα τα φυσιγγια,λογικα καθαρα ψυχολογικο το θεμα!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top