Φερ' το στα μέτρα σου...

Θα φάω το χτένι λίγο 5-6 χιλιοστά για να κατέβει ποιο χαμηλά το κεφάλι μου, έτσι κ αλλιώς ρυθμιζόμενο είναι θα μπορώ να το ψηλώσω αν χρειαστεί
Στο ρυθμιζόμενο κοντάκι αλλάζει και η κλίση του χτενιού ως προς το πάνω κάτω; Δηλαδή γίνεται να το σηκώσεις λίγο πίσω και να το αφήσεις χαμηλά μπροστά ή πρέπει να το ανεβοκατεβάζεις όλο μαζί;
 
Στο δικό μου τουλάχιστον μπορείς αλλά με μικρές αποκλίσεις 2-3χιλ μέγιστο

Κάποια έχουν ροδέλες εγώ το αλλάζω στο περίπου κατά βούληση με ότι θετικό ή αρνητικό μπορεί αυτό να συνεπάγεται
 
Στα 15 βήματα είμαι περίπου 10 εκ πάνω, ίσως έχεις δίκιο γύρω στα μισά απ ότι είπα στην αρχή είναι καλά και αν χρειαστεί το σηκώνω και λίγο από τον μηχανισμό
 
Πηγαινε το με τη σειρα.Αφου μελανιαζεις,υπαρχει θεμα.Λογικα αφαιρεις απο την πανω μερια του πελματος!Ταιριαζεις αυτο και προχωρας.Εχεις την αβαντα του ρυθμιζομενου!
Ξαναλεω,με φειδω στη ρασπα και τα γυαλοχαρτα!
 
Πηγαινε το με τη σειρα.Αφου μελανιαζεις,υπαρχει θεμα.Λογικα αφαιρεις απο την πανω μερια του πελματος!Ταιριαζεις αυτο και προχωρας.Εχεις την αβαντα του ρυθμιζομενου!
Ξαναλεω,με φειδω στη ρασπα και τα γυαλοχαρτα!
Έτσι ακριβώς Γιάννη, με το πιτς αν βγάλω τις ροδέλες γίνεται πάλι φλομπεράκι, και ακριβώς αυτό θα κάνω λιγο λιγο θα μασουλήσω το χτένι
 
Έτσι ακριβώς Γιάννη, με το πιτς αν βγάλω τις ροδέλες γίνεται πάλι φλομπεράκι, και ακριβώς αυτό θα κάνω λιγο λιγο θα μασουλήσω το χτένι
τον νούσου ΘΕΌΦΡΑΣΤΕ ...
έγω όπως θυμάσαι .. στον πίνακα έριχνα κένρο !!! ήθελα μονο να ισιώσω μια κακοτεχνία στο κοντάκι οταν άλλαξα το πιτσι .. και έκανα μακακια:(:(:(:(
Τι με έπιασε ρε γαμώτο ειμαι να σκάσω .... ειπα ο βλακασ να βάλω το τριβείο του δραπανου για ποι γρήγορα .. και χωρίς να το καταλάβω το έφαγα μονόπατα .. να μην τα πολυλογώ .. το ίσιωσα αλλα μου κόστισε 4 χιλιοστα :(:(
έβαλα μια ακόμα φλάντζα να φτάσω τα 37 cm που ήμουν αλλά δεν μου αρέσει ... το μόνο που μένει ειναι να κάνω φλάντζα το κομμάτι του ξύλου που ειχα κόψει στην πρώτη επέμβαση (einai 3mm) ή να βάλω ποιο μεγάλο πέλμα 2.5cm .
 
Χρήστο μπορείς να βάλεις μια προσθήκη(αυτήν που έχεις) και να την κρύψεις κάτω από το δέρμα που έχει βάλει στο πέλμα.

Πάντως στο χτένι θα το πετσοκόψω γιατί με εμποδίζει να φέρω ποιο πίσω το χέρι μου στην σκανδάλη με αποτέλεσμα στην τέρμα μπροστά θέση της σκανδάλης να είναι ακριβώς στην τελευταία κλείδωση του δαχτύλου αλλά αυτό δεν το παίρνω απόφαση εύκολα να το κάνω
 
Χρήστο μπορείς να βάλεις μια προσθήκη(αυτήν που έχεις) και να την κρύψεις κάτω από το δέρμα που έχει βάλει στο πέλμα.

Πάντως στο χτένι θα το πετσοκόψω γιατί με εμποδίζει να φέρω ποιο πίσω το χέρι μου στην σκανδάλη με αποτέλεσμα στην τέρμα μπροστά θέση της σκανδάλης να είναι ακριβώς στην τελευταία κλείδωση του δαχτύλου αλλά αυτό δεν το παίρνω απόφαση εύκολα να το κάνω
καλή ιδέα .....shake.
 
καλή ιδέα .....shake.
όπως έχει και στο βίντεο του midway που ακολούθησες αν δεν κάνω λάθος έχει και μια γραμμή πάνω στο δέρμα που κάνει με ένα εργαλειάκι, λογικά κάπως έτσι θα βγει και το δικό σου αν το πιάσεις εκεί με ένα λάστιχο μέχρι να στεγνώσει η κόλλα.
 
Και ιδού ο λόγος που θελω να ματσακωνιασω την λαβή
screen shot on windows
η σκανδάλη ειναι τέρμα μπροστά.
και με ενα πρόχειρο πείραμα με μια προσθήκη 1,5 εκ που φέρνει το κεφάλι μου ποιο πίσω στο χτένι πρέπει να είμαι οκ και να μην θέλει κατέβασμα
 
Εροτηση.αν ενα οπλο ψηλοκτηπαει λογο κοντακιου (κοντο) αν βαλο πελμα αλο η κληση του πελματος πρεπει νανε φαλτσα,πιο παχια απο πανω η αποκατο οστε να χαμηλοσο την τουφεκια????
φωτοβολιδα επωμισε το οπλο και βγαλε φωτο , μια από πλαγια στην πλευρα που επωμιζεις και μια από μπροστα , βαλε τις φωτο να βγαλει ο γιατρος αποφαση για το φαρμακο
 
Και ιδού ο λόγος που θελω να ματσακωνιασω την λαβή
screen shot on windows
η σκανδάλη ειναι τέρμα μπροστά.
και με ενα πρόχειρο πείραμα με μια προσθήκη 1,5 εκ που φέρνει το κεφάλι μου ποιο πίσω στο χτένι πρέπει να είμαι οκ και να μην θέλει κατέβασμα
αλλαξε την γωνια που πιανεις τη λαβη , ισιωσε την παλαμη σου κατεβασε πιο κατω το χερι σου , να βγαινει ένα δαχτυλο εξω , φτιαξε ένα προσθετο από κατω και εισαι αστερι
 
φωτοβολιδα επωμισε το οπλο και βγαλε φωτο , μια από πλαγια στην πλευρα που επωμιζεις και μια από μπροστα , βαλε τις φωτο να βγαλει ο γιατρος αποφαση για το φαρμακο
Αυτο θα κανω Μητσο να νευρα μου ειναι κροσια αντε να δουμε αν βγαλουμε ακρη.ευχαρηστο ολουσας για της σημβουλες
 
2iivo2g.jpg
 
Back
Top