Σκοπευτικά Φυσίγγια Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Παιδες το σκεετ με το τραπ εχουν μονο διαφορα στο κυαθιο;

Χρύσανθε δυστηχως δεν ξέρω για τις βυσματωσεις που έχουν..παντως πυρίτιδα είναι η ίδια κάλυκας ίδιος,ν9,5 το skeet 7,5 το trap,και δίνει και ίδιες πιέσεις 480bar και τα δυο..
Χρύσανθε, και το κυάθιο είναι το ίδιο. Μόνο στο Νο σκαγιών διαφέρουν ... ;)
 
Καλησπερα! Σημερα βρηκα και τσιμπησα απο μαγαζι στα Χανια ενα κουτακι nsi quattro fluo trap 24gr Ν 7 1/4 παρακαλω 2,45mm..ακαδημαικα πιο πολυ θα το ριξω στον πινακα και σε μερικα μακρυνα πιατα να δω τι κανει.

jqfNgA7.jpg
 
Δε ξερω γιατι, αλλα μολις διαβασα το μνμ, η
Καλησπερα! Σημερα βρηκα και τσιμπησα απο μαγαζι στα Χανια ενα κουτακι nsi quattro fluo trap 24gr Ν 7 1/4 παρακαλω 2,45mm..ακαδημαικα πιο πολυ θα το ριξω στον πινακα και σε μερικα μακρυνα πιατα να δω τι κανει.

jqfNgA7.jpg
Δε ξερω γιατι αλλα μολις διαβασα το μνμ ηρθαν στο μυαλο μου κορακοειδη. Η αληθεια ειναι οτι μου αρεσουν οι μικρες γομωσεις στο 12αρι αλλα εχω και εγω τους φραγμους μου. Ποσο τα πηρες Γιαννιο;
Περιμενουμε εντυπωσεις ;)
 
που ρε ψηλε σε ποιον?
Στον Νικολαντωνακη (24ωρες) Ευριπιδη.σημερα εφερε 2 κιβωτια απο 10 κουτακια το καθενα..το ενα το ειχε παραγγειλει ενας τραπαδορος για τους αγωνες και το αλλο το εβαλε στο ραφι..επι ευκαιριας να πω οτι εφερε nsi uno sporting 28 gr N 8,5 5,9 €.nsi due sporting 28gr N8,5 6,3€.nsi due trap-skeet 24gr 5,6€..
 
Last edited:
Πριν 3 χρονια ειχα κερδισει σε ενα νυχτερινο αγωνα 4 κουτια Nsi Quatro του σκητ ομως. Με ιδιο κυαθιο μεσα, τρομερα συγκεντρωτικα, και αποτελεσματικα σε αποστασεις.
Ναι ειναι οτι καλυτερο βγαζει η nsi στα σκοπευτικα.και με αντιμονιουχα σκαγια 4% τα fluo περα απο την βυσματωση αποσπωμενου πατου..
 
Στον Νικολαντωνακη (24ωρες) Ευριπιδη.σημερα εφερε 2 κιβωτια απο 10 κουτακια το καθενα..το ενα το ειχε παραγγειλει ενας τραπαδορος για τους αγωνες και το αλλο το εβαλε στο ραφι..επι ευκαιριας να πω οτι εφερε nsi uno sporting 28 gr N 8,5 5,9 €.nsi due sporting 28gr N8,5 6,3€.nsi due trap-skeet 24gr 5,6€..
αυριο πρωι πριν τη δουλεια θα πεταχτω να τσιμπησω 2-3 κουτακια fluo
 
Εγώ παράγγειλα μια κουτα του Κενταυρου σπορτινγκ από φίλο που κατέβηκε Αθήνα. Τα εριχνα πριν δύο χρόνια και μου άρεσαν πολύ. Μαλακό, γρήγορο και εντυπωσιακά σπασίματα σε μακρινές αποστάσεις. Μας τα χάλασε λίγο ο εδώ τοπικός κατασκευαστής, μιας και η νέα παρτίδα που γέμισε δεν μου άρεσε καθόλου. Το φυσηγγι είναι σκληρό και έχει έντονο λακτισμα σύμφωνα με αυτό που που ριχναμε πριν λίγο καιρό. Θα περιμένω να τελειώσουν και θα ξαναπάρω μόλις ξαναγεμισει νέα παρτίδα.
 
Μας τα χάλασε λίγο ο εδώ τοπικός κατασκευαστής, μιας και η νέα παρτίδα που γέμισε δεν μου άρεσε καθόλου

Ωχ τωρα μου εκανες την καρδια περιβολι. Ειχα ριξει μερικα το Φλεβαρη και σε κρυα και υγρασιες κεντουσε, οχι ομως στον ηπιο καιρο, τωρα καταλαβαινω το γιατι. Ο ιδιος κατασκευαστης εχει βεβαια και ενα 28γρ γεμισμενο με F2 που ξυριζει.
 
Εγώ παράγγειλα μια κουτα του Κενταυρου σπορτινγκ
Γιαννη θα τα Α π ο λ α υ σ ε ι ς!
Ειμαι σχεδον σιγουρος. Περιμενω να δω τι θα κανουν στο θηραμα αυτα τα φυσιγγια. Τα γουσταρω πολυ. Και ο κατασκευαστης εχει επιγνωση του τι πουλαει και σε τι τιμη πρεπει να πουλαει. Ας παρουν μερικοι μερικοι μαθηματα.
Ανυπομωνω να τα καψω με berettaaaa
 
Ωχ τωρα μου εκανες την καρδια περιβολι. Ειχα ριξει μερικα το Φλεβαρη και σε κρυα και υγρασιες κεντουσε, οχι ομως στον ηπιο καιρο, τωρα καταλαβαινω το γιατι. Ο ιδιος κατασκευαστης εχει βεβαια και ενα 28γρ γεμισμενο με F2 που ξυριζει.
Κεφαλινια υπαρχουν αυτα, η μονο κερκυρα;
 
Γιαννη θα τα Α π ο λ α υ σ ε ι ς!
Ειμαι σχεδον σιγουρος. Περιμενω να δω τι θα κανουν στο θηραμα αυτα τα φυσιγγια. Τα γουσταρω πολυ. Και ο κατασκευαστης εχει επιγνωση του τι πουλαει και σε τι τιμη πρεπει να πουλαει. Ας παρουν μερικοι μερικοι μαθηματα.
Ανυπομωνω να τα καψω με
Αποστόλη του Κενταυρου τα ξέρω γι'αυτό πήγα σε αυτά. Πάντως είχα ρίξει κάτι λίγα σε μπασιματα του Οκτωμβρη και ήταν αστέρι, υπομονή και θα τα δοκιμάσεις και εσύ.
Κεφαλινια υπαρχουν αυτα, η μονο κερκυρα;
Κέρκυρα Αποστόλη.
 
Ωχ τωρα μου εκανες την καρδια περιβολι. Ειχα ριξει μερικα το Φλεβαρη και σε κρυα και υγρασιες κεντουσε, οχι ομως στον ηπιο καιρο, τωρα καταλαβαινω το γιατι. Ο ιδιος κατασκευαστης εχει βεβαια και ενα 28γρ γεμισμενο με F2 που ξυριζει.
Το f2 Παύλο ξεφεύγει λίγο στη τιμή..
 
Τι θα τα καμεις τα fluo εσυ; .sarcastic..sarcastic..sarcastic.
Αφου ετσι και αλλιως με σφιχτα τσοκαρισματα ριχνεις, και τα συγκεκριμενα στο σχημα που ριχνουμε ειναι για 1, αντε 2 πιατα το πολυ
θελω να δοκιμασω τα 24αρια κι αν μ αρεσουν οι κατανομες καποια στιγμη θα τσιμπησω ενα κιβωτιο 28αρια 7 1/2 για τρυγονια και μπασιματα. θα προσπαθησω φετος να τελειωνω σε τσιχλες και τρυγονια απ τα 30 και 32 γραμ. μετα για τσιχλες η μεγαλη παραγγελια θα γινει στα 28αρακια του κενταυρου και αν τυχον κανουνε νερα στα κρυα θα σφιξω τα τσοκ. προσωπικα 6,20 και 6,60 δεν δινω για ολη τη χρονια. και του κενταυρου ειναι πολυ καλο και τιμιο φυσιγγι
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top