Συγκρίσεις όπλων-τσοκ

Εγώ σαν κάτοχος την 930i γύρω στον μήνα...την έχω χρησιμοποιήσει μόνο στο σκοπευτήριο αλλά δηλώνω ερωτευμένος μαζί της!έχουν ακουστεί διαφορά.. με τα μάτια μου δεν έχω δει τίποτα!η δικιά μου λειτουργεί άψογα!αν εννοείς την α400 την sporting και αυτή ακούγεται εξαιρετική επιλογή!αδράνεια ή αερίων θες βασικά?έχεις επωμισει καμία από τις δύο?
 
Απο α400 εχω καει μου εσπασε το συσηροδρομο την 930 δεν τηξερω αν θελεις ιταλικο παντος δες και τη fabarm εχει πολυ αξιολογα οπλα
Teo κοιταζα και fabarm αλλα ακουσα πολλους κατοχους που ειχαν προβληματα και την απερριψα.. Καλα λογια ακουσα για franchi affinity
 
Εγώ σαν κάτοχος την 930i γύρω στον μήνα...την έχω χρησιμοποιήσει μόνο στο σκοπευτήριο αλλά δηλώνω ερωτευμένος μαζί της!έχουν ακουστεί διαφορά.. με τα μάτια μου δεν έχω δει τίποτα!η δικιά μου λειτουργεί άψογα!αν εννοείς την α400 την sporting και αυτή ακούγεται εξαιρετική επιλογή!αδράνεια ή αερίων θες βασικά?έχεις επωμισει καμία από τις δύο?
Εχω επομισει την a400. Ααν το λες απο θεμα καθαρισματος δεν με πειραζει ετσι κ αλλιως τ οπλο καθαριζεται μετα απο καθε κυνηγι. Η αξιοπιστια και η ποιοτητα της ντουφεκιας μ ενδιαφερει
 
Εχω επομισει την a400. Ααν το λες απο θεμα καθαρισματος δεν με πειραζει ετσι κ αλλιως τ οπλο καθαριζεται μετα απο καθε κυνηγι. Η αξιοπιστια και η ποιοτητα της ντουφεκιας μ ενδιαφερει
Η ντουφέκια της breda είναι πάρα πολύ καλή!θεωρώ πως και η beretta,θα έχει καλή ντουφέκια!αν μπεις είτε σε ιταλικά είτε σε αμερικανικά φόρουμ δεν θα διαβάσεις τίποτα για την breda από άποψη αξιοπιστίας.. στην Ελλάδα έχουν ακουστεί καποια πράγματα,βάσιμα η μη δεν ξέρω!
 
Εγώ θα έβαζα και στο παιχνίδι την fabarm καθώς αυτά που έχεις ακούσει για τα καινούρια μοντέλα είναι αβάσιμα. Αν για κάποιο λόγο όμως δε θέλεις εγώ θα περίμενα (η μαλλον την περιμένω)και την upland a400.
 
αδράνεια ή αερίων θες βασικά?

Εχω επομισει την a400. Ααν το λες απο θεμα καθαρισματος δεν με πειραζει ετσι κ αλλιως τ οπλο καθαριζεται μετα απο καθε κυνηγι. Η αξιοπιστια και η ποιοτητα της ντουφεκιας μ ενδιαφερει

Εγώ θα έβαζα στην εξίσωση και την ανάκρουση... Με τι όπλο έχεις συνηθίσει να κυνηγάς; Τι φυσίγγια ρίχνεις συνήθως; Ρίχνοντας όλη μου τη ζωή με αερίων, η αδράνεια μου φαίνεται πως κλοτσάει και μου κακοφαίνεται... Μεν όλα θέμα συνήθειας είναι, αλλά για μένα έχει αποτελέσει αποτρεπτικό παράγοντα να πάω σε όπλο αδρανείας...
 
Εγώ θα έβαζα στην εξίσωση και την ανάκρουση... Με τι όπλο έχεις συνηθίσει να κυνηγάς; Τι φυσίγγια ρίχνεις συνήθως; Ρίχνοντας όλη μου τη ζωή με αερίων, η αδράνεια μου φαίνεται πως κλοτσάει και μου κακοφαίνεται... Μεν όλα θέμα συνήθειας είναι, αλλά για μένα έχει αποτελέσει αποτρεπτικό παράγοντα να πάω σε όπλο αδρανείας...
Μάνο ως καινούργιος πέρνα να συστηθείς και από την αντίστοιχη ενότητα να σε γνωρίσουμε!
Tsakalos καλημερα! Ριχνω μεχρι 36 γραμμαρια στις φασσες αλλα κυριως κυνηγαω τσιχλες οπωτες 32 γραμμαρια. Σε ποια ενοτητα εννοεις;
 
Εγώ θα έβαζα στην εξίσωση και την ανάκρουση... Με τι όπλο έχεις συνηθίσει να κυνηγάς; Τι φυσίγγια ρίχνεις συνήθως; Ρίχνοντας όλη μου τη ζωή με αερίων, η αδράνεια μου φαίνεται πως κλοτσάει και μου κακοφαίνεται... Μεν όλα θέμα συνήθειας είναι, αλλά για μένα έχει αποτελέσει αποτρεπτικό παράγοντα να πάω σε όπλο αδρανείας...

Σωστα,εγω που κινηγουσα με ποζε μια ζωη η affinity αδρανειας μου φαινεται χαδι.
 
Η 930i είναι πούπουλο μέχρι 34 36γρ πού έχω κυνηγήσει και πιο λίγη ανακρουση απο benelli με comfort κάποτε υπήρχε βίντεο που τις συγκρίνουμε με φίλο Μαλακάσα....από εκεί και πάνω δεν ξέρω την συμπεριφορά της δεν μου χρειάστηκαν να πω την αλήθεια
 
Χηνες Σταματη???:confused:
Ατσαλια???:cool:

Όχι. Έριχνα το αγαπημένο μου Ντουμπλεξ και το νιτρο που ήταν 42.5 γρ σε λαγό. Επίσης μου είχαν μείνει από τον Έβρο 4 κουτιά μπερετα 42γρ και άλλα 5 κουτιά κουτουμανος που και αυτά τα έφαγαν λαγοί. πλέον Ρίχνω 36γρ και δεν πέφτω άλλο :D
Τελευταία φορά που πήγα για υδρόβια επιτρεπόταν τα μολύβδινα. Ατσαλια δεν έχω ρίξει ποτέ.
 
Back
Top