Σκοπευτικά Φυσίγγια Αρχείο

Status
Not open for further replies.
μην είμαστε και αχάριστοι Διονύση,,,πόσο πιο κάτω δηλ να πουλήσουν ένα επώνυμο καλό φυσίγγι ; το να κάνεις έστω προπόνηση με ένα φυσίγγι κατώτερο του μετρίου δεν σε κάνει καλύτερο ( γιατί αυτός ειναι και ο λόγος της προπόνησης να γίνεις καλύτερος ) εκτός αν απλά σου αρέσει να ρίχνεις φυσίγγια ...οκ πάω πάσο

εριξα χθες του Καρδαρά το μαυρο που εχει ο Παρδαλάκης στα €5 οικονομικότατο ναι δεν λέω αλλα.......δεν θα το ξαναρίξω θα προτιμήσω να δώσω €5,5 ας πούμε να κάνω την δουλειά μου η με το lambro sporting η με το nsi due όσο ακόμα υπάρχουν και η διαφορά θα είναι μεγάλη στο τι βλέπω στα πιατάκια

ο Γεράσιμος με τις τιμές που του είπα γέλαγε,,,ετοιμάζουν κάτι καλό για να δούμε
 
μην είμαστε και αχάριστοι Διονύση,,,πόσο πιο κάτω δηλ να πουλήσουν ένα επώνυμο καλό φυσίγγι ; το να κάνεις έστω προπόνηση με ένα φυσίγγι κατώτερο του μετρίου δεν σε κάνει καλύτερο ( γιατί αυτός ειναι και ο λόγος της προπόνησης να γίνεις καλύτερος ) εκτός αν απλά σου αρέσει να ρίχνεις φυσίγγια ...οκ πάω πάσο

εριξα χθες του Καρδαρά το μαυρο που εχει ο Παρδαλάκης στα €5 οικονομικότατο ναι δεν λέω αλλα.......δεν θα το ξαναρίξω θα προτιμήσω να δώσω €5,5 ας πούμε να κάνω την δουλειά μου η με το lambro sporting η με το nsi due όσο ακόμα υπάρχουν και η διαφορά θα είναι μεγάλη στο τι βλέπω στα πιατάκια

ο Γεράσιμος με τις τιμές που του είπα γέλαγε,,,ετοιμάζουν κάτι καλό για να δούμε
Θέλω το επώνυμο καλό φυσίγγι να πωλείται στην Ελλάδα όσο και στο εξωτερικό. Εκεί τα μαγαζιά δεν βγάζουν κέρδος ? εντάξει και η φορολογία εδώ δεν βοηθάει αλλα οχι και αυτή η διαφορά.
Για κάτω απο 5 εννοούσα σκεετ-τραπ, έστω του Κένταυρου που σε καμία περίπτωση δεν είναι κατώτερα του μετριου, μια χαρα είναι τουλάχιστον για μένα που οπως είπες απλά να ρίχνω φυσίγγια θέλω, τώρα αν ποτέ θελήσω να ασχοληθώ σοβαρά, εκεί ίσως να το ξανασκεφτώ. Επίσης εξαρτάται ποσο ρίχνει ο καθένας, αν είναι για 2-3 πουλες την εβδομάδα τα παίρνεις και στο σκοπευτηριο όσο και να έχουν
 
Θέλω το επώνυμο καλό φυσίγγι να πωλείται στην Ελλάδα όσο και στο εξωτερικό. Εκεί τα μαγαζιά δεν βγάζουν κέρδος ? εντάξει και η φορολογία εδώ δεν βοηθάει αλλα οχι και αυτή η διαφορά.
Για κάτω απο 5 εννοούσα σκεετ-τραπ, έστω του Κένταυρου που σε καμία περίπτωση δεν είναι κατώτερα του μετριου, μια χαρα είναι τουλάχιστον για μένα που οπως είπες απλά να ρίχνω φυσίγγια θέλω, τώρα αν ποτέ θελήσω να ασχοληθώ σοβαρά, εκεί ίσως να το ξανασκεφτώ. Επίσης εξαρτάται ποσο ρίχνει ο καθένας, αν είναι για 2-3 πουλες την εβδομάδα τα παίρνεις και στο σκοπευτηριο όσο και να έχουν
Διονυση σε βλεπω πολυ large...:)
3 πουλες την εβδομαδα συνεπαγεται γυρω στα 90 φυσιγγια , δηλ 4 κουτακια × 4 βδομαδες = το μηνα.?
Δεν ειναι καθολου ευκαταφρονητο ποσο...
 
Προσωπικα αυτες τις κινησεις τις επικροτω. Δεν ξερω τα περιθωρια κερδους, αλλα νομιζω ενα εγχειρημα οπως αυτο που λεμε, με μεγαλη ποικιλια και καλες τιμες θα παει καλα.
Σιγουρα θα παει καλα βικτωρα....ειναι κατι που ελλειπε...αλλα να δουμε και για τι τιμες μιλαμε και ποσο μεγαλη ποικιλια φυσιγγιων!
 
Διονυση σε βλεπω πολυ large...:)
3 πουλες την εβδομαδα συνεπαγεται γυρω στα 90 φυσιγγια , δηλ 4 κουτακια × 4 βδομαδες = το μηνα.?
Δεν ειναι καθολου ευκαταφρονητο ποσο...
Ασήμαντο σαν πράξη φυσικά δεν είναι, μικρή είναι η διαφορά στο σύνολο σε τέτοιες ποσότητες.
Επίσης πρέπει να υπολογίζει κάποιος και την "επένδυση" για αγορά με έκπτωση γιατί υπάρχουν ελάχιστες ποσότητες μιας και δεν δίνουν κάτω απο 250-500
 
... να έφερναν και κάνα gamebore ...Σε προνομιακή τιμή θα ήταν Θείο έργο!!!

Προνομιακή τιμή στα Gamebore μόνο αν είναι απο τα lidl! Στο Παγκόσμιο που πήρα να ρίξω τα είχαν 9 και 9,5 ευρώ..Αλλά το έπιανες και ντρεπόσουν να το βάλεις στο όπλο σου..Μακράν οτι καλύτερο έχω ρίξει
 
Λοιπόν..Έχω παραλάβει Lambro σκοπευτικά.. Sporting 28gr 5,5€ (Νο8)
Mezzo 28gr 6,00€ (Νο 9,5)

Οι τιμές αυτές είναι για παραλαβή απο το κατάστημα αυστηρά..Αν κάποιος φίλος απο επαρχία θέλει να αγοράσει φυσίγγια μπορεί να στείλει κάποιον φίλο του να έρθει να τα πάρει και να του τα στείλει.

Θα υπάρχουν σκαμπανεβάσματα στις τιμές κοιτώντας το καλύτερο για τον πελάτη.. ;)
 
Να συμπληρώσω οτι έχουμε την πλήρη γκάμα των σκοπευτικών φυσιγγίων της Lambro ( Skeet και Trap 24gr, Sporting 28, Sporting mezzo 28, Series 5 24gr 7,5 - 9,5 και Series 5 28gr 8,5).. Οι τιμές δεν διαφοροπιούνται για αγορά μεμονωμένων κουτιών(δεν είναι υποχρεωτικό να αγοράσετε κούτες)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top