Φερ' το στα μέτρα σου...

Μάκη, τα ρυθμιζόμενα της Beretta και Bro, έχουν μεγαλύτερο όγκο από το συγκεκριμένο win; .xm.Το συγκεκριμένο όμως, όχι σαν το δικό μου που το μαμά ήταν για παιδάκι 10 ετών.
 
Μάκη, τα ρυθμιζόμενα της Beretta και Bro, έχουν μεγαλύτερο όγκο από το συγκεκριμένο win; .xm.Το συγκεκριμένο όμως, όχι σαν το δικό μου που το μαμά ήταν για παιδάκι 10 ετών.
ναι τα ξέρω και τα 2 Γιώργο τα κοντάκια το δικό σου μαμά είναι ίδιο με το δικό μου στην sx3 πραγματικά παιδικό και αν δεν κουμπώσω καλά μέσα ψάχνομαι αλλά η τουφεκιά που έχει το όπλο με κάνει να μ αρέσει που βασανίζομαι λιγάκι,λύση όμως θα βρώ με την βοήθεια κάποιου μάστορα ;)
το σκοπευτικό της win είναι μικρότερο και λεπτότερο από bro και beretta σε όλα τα σημεία τους αν πούμε δε για το skb αυτό πια είναι τούβλο 12τρυπο .sarcastic.
επίσης το 81 πόντους είναι πιστεύω αποκλειστικά για σκοπευτήριο και μάλιστα για sporting στο κυνήγι επικουρικό θα έλεγα στα μπασίματα,στο Μόδι Στυλίδα Καθενούς κ.λπ. θα υπάρχει θεματάκι
81 πόντους έχουν πολλοί σκοπευτές sporting με μέτριους σωματότυπους(π.χ.Γκίνης) γιατί βοηθά πολύ στις ταχύτητες που απαιτεί το αγώνισμα,στο skeet πάλι είναι κομμάτι αργό :)
πάντα προσωπική γνώμη και όχι τόσο εμπειρία
μια μέρα ο φίλος μου Λάκης(κοντός τον ξέρεις) έριξε με το όπλο browning gp 81 cm και αριστερό γυρισμένο του Ψυλλάκη έκανε 21 δισκάκια με άνεση ενώ πριν με την καραμπίνα του είχε κάνει 18 και 17 :)
 
μια μέρα ο φίλος μου Λάκης(κοντός τον ξέρεις) έριξε με το όπλο browning gp 81 cm και αριστερό γυρισμένο του Ψυλλάκη έκανε 21 δισκάκια με άνεση ενώ πριν με την καραμπίνα του είχε κάνει 18 και 17 :)
Αριστερόχειρας ειναι ο Λακης?
 
Μπορεί να γίναμε σίριαλ αλλά εμενα με χαροποιει η διαδικασία, σκεφτομουν να μην ποσταρω την συνέχεια γιατί άθελα μου δημιούργησα αναμπουμπουλα ανεφ λόγου αλλά επειδή θελω να μοιράστω την πρόοδο και την χαρά μου συνεχιζω.
Σήμερα με μια ρασπα που κόβει γλυκά;) χορηγία ενος φίλου κατέληξα εδώ
how to screenshot on windows
Το αποτέλεσμα στο χέρι μου είναι κάπως έτσι

free upload
αλλά έχοντας τον φόβο της τζαβέτας όπως μου υπέδειξε ο Γιαννης εμεινα εκεί.
Τώρα καμία δοκιμή και γυαλοχαρτο να γίνει κουκλι.sexy girl.
μολις τελειώσω και με την τσόντα στο πέλμα θα έχει και φινίρισμα.
Και μετα βιρα τις άγκυρες για γιομισματα.bike
 
Μάκη, τα ρυθμιζόμενα της Beretta και Bro, έχουν μεγαλύτερο όγκο από το συγκεκριμένο win;

το σκοπευτικό της win είναι μικρότερο και λεπτότερο από bro και beretta σε όλα τα σημεία τους

Μάκη, δεν νομίζω ... ειδικά για το energy, είναι το πιο "χοντρο" μαμίσιο κοντάκι που έχω πιάσει σε όπλο.

Winchester Energy Signature ajustable stock





Browning B525 Sporter ajustable stock










Μακάρι να μπορούσαμε να βρούμε τις διαστάσεις των κοντακιών αλλά δεν τις δίνουν οι εταιρίες. Μόνο τα LOP δίνουν και τις κλήσεις.
 
Μήπως το πήρες λίγο παραπάνω εκεί που σφίγγει ο αντίχειρας; :)
Καμιά αναμπουμπούλα δεν προκάλεσες. Άλλος μπορεί να το βλέπει ότι χάλασες ένα όπλο που δεν είναι κατάλληλο για σένα, άλλος το βλέπει ως βελτίωση την οποία δεν υπήρχε περίπτωση να βρεις στο εμπόριο, γνώμες είναι όλες και ως γνωστόν όλοι έχουμε από μία. Το αν έπραξες καλά που το έκανες εσύ ή κάποιος μάστορας, αυτό αφορά εσένα, την ικανότητα σου, την τσέπη σου και πολλά άλλα που αφορούν και τις μελλοντικές σου σκέψεις. Δικό σου είναι, βάζεις φωτιά και το καις. Δεν νομίζω ότι σε προέτρεψε κανένας να το κάνεις, ούτε είσαι κάνα παιδάκι για να σου πει ο ένας και ο άλλος τι θα κάνεις.
Για μένα σβήσε τις εναπομείναντες ψάθες και ή χάραξε καινούριες ή άστο έτσι, αυτό θα στο πουν πιο ειδικοί.
Εγώ θα σου πρότεινα να μην πειράξεις το χτένι και αφού βάλεις και την "τσοντα" για να μακρύνει, παίξε με το pitch.
Τέλος αφού γίνει "χαρτί" όλο το κοντάκι με remover σταδιακά γυαλόχαρτα κτλ, το φινίρισμα στο κάνω εγώ, αν και φαντάζομαι θα θες να το κάνεις αφού ομολογουμένως είναι η πιο διασκεδαστική διαδικασία :)
 
Τεο,αν εχεις σκοπο να βαλεις τσοντα στη λαβη,μη στρογγυλευεις το ξυλο στα τελειωματα του.Μη "γλυκαινεις" τη γωνια.Θα σου βγαλει κενο στη ματιση.Υποψη,πως βολευει καλυτερα, οι προς κολληση επιφανειες να ειναι επιπεδες και οχι κυρτες η κοιλες.Αλλιως πρεπει να κανεις εφαρμογες.Για να κανεις επιπεδο το οβαλ της λαβης,ακολουθησε την περιμετρικη γωνια,τρωγοντας το κυρτωμα.Βηθαει, αν κολλησεις χαρτοταινια γυρω γυρω,με το τελειωμα της ακριβως πανω σ'αυτη τη γωνια.Ενδεικτικα,για να μη "φας"περισσοτερο ξυλο.
Μη λιανεις εντελως την επιφανεια για να κολλησει καλυτερα η τσοντα.Βαζοντας καβιλια στο κεντρο του οβαλ και αντιστοιχα στην τσοντα,γινεται μπετο.
Ασε "αερα" περιμετρικα στο ξυλο που θα κολλησεις.Θα το σχηματισεις ΜΕΤΑ,με τη "γλυκια"σου ρασπα και θα δειχνει συνεχομενο και ομορφο.Αν ηταν κι αλλο χρωμα η τσοντα......
Καλη διασκεδαση και συνεχεια...:);)
 
Μήπως το πήρες λίγο παραπάνω εκεί που σφίγγει ο αντίχειρας; :)
Καμιά αναμπουμπούλα δεν προκάλεσες. Άλλος μπορεί να το βλέπει ότι χάλασες ένα όπλο που δεν είναι κατάλληλο για σένα, άλλος το βλέπει ως βελτίωση την οποία δεν υπήρχε περίπτωση να βρεις στο εμπόριο, γνώμες είναι όλες και ως γνωστόν όλοι έχουμε από μία. Το αν έπραξες καλά που το έκανες εσύ ή κάποιος μάστορας, αυτό αφορά εσένα, την ικανότητα σου, την τσέπη σου και πολλά άλλα που αφορούν και τις μελλοντικές σου σκέψεις. Δικό σου είναι, βάζεις φωτιά και το καις. Δεν νομίζω ότι σε προέτρεψε κανένας να το κάνεις, ούτε είσαι κάνα παιδάκι για να σου πει ο ένας και ο άλλος τι θα κάνεις.
Για μένα σβήσε τις εναπομείναντες ψάθες και ή χάραξε καινούριες ή άστο έτσι, αυτό θα στο πουν πιο ειδικοί.
Εγώ θα σου πρότεινα να μην πειράξεις το χτένι και αφού βάλεις και την "τσοντα" για να μακρύνει, παίξε με το pitch.
Τέλος αφού γίνει "χαρτί" όλο το κοντάκι με remover σταδιακά γυαλόχαρτα κτλ, το φινίρισμα στο κάνω εγώ, αν και φαντάζομαι θα θες να το κάνεις αφού ομολογουμένως είναι η πιο διασκεδαστική διαδικασία :)
Το φινίρισμα θα πάρει σειρά μόλις αντικατασταθεί το σανίδι με καρύδια και αφου ερθει στα επιθυμητα μέτρα βαση δοκιμών. Αν και το blo με κουρασε χωρις τα επιθυμητά αποτελέσματα στο πλάγιο, μάλλον θα αλλάξω τακτική:)
 
Τεο,αν εχεις σκοπο να βαλεις τσοντα στη λαβη,μη στρογγυλευεις το ξυλο στα τελειωματα του.Μη "γλυκαινεις" τη γωνια.Θα σου βγαλει κενο στη ματιση.Υποψη,πως βολευει καλυτερα, οι προς κολληση επιφανειες να ειναι επιπεδες και οχι κυρτες η κοιλες.Αλλιως πρεπει να κανεις εφαρμογες.Για να κανεις επιπεδο το οβαλ της λαβης,ακολουθησε την περιμετρικη γωνια,τρωγοντας το κυρτωμα.Βηθαει, αν κολλησεις χαρτοταινια γυρω γυρω,με το τελειωμα της ακριβως πανω σ'αυτη τη γωνια.Ενδεικτικα,για να μη "φας"περισσοτερο ξυλο.
Μη λιανεις εντελως την επιφανεια για να κολλησει καλυτερα η τσοντα.Βαζοντας καβιλια στο κεντρο του οβαλ και αντιστοιχα στην τσοντα,γινεται μπετο.
Ασε "αερα" περιμετρικα στο ξυλο που θα κολλησεις.Θα το σχηματισεις ΜΕΤΑ,με τη "γλυκια"σου ρασπα και θα δειχνει συνεχομενο και ομορφο.Αν ηταν κι αλλο χρωμα η τσοντα......
Καλη διασκεδαση και συνεχεια...:);)
Γιάννη μάλλον δεν θα βάλω τσόντα γιατί η τρύπα της τζαβετας περναει χαμηλά και δεν το έφαγα άλλο χαμηλά απο το σημείο που ειδες οπότε ανεβασα την παλάμη ενα κλικ ποιο πάνω και θεωρώ οτι είμαι σχετικά καλά εκεί δεδομένων των περιορισμών του μαμά κοντακιου
 
Γιάννη, εννοείς προέκταση στην λαβή;
Ναι Γιωργο!Εχει ερθει πολυ πιο καθετα το πιασιμο του τωρα.Λογικα θελει παραπανω χωρο.
Προτιμοτερο να μην τον παρει πλησιαζοντας την τρυπα της τζαβετας.Εκτος και ειναι πολυ αβολο.
Γι αυτο λεω κλειστα ματια και...ακου την αφη σου!
 
Σοβαρεύει πολύ η κατάσταση αν μπει προέκταση στην λαβή. Οι φώτο φωνάζουν ότι το θέλει...:)
Μου φαντάζει όμως πολύ δύσκολο για κάποιον που δεν το έχει ξανακάνει. Έχω δει προεκτάσεις τόσο από ξύλα, όσο και από άλλα υλικά που τα ομορφαίνουν πολύ τα κοντακια. Είχε γίνει παλιότερα και σχετική παρουσίαση στο Hunter passion.
 
Σοβαρεύει πολύ η κατάσταση αν μπει προέκταση στην λαβή. Οι φώτο φωνάζουν ότι το θέλει...:)
Μου φαντάζει όμως πολύ δύσκολο για κάποιον που δεν το έχει ξανακάνει. Έχω δει προεκτάσεις τόσο από ξύλα, όσο και από άλλα υλικά που τα ομορφαίνουν πολύ τα κοντακια. Είχε γίνει παλιότερα και σχετική παρουσίαση στο Hunter passion.
Πλεον η επεμβαση παιρνει εκταση.
Με την προσδοκια πως πετυχαινει,δεν εχεις λογο να πας σε καινουριο.Εχεις κανει αναδομηση!Το μισο ειναι χειροποιητο!
Πραγματι,βαζοντας αλλο χρωμα ξυλο...ειναι αλλο.Θελει προσοχη στη ματιση και απαλο χερι στη διαμορφωση.
 
Προς το παρόν σε σπιτικες επομησεις μου φαίνεται οκ αλλά δεν κολωνω να βάλω από κάτω μια τσοντουλα 1-2 εκ. μπαίνει που μπαίνει σφηνοτο στην θήκη, θα απογινει μετά..sarcastic.
Έβαλα εναν άξονα στην τρύπα της τζαβετας και σταματάει πολύ πριν την λαβή, από κει και πέρα είναι βίδα, οπότε μάλλον δεν έχω κάνει μαλακία. ο χρόνος θα δείξει.
Αύριο πάλι με ποιό ξεκουραστα χέρια και λογικά και με ένα Σχιστό θα επανελθω με νεότερα
 
Back
Top