Συγκρίσεις όπλων-τσοκ

Αυτή ο ομάδα που βρίσκεται ακριβώς πάνω από το cd και σε Ν 5 φαντάσου να την πήρε το συγκεκριμένο γκρουπ. Το ποσοστό που βγάζει το όπλο σου σε αυτά τα μέτρα ειναι 11%. Απίθανο? Κι όμως ;)

Με ιδιογομωση το ανεβαζεις ανετα 5 - 10 % πανω....
 
Σε χαρτι 1 χ 1 η ντουφεκια στα 80 μετρα εχει 30 σκαγια.......
Αν υποθεσουμε πως εχουμε περη τα 260 σκαγια στο φυσιγγη φανταστητε κυκλο που εχουμε.....
Τα σκαγια Μιχαλη ειναι 34 γιατι ξεχασα να σημειωσω και ενα χαμηλα και το 5αρι εχει 3 χιλιοστα διαμετρο αρα πρεπει να εχει 226 σκαγια στα 36γρ οχι 260 αρα πρεπει να εχει 19% συγκεντρωση η τουφεκια.
 
Last edited:
Τα σκαγια Μιχαλη ειναι 34 γιατι ξεχασα να σημειωσω και ενα χαμηλα και το 5αρι εχει 3 χιλιοστα διαμετρο αρα πρεπει να εχει 226 σκαγια στα 36γρ οχι 260 αρα πρεπει να εχει 19% συγκεντρωση η τουφεκια.
νο5 διαμετρο 2,9 χιλ στα 36 γρ περιπου στα 260 σκαγια εχει μεσα
 
http://www.idiogomosi.com/pages/idiogomosi/skagia.php Μπες εδω να δεις πως ειναι οι διάμετρος στα σκάγια και ποσα γρ ανα σκάγια ειναι,αλλα και παλι στα φυσιγγια εμποριου δεν μπορει να εισαι σιγουροσ για το τι νο σκαγια ειχε μεσα και ποσα ειχε μεσα
 
http://www.idiogomosi.com/pages/idiogomosi/skagia.php Μπες εδω να δεις πως ειναι οι διάμετρος στα σκάγια και ποσα γρ ανα σκάγια ειναι,αλλα και παλι στα φυσιγγια εμποριου δεν μπορει να εισαι σιγουροσ για το τι νο σκαγια ειχε μεσα και ποσα ειχε μεσα
Οκ ευχαριστω για τη σελιδα
 
Εγινε και η νεκροψια της φασσας που λεγαμε και ειχε 3 σκαγια στο στηθος και κατω απ τη φτερουγα.
τα condor σε ν 6 τα έριχνα πολλά χρόνια πριν αρχίσω την ιδιογομωση πολύ καλο φυσιγγιο! σίγουρα βέβαια βοηθησε και το τσοκ..
 
Εχω ενα πινακακι Κωστα που τα λεει αλλιως γι αυτο τα υπολογισα ετσι, λεει 3χιλ το 5αρι και 6.3 σκαγια ανα γραμμαριο αλλα λογικα εσυ που γεμιζεις τα ξερεις καλυτερα πως αντιστοιχουν. .shake hands.
Το γερμανικό έχει αυτη τη διαμετρο
 
Βρήκα στην παρακάτω ιστοσελίδα ένα άρθρο σχετικά με τα καλύτερα νέα όπλα του 2018. Από καραμπίνες η γυναικεία φαίνεται κούκλα, από δίκαννα το perazzi είναι σε άλλο πλανήτη!
https://www.fieldandstream.com/shot-show-2018-best-new-shotguns#page-8
H fabarm αξίζει πολλά! Θεωρώ πως αυτά που προσφέρει σε αυτή την τιμή είναι το νούμερο 1 αυτή τη στιγμή. Ειδικά το ζύγισμα της είναι εξαιρετικό!!
 
Παιδια αν καποιος εχει δοκιμασει τα sss ας πει δυο πραματα. Η εικονα που δοσατε ορισμενοι φιλοι ειναι σεβαστη. Απο τα καταστηματα μου λεν πως ειναι ιδια τα κλασικα ανακοντα απο την αλλη ακουω διαφορα αλλα. Παρακαλω τα φωτα σας
 
Καλησπερα λεβεντες. Μετα απο σκεψη για τον αυλο 18,3 που εχω να παρω ενα δυο καλα τσοκακια, ειπα να ακουσα τις συμβουλες καποιων φιλων και δοκιμασω τα gemini. Υποθετω τα ported θα λετε. Θελω να ακουσω ομως ορισμενες εντυπωσεις αλλα γνωμες σε σχεση με τα briley. Ευχαριστω
 
Για τα ιταλικά όπλα με τους συμβατικούς αυλούς έχω ακούσει τα καλύτερα για τα Gemini και ήθελα να πάρω κιόλας, αλλά τελικά έκρινα ότι δεν χρειάζεται κάτι επιπλέον.
Σε urika 1 έχω δει και έχω ακούσει για το Briley M (έσω έξω χωρίς τρύπες) εξαιρετικά πράγματα.
Τα Gemini είναι σαφώς φθηνότερα από τα Briley.
 
Για τα ιταλικά όπλα με τους συμβατικούς αυλούς έχω ακούσει τα καλύτερα για τα Gemini και ήθελα να πάρω κιόλας, αλλά τελικά έκρινα ότι δεν χρειάζεται κάτι επιπλέον.
Σε urika 1 έχω δει και έχω ακούσει για το Briley M (έσω έξω χωρίς τρύπες) εξαιρετικά πράγματα.
Τα Gemini είναι σαφώς φθηνότερα από τα Briley.
Επιβεβαιώνω!!!
 
Καλησπερα λεβεντες. Μετα απο σκεψη για τον αυλο 18,3 που εχω να παρω ενα δυο καλα τσοκακια, ειπα να ακουσα τις συμβουλες καποιων φιλων και δοκιμασω τα gemini. Υποθετω τα ported θα λετε. Θελω να ακουσω ομως ορισμενες εντυπωσεις αλλα γνωμες σε σχεση με τα briley. Ευχαριστω
Ότι καλυτκαλ σε σπείρωμα mobile μην σου πω πως συναγωνίζεται άνετα και το Κικς...δοκιμασμένα πραγματα πάρτο με κλειστά μάτια για τα λεφτά του ειναι αστέρι
 
Να τα πάρεις τα τζεμινι χωρίς δεύτερη σκέψη. Όλα μου τα κυνήγια τα έκανα με 2 ταπεινά τζεμινι παρόλο που είχα και από άλλες εταιρείες τσοκ.
Ε ετσι λεω.. Ετσι κι αλλιως ορισμενα κυνηγια θα κανω με το οπλο αυτο
 
Back
Top