Φερ' το στα μέτρα σου...

Γιατι Γιώργο ενω έπαιρνε και αλλο στο μηκος, προτιμησες να μεινεις εκει;
Τι εννοείς έπαιρνε κι'άλλο; Για custom μιλάω. Ο τάκος ήταν μισό μέτρο .sarcastic.
Δοκιμές φίλε. Διαπιστώσαμε ότι παρά ήταν πολλά τα 40cm. Βάραγα αλλά ήθελα ... χρόνο, μέχρι να το φέρω.
 
δεν υπαρχει φιλε πολύ και λιγο , δεν παει με το κιλο το μηκος του κοντακιου , ολες οι διαστασεις είναι μοναδικες για τον καθενα , κατι σαν το αποτύπωμα
Συμφωνώ απλά με βαση το ύψος μπορεις να εχεις ενα καλό μπουσουλα, εγω εχω κανει διαφορες δοκιμές και κατέληξα εκει, σιγουρα δεν ειναι τέλειο, με τρωει ο κωλος μου αλλα ειμαι εκει στο +-
Μετα πιστευω αλλαζει πολυ και το ζύγισμα, ποιο κοντο κοντάκι (εντός οριων) φερνει το κεντρο βάρους του όπλου ποιο κοντα στο κεντρο βαρους το δικό σου.
Καπως ετσι το σκέφτομαι
 
Αποστόλη: η λύση θεωρώ ότι είναι η επίσκεψη σε έναν επαγγελματία που γνωρίζει τα ξύλα και είναι άριστος χειριστής αυτών
στο 1,83 ύψος που είσαι εκτιμώ πως δύσκολα θα βρείς άκρη με φλάντζες κ.λ.π. όλο και κάτι θα σου ξεφύγει κάποιο λάθος θα γίνει και θα σου βγεί σε μιά μέρα με πολύ κυνήγι όπου θα χαθούν πουλιά με πολλούς τρόπους π.χ. μακρινά κοντινά τραυματισμένα ξεπουπουλιασμένα κ.α.
εκεί μπερδεύεται ο καθένας σκάει από νεύρα κι αρχίζουν τα:παλιοφυσίγγια το όπλο δεν βαράει μ αυτό τον καιρό το τάδε τσοκάκι χάλια...........
ένα όπλο έχεις τ αγόρασες απ τον κόπο σου και το γουστάρεις πολύ δώστου 100-120 ευρώ (με πέλμα) ακόμα και θα τα βρεις μπροστά σου
καλή επιλογή :)
υ.σ. οι γνώμες των φίλων μελών σωστές και βοηθούν πάντα (για να μην παρεξηγηθώ) .well done.
 
Παρέα σήμερα στο σκοπευτήριο εγώ με τον Δημήτρη (@Black eagle) και τους Νικολήδες (@GoldPhoenix21 και @Koutos_benelli) και ξεκινήσαμε με τεστ Churchill για να δούμε που πάνε τα όπλα των παιδιών και η καινούρια μου Benelli M2.

Το όπλο είναι όπως το παρέλαβα χωρίς να πειράξω τίποτα στις φλάντζες και το άφησα έτσι αν και μου φαίνεται να θέλει ελάχιστα κάτω. Εδώ είναι η η δικές μου 3 βολές με τη Μ2:







Εδώ είναι οι βολές του Δημήτρη (@Black eagle) που όπως μας φάνηκε, μετά τις τελευταίες αλλαγές στις φλάντζες, του ήρθε μια χαρά:







Εδώ είναι οι βολές του Νίκου (@Koutos_benelli) που μας φαίνεται ότι θέλει λίγο δεξιά:







Και εδώ είναι οι βολές του Νίκο (@GoldPhoenix21) που όπως μας φάνηκε και σ΄ αυτόν ότι θέλει λίγο δεξιά:






Περιμένουμε γνώμες-σχόλια-οδηγίες... :)
 
Last edited:
Back
Top