Φυσίγγια για Τσίχλες

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Αυτό που μύρισες Σταύρο είναι το γνωστό υδρόθειο που έχει τη μυρωδιά που περιγράφεις (ή όπως μαθαίναμε σαν κλούβιο αυγό).
Η πυρίτιδα είναι ένωση άνθρακα, θείου και αζώτου.
Με την καύση της πυρίτιδας, τα αέρια που προκύπτουν και εξέρχονται του στομίου της κάννης, περιέχουν θείο, το οποίο ενώνεται με το νερό που περιέχει η ατμόσφαιρα (την υγρασία δηλαδή) και έτσι δημιουργείται το υδρόθειο.
Έχει τύχει να το μυρίσω και εγώ σε πρωινό με απόλυτη υγρασία.
Τι σου κάνει το Google...
 
Τι σου κάνει το Google...
%CF%87%CE%B9%CE%BF%CF%82-%CE%BF%CF%87%CE%B9%CF%84%CE%B9%CE%BC%CE%B7%CF%82.gif
 
όσο και να μην θέλω, τα lampro με κυνηγάνε. πήγα χθες αργά το απόγευμα σε ένα κυνηγομαγαζο κοντά μου, να πάρω rc32 για καμμια βόλτα σήμερα...τελικά ο μαγαζάτορας είχε ξεμείνει και μου είπε ότι δεν ξαναφέρνει γιατί πήγαν 10 το κουτί....είχε Jordan 9.50, νέο velox και αυτό ακριβό...δεν ήξερα τι να διαλέξω....θα σου πω εγώ τι να πάρεις μου λέει και θα με θυμηθείς...τι του λέω...? αυτά μου λέει με 8:30 το κουτί...τα κοιτάω lampro super tordo...ω να σου γ@μησω πάλι με τα lampro... το veloce του λέω ψιλομαπα....ρε πάρε αυτά σου λέω....πήρα δύο κουτια, αλλά σήμερα δεν βρήκα πουλιά, δύο που τουφεκισα πέσανε ξερες...σαν αίσθηση μου φάνηκαν λίγο ζωηρά
 
Θα το χαρειτε δεοντος! Η εταιρεια φροντιζει για την υγεια σας! Το τρεξιμο που θα ριξετε κυνηγωντας τις ολοζωντανες τσιχλες στα χωραφια θα καψει ολες τις θερμιδες που θα λαβετε απο τα κοψιδια που θα περιδρομιασετε στο Σαββατοκυριακο των Αποκρεων. Επισης να πατε και την Τριτη για να αποτοξινωθητε απο τα χταποδια και τα θαλασσινα που θα χλαπακιασετε την Καθαρα Δευτερα.Το τρεξιμο δεν εβλαψε ποτε κανεναν!!! Ετσι επρεπε να γραφει νομιζω....
 
Θα το χαρειτε δεοντος! Η εταιρεια φροντιζει για την υγεια σας! Το τρεξιμο που θα ριξετε κυνηγωντας τις ολοζωντανες τσιχλες στα χωραφια θα καψει ολες τις θερμιδες που θα λαβετε απο τα κοψιδια που θα περιδρομιασετε στο Σαββατοκυριακο των Αποκρεων. Επισης να πατε και την Τριτη για να αποτοξινωθητε απο τα χταποδια και τα θαλασσινα που θα χλαπακιασετε την Καθαρα Δευτερα.Το τρεξιμο δεν εβλαψε ποτε κανεναν!!! Ετσι επρεπε να γραφει νομιζω....
Η γνώμη σου καταγράφεται και θα αξιολογηθεί, αλλά το ότι κυνηγάς με benelli είναι ελαφρυντικό υπέρ των φυσιγγίων
 
Θα το χαρειτε δεοντος! Η εταιρεια φροντιζει για την υγεια σας! Το τρεξιμο που θα ριξετε κυνηγωντας τις ολοζωντανες τσιχλες στα χωραφια θα καψει ολες τις θερμιδες που θα λαβετε απο τα κοψιδια που θα περιδρομιασετε στο Σαββατοκυριακο των Αποκρεων. Επισης να πατε και την Τριτη για να αποτοξινωθητε απο τα χταποδια και τα θαλασσινα που θα χλαπακιασετε την Καθαρα Δευτερα.Το τρεξιμο δεν εβλαψε ποτε κανεναν!!! Ετσι επρεπε να γραφει νομιζω....
Αν ένα πράγμα με στενοχωρεί που λήγει το κυνήγι είναι ότι θα χαθούν οι στιγμές κυνηγετικής απόλαυσης παρέα με την αδιαπραγμάτευτα άψογη βλητική απόδοση των Λάμπρο.
Από την άλλη βέβαια, χαίρομαι και λίγο, γιατί θα ηρεμήσει η μέση μου, είχα πάθει λουμπάγκο απ' τις γεμάτες αρμάθες κάθε Σ/Κ
.bye..bye..bye..bye.
 
Η γνώμη σου καταγράφεται και θα αξιολογηθεί, αλλά το ότι κυνηγάς με benelli είναι ελαφρυντικό υπέρ των φυσιγγίων
Τα τσιχλοκοτσυφα που περιμενουν να με βασανισουν στην μετα θανατον ζωη , διαφωνουν μαζι σου......
 
Αν ένα πράγμα με στενοχωρεί που λήγει το κυνήγι είναι ότι θα χαθούν οι στιγμές κυνηγετικής απόλαυσης παρέα με την αδιαπραγμάτευτα άψογη βλητική απόδοση των Λάμπρο.
Από την άλλη βέβαια, χαίρομαι και λίγο, γιατί θα ηρεμήσει η μέση μου, είχα πάθει λουμπάγκο απ' τις γεμάτες αρμάθες κάθε Σ/Κ
.bye..bye..bye..bye.
Τι παπουτσακι φοραγες για να γεμισει η αρμαθα??? Σπορτεξ απλο η στιβου με spikes για καλυτερη προσφυση οταν τις ετρεχες???? 🤪
 
Θα το χαρειτε δεοντος! Η εταιρεια φροντιζει για την υγεια σας! Το τρεξιμο που θα ριξετε κυνηγωντας τις ολοζωντανες τσιχλες στα χωραφια θα καψει ολες τις θερμιδες που θα λαβετε απο τα κοψιδια που θα περιδρομιασετε στο Σαββατοκυριακο των Αποκρεων. Επισης να πατε και την Τριτη για να αποτοξινωθητε απο τα χταποδια και τα θαλασσινα που θα χλαπακιασετε την Καθαρα Δευτερα.Το τρεξιμο δεν εβλαψε ποτε κανεναν!!! Ετσι επρεπε να γραφει νομιζω....
Υπάρχουν και χειρωτερα μιτσο
 
Καλά, έχω δει Αύγουστο μήνα σε απογευματινό για τρυγόνια, τύπο να φυλάει καρτέρι δίπλα στο αμάξι με βερμούδα και σαγιονάρα!! Χρειάζεται να πω κάτι άλλο?!!🤣
Εχω δει και εγω εναν στα τρυγονια ετσι και μεσα σε δασος απο γαιδουραγκαθα μαλιστα! Επισης μια φορα σε καρτερι τσιχλας ενας φοραγε τζακετ ελληνικου στρατου και απο κατω τζινακι σενιο και σκαρπινι στυλατο και γυαλισμενο κιολας!!! Και εριχνε condor no7.....
 
Καλά, έχω δει Αύγουστο μήνα σε απογευματινό για τρυγόνια, τύπο να φυλάει καρτέρι δίπλα στο αμάξι με βερμούδα και σαγιονάρα!! Χρειάζεται να πω κάτι άλλο?!!🤣
Καρτέρι καλοκαιρινό φάσσας με κόκκινη coca cola ομπρέλα όμως κανείς άλλος .:):):)
 
Back
Top