Φερ' το στα μέτρα σου...

Στην πρωτη φωτογραφια Γοαννη φαινεται σαν να χαμηλοτουφεκας οχι το αντιθετο..οσο για τις αλλες το πελμα δειχνει να μην παταει στην πανω πλευρα..κανε και το αλλο..παρε μια πετσετα και βαλτην μπροστα στις καννες μετα επωμισε και ακουμπα με προοδευτικη πιεση τις καννες στον τοιχο να δεις που σε πιεζει στον ωμο το οπλο..λογικα ετσι οπως φαινεται θα νιωθεις πιεση στο κατω μερος του ωμου..για καντο και πες μας..ισως να θες ροδελα πανω και να λυθει το θεμα
Την πιεση τη νιοθο στο κατω μερος του πελματος.χωρης την πετσετα
 
Με τις ροδελες Γιαννη πως το νιωθεις;παταει καλυτερα στον ωμο σου;
Πολη καλητερα.αν παρατηρησες στο πελμα στην κοντηνη φοτο,παταο ελαχηστα απο την μεση και πανω στο πελμα.τωρα εχω σχεδον τα 3 τεταρτα να πατανε πληρος
 
Επειδή μάλλον εγώ δεν έχω καταλάβει καλά, το όπλο που εριξες στο χαρτόνι είναι ακριβώς αυτό που φαίνεται στις φωτογραφίες με τις επωμισεις ή στις φωτογραφίες έχει γίνει κάποια τροποποίηση;
 
Το ειδα γι αυτο ειπα να βαλεις ροδελες..κανε ξανα δοκιμη στον πινακα αλλα κουμπωμα πατημα να δεις τι γινεται..αν εισαι ακομα λιγο πανω βαλε και αλλη ροδελα και ξανα το ιδιο μεχρι να κεντραρει
 
Οχη ακρηβος το ειδιο ειναι

Και λεο τωρα εγω αν παταει το μησο πελμα οπως σχεδον πατουσε λογο κλοτσησματος θα πηγενε η τουφεκια αλου κιαλου τωρα που παταει καλητερα θα δουμε
 
Οταν παταει κατω κατα την τουφεκια το οπλο θα σου γλιστραει προς τα κατω και οι καννες εχουν την ταση να ανεβαινουν..οταν ακουμπαει ολο το πελμα δεχεσαι την ανακρουση σε ολο τον ωμο και το οπλο μενει στην θεση του
 
Οταν παταει κατω κατα την τουφεκια το οπλο θα σου γλιστραει προς τα κατω και οι καννες εχουν την ταση να ανεβαινουν..οταν ακουμπαει ολο το πελμα δεχεσαι την ανακρουση σε ολο τον ωμο και το οπλο μενει στην θεση του
Αυτο σκευτομε και εγω
 
Ε βεβεα περημενοοοοοο. Το φαρμακοοοοο
θελεις πολλα φαρμακα φωτοβολιδα , θελεις να μπεις μεσα γιατι για να ευθυγραμιστεις γερνεις κεφαλι , θελω άλλη μια φωτο , θα κλεισεις τα ματια , χαμηλα το οπλο , όπως κυνηγας , θα φανταστείς ότι εισια στην φυλαχτρα και μπαινει από δεξια ένα αγριοπεριστερο με 200 , θα επωμισεις και θα πατησεις σκανδαλη στο φανταστικο πουλι με τα ματια φυσικα κλειστα , θα είναι μαζι και η γυναικα σου η καποιος άλλος , θ ανοίξεις τα ματια χωρις να διορθωσεις τιποτα και θα βγαλεις φωτο , περιμενω
 
Εγώ απορώ πως βλέπεις μυρα επωμισμενος, από την φώτο φαίνεται ότι η σκοπευτικη ευθεία αντί να είναι στο μάτι σου είναι στο φρύδι σου. Μοιάζει σαν να έχει μακρυνει πολύ το όπλο και έχει γονατίσει.
Επίσης δεν το πιάνεις καλά το τουφέκι, η χούφτα σου στην λαβή πρέπει να είναι πιο πίσω.
Όταν ξανακάνεις δοκιμές με τις αλλαγές που σου πρότειναν τα παιδιά, ρίξε και τις δύο κάννες. Την δοκιμή την έκανες με την δεξιά κάννη;
Πάντως αυτό το όπλο με μπουφάν δεν θα το φτάνεις.
 
Εγώ απορώ πως βλέπεις μυρα επωμισμενος, από την φώτο φαίνεται ότι η σκοπευτικη ευθεία αντί να είναι στο μάτι σου είναι στο φρύδι σου. Μοιάζει σαν να έχει μακρυνει πολύ το όπλο και έχει γονατίσει.
Επίσης δεν το πιάνεις καλά το τουφέκι, η χούφτα σου στην λαβή πρέπει να είναι πιο πίσω.
Όταν ξανακάνεις δοκιμές με τις αλλαγές που σου πρότειναν τα παιδιά, ρίξε και τις δύο κάννες. Την δοκιμή την έκανες με την δεξιά κάννη;
Πάντως αυτό το όπλο με μπουφάν δεν θα το φτάνεις.
είναι χαμηλα , σηκωνει κεφαλι , θα τον πιασω σε λιγο
 
Back
Top