Φερ' το στα μέτρα σου...

Στην τελευτεα φοτο ειναι με τα ματια κληστα
βαλε άλλη μια ροδελα στο επανω μερος του πελματος και ριξε στα 15 μετρα με την ανοιχτη κανη στο υψος των ματιων αυθόρμητα χωρις να σημαδεψεις 5 φυσίγγια , γεμισε 5 φυσίγγια με 28 γρ μονοβολο , το δικανο εχει τσοκ ? δεν εχει , ριξε με την πιο ανοιχτη κανη αν και για δυο τουφεκιες δεν παθαινει τιποτα η κλειστη
 
Nicolson , η κορυφη
Πραγματι!!
Αν ομως θελεις κατι "γλυκο"στο κοψιμο,BAHCO OBERG!Ξυρισμα!Ενα βημα πριν το γυαλοχαρτο!:)
Σε πιο οικονομικο, STELLA BIANCA.
Εφαμιλο κοψιμο,λιγοτερη αντοχη.Στο 1/3 της τιμης,απο την προηγουμενη!;)
 
Αμα δεν κόβει η ρουφιανα η ρασπα..
μου εβγαλε την πίστη 2 ώρες
adult photo hosting
και θέλει κι άλλο αλλά αύριο πάλι
image hosting no sign up
Θελει αρετη και τολμη....
Το περιλαβες τελικα λεβεντακο μου!
Χρειαζεσαι στρογγυλη η ημιστρογγυλη μικρου μεγεθους ρασπα, για το σημειο που κραταει ο αντιχειρας σου.
Αφου εβαλες χερι,"φερτο στα μετρα σου"!
Για να σε δω τωρα!Τι θα κανεις με τις "ψαθες"?
 
ΠΡΟΣΟΧΗ μη βαθυνεις αλλο στο σημειο του αντιχειρα!Ειναι καιριο σημειο για την αντοχη του κοντακιου και μπορει να πεσεις στην τρυπα της τζαβετας!
Βιδωσε την τζαβετα στη μπασκουλα και βαλε το συνολο "πλακα" πανω απο το κοντακι για να δεις που βρισκεσαι!
Η,αν εχεις βεργα ιδιας διαμετρου με την τρυπα της τζαβετας(6-8mm μαλλον),βαλτην στην τρυπα και εξωτερικα παρε την ευθεια,στην πανω μερια της, μ'ενα χαρακα για να δεις που εισαι.
Αφησε τουλαχιστον 4-5mm ξυλο!
Το ιδιο ισχυει και για το σημειο που τρως το κοντακι,για να "κατσει" η αρχη του αντιχειρα σου.Στην πισω μερια της πιστολοειδους.
Δεν λεω αλλα.....νυσταξα και την πεφτω!!
 
Λεβέντες να πω την "βλακεία" μου μιας και είμαι τελείως άσχετος και μάλλον αδιάφορος με όλα αυτά;;;;;
Βλέπω έναν συμφορουμίτη μας να χαλάει το όπλο του και πραγματικά στεναχωριέμαι .
Στα δικά μου τα μάτια ( μπορεί να κάνω λάθος , άσχετος είμαι το ξαναλέω) , βλέπω να συμβουλεύουμε έναν άνθρωπο που δεν έχει τις κατάλληλες γνώσεις να κάνει αγορές και μετά να κάνει λεπτεπίλεπτες επεμβάσεις στο όπλο του .
Μήπως τον συμβουλεύουμε λάθος;;;;;;
Ρωτάω καλοπροαίρετα ε , μην παρεξηγηθώ:)
 
Θεόφραστε τεχνικές γνώσεις για συμβουλές δεν έχω.....μόνο οπτικές εμπειρίες από πολλά κοντάκια φίλων που έχω δεί επωμίσει τουφεκίσει
συμφωνώ με τον Γιάννη(ο οποίος έχει άριστες τεχνικές γνώσεις)στα σημεία ψάθες του αντίχειρα και σε όλα γενικά
η δική μου προσωπική γνώμη είναι ότι:
πας να φιάξεις ένα τόπο παρκαρίσματος(κοντάκι)για ένα όχημα(παλάμη δάχτυλα)αρκετά μεγάλο,αλλά ο τόπος αυτός είναι από κατασκευής του μικρός και λίγος
κατά συνέπεια οι διάδρομοι που προσπαθείς να χαράξεις θα είναι στενοί και άβολοι
η επόμενη κίνηση για λύση είναι άλλος τόπος (κοντάκι)
πάντα φιλικά και χωρίς να θέλω να σε επηρεάσω
καλή συνέχεια
:)
 
Λεβέντες να πω την "βλακεία" μου μιας και είμαι τελείως άσχετος και μάλλον αδιάφορος με όλα αυτά;;;;;
Βλέπω έναν συμφορουμίτη μας να χαλάει το όπλο του και πραγματικά στεναχωριέμαι .
Στα δικά μου τα μάτια ( μπορεί να κάνω λάθος , άσχετος είμαι το ξαναλέω) , βλέπω να συμβουλεύουμε έναν άνθρωπο που δεν έχει τις κατάλληλες γνώσεις να κάνει αγορές και μετά να κάνει λεπτεπίλεπτες επεμβάσεις στο όπλο του .
Μήπως τον συμβουλεύουμε λάθος;;;;;;
Ρωτάω καλοπροαίρετα ε , μην παρεξηγηθώ:)
Διονύση λόγο σωματοδομής είμαι αναγκασμένος να κάνω κάποια τέτοια πράγματα. Ο λόγος που τα κάνω μόνος μου πέραν του οικονομικού είναι και η διαδικασία της μάθησης - εξερεύνησης. Ότι όπλα έχω είναι σχετικά οικονομικά και ποτέ δεν με νοιάζει η μεταπωλητική τους αξία. Προφανώς και όταν το ξεκίνησα αυτό το σκέφτικα πολύ καλά και με κάθε επίγνωση πιθανής αβαρίας, αλλά στο στάδιο που είμαι η διαφορά στο πιάσιμο είναι χαοτική έπρεπε να δεις το χαμόγελο μου χθες το βράδυ όταν το χούφτωσα όλη η ασχήμια του και οι φόβοι πήγαν περίπατο..sarcastic. Χρειάζεται fine tuning βέβαια.my man.
Θεόφραστε τεχνικές γνώσεις για συμβουλές δεν έχω.....μόνο οπτικές εμπειρίες από πολλά κοντάκια φίλων που έχω δεί επωμίσει τουφεκίσει
συμφωνώ με τον Γιάννη(ο οποίος έχει άριστες τεχνικές γνώσεις)στα σημεία ψάθες του αντίχειρα και σε όλα γενικά
η δική μου προσωπική γνώμη είναι ότι:
πας να φιάξεις ένα τόπο παρκαρίσματος(κοντάκι)για ένα όχημα(παλάμη δάχτυλα)αρκετά μεγάλο,αλλά ο τόπος αυτός είναι από κατασκευής του μικρός και λίγος
κατά συνέπεια οι διάδρομοι που προσπαθείς να χαράξεις θα είναι στενοί και άβολοι
η επόμενη κίνηση για λύση είναι άλλος τόπος (κοντάκι)
πάντα φιλικά και χωρίς να θέλω να σε επηρεάσω
καλή συνέχεια
:)
Μάκη το έχω κατά νου είναι το επόμενο στάδιο, απλά πρώτα θέλω να βάλω σε μια σειρά την τεχνική μου και μετά να επενδύσω σε ένα κοντάκι που δεν θα πρέπει να το σκαλίσω περεταίρω
 
Αφου λεμε γνωμες...
Το κοντακι ειναι απολυτα προσωπικο εξαρτημα του οπλου μας.Επιβαλεται να μας ταιριαζει.Αν θελουμε να ευχαριστηθουμε το οπλο μας που για...ευχαριστηση το αποκτησαμε.
Το σωστοτερο ειναι η κατασκευη κοντακιου στα μετρα μας.ΚουστουμιΑ!
Ειναι ομως κοστοβορο!
Αρα τι κανουμε?
Αφηνουμε το κοντακι οπως το εβγαλε η μαμα του?Απλα για να μην το "χαλασουμε"?Το βαζουμε στο εικονισμα?
Ειναι δυσκολη αποφαση να "βαλουμε χερι"!Ο Θεοφραστος το αποφασισε και υλοποιει την αποφαση του.
Συναδελφικα και ανθρωπινα,προσωπικα και με τις φτωχες γνωσεις που διαθετω,προσπαθω να του πω τι ΔΕΝ πρεπει να κανει.Τι, να μην υπερβει!
Για λογους ασφαλειας μπορω να πω.
Ειναι επεμβασεις που θελουν σχετικη εμπειρια και εργαλεια.Για να μην το χαλασει που λεει κι ο Διονυσης,προφανως,απο ενδιαφερον!
Μακη,εστω και οριακα θα το ταιριαξει,στο χερι του,πιστευω!
Τα πιατακια...αρχισαν να τρεμουν!!!
Ερχεται......
 
Ειναι επεμβασεις που θελουν σχετικη εμπειρια και εργαλεια.Για να μην το χαλασει που λεει κι ο Διονυσης,προφανως,απο ενδιαφερον!
Το ενδιαφέρον του Διονύση και όλων το θεωρώ δεδομένο, η πιθανότητα αβαρίας είναι πάντα στο μυαλό μου
Μακη,εστω και οριακα θα το ταιριαξει,στο χερι του,πιστευω!
θεωρώ ότι μια τέτοια διαδικασία θα βοηθήσει πολύ πέραν του προσωρινού καλού αλλά και όταν με το καλό φτιάξω ένα κοντάκι δικό μου να πω στον μάστορα περίπου εδώ και όχι αυτό είναι λάθος φτιάξε μου το καλό
 
Αμα δεν κόβει η ρουφιανα η ρασπα..
μου εβγαλε την πίστη 2 ώρες
adult photo hosting
και θέλει κι άλλο αλλά αύριο πάλι
image hosting no sign up
Μεγάλη απόφαση να βάλεις χέρι στα ξύλα σε αυτό το επίπεδο. Ελπίζω μόνο να το φτάσεις σε ένα επίπεδο που και καλύτερη λαβή θα έχεις και δεν θα δημιουργήσεις θέμα στην αντοχή του κοντακιού
 
Μεγάλη απόφαση να βάλεις χέρι στα ξύλα σε αυτό το επίπεδο. Ελπίζω μόνο να το φτάσεις σε ένα επίπεδο που και καλύτερη λαβή θα έχεις και δεν θα δημιουργήσεις θέμα στην αντοχή του κοντακιού
Κι εγώ αυτό ελπίζω.sarcastic.
 
Εγω ομολογω πως δεν θα το επιχειρουσα μονος μου ολο αυτο γιατι οσα και αν διαβαζω η ψαχνω παντα θα πισετυω οτι υπαρχουν αλλοι που τα ξερουν καλυτερα... Αρα απο το να κανω μια μη αναστρεψιμη μαλακια που θα μου στοιχησει ενα καινουργιο κοντακι θα πηγαινα στην πιο ευκολη λυση του κοντακα...
Το οπτικο δεν με απασχολει, το οπλο περπει να μας ευχαριστει κ να κανουμε οτι ειναι δυνατον για να το φτασουμε εκει, με απασχολει οτι το ξυλο που αφαιρειται δεν ξανακολλα...
Η οπτικη εικονα ετσι κ αλλιως φτιαχνεται πολυ ευκολα...
 
Back
Top