Φυσίγγια για Τσίχλες

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
20230214_174536.jpg

Καλησπέρα από τους ακέφαλους

2 κυνήγια καρμπόν σήμερα και πριν κάτι μέρες φάνηκαν κάτι καινούργια πουλάκια και πάρα την πίεση χρόνου έγινε το κέφι μας.

Λείπουν από την φώτο 6 πουλιά που κάναμε σε επόμενη σκατζα

Έριξα και στα 2 κυνήγια τασκοφ 32 9αρια που με έχουν βγάλει παλικάρι

Οπλο ultralite

Με τσοκ για πρώτη φορά τον διασποράς της μπερετα που μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις, είναι σκούπα μέχρι τα 25 και με λίγο τύχη κάνεις δουλειά και 30-33

Θα το ρίξω και σε καμία λαμαρίνα να δούμε διασπορά.

(Το έβγαλε το μπερετα στορ με 30 ευρώ)

Moνο αρνητικό μου σφυνωσε το τσοκ σε 2 κυνήγια δεν μπορώ να το ξεβιδωσω.... Ελπίζω να βγει αναιμακτα


Εντιτ
Τώρα ειδα ότι είμαι σε λάθος θρεντ
 
Last edited:
View attachment 66920

Καλησπέρα από τους ακέφαλους

2 κυνήγια καρμπόν σήμερα και πριν κάτι μέρες φάνηκαν κάτι καινούργια πουλάκια και πάρα την πίεση χρόνου έγινε το κέφι μας.

Λείπουν από την φώτο 6 πουλιά που κάναμε σε επόμενη σκατζα

Έριξα και στα 2 κυνήγια τασκοφ 32 9αρια που με έχουν βγάλει παλικάρι

Οπλο ultralite

Με τσοκ για πρώτη φορά τον διασποράς της μπερετα που μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις, είναι σκούπα μέχρι τα 25 και με λίγο τύχη κάνεις δουλειά και 30-33

Θα το ρίξω και σε καμία λαμαρίνα να δούμε διασπορά.

(Το έβγαλε το μπερετα στορ με 30 ευρώ)

Moνο αρνητικό μου σφυνωσε το τσοκ σε 2 κυνήγια δεν μπορώ να το ξεβιδωσω.... Ελπίζω να βγει αναιμακτα


Εντιτ
Τώρα ειδα ότι είμαι σε λάθος θρεντ
Δεν πειράζει,μια χαρά, τα Τάσκοφ κάνανε δουλίτσα! Τιμή θυμάσαι? Και μπαρούτι?
 
Δεν πειράζει,μια χαρά, τα Τάσκοφ κάνανε δουλίτσα! Τιμή θυμάσαι? Και μπαρούτι?
Τιμή Δεν θυμάμαι καθόλου.... περσινή αγορά


Μου είχε πει ο άνθρωπος αλλά κόλλησε το ξερό μου τώρα

Μάλλον καμία Ισπανίδα η γκρανουλαρ δεν ξέρω αύριο σφάζω ένα και βλέπουμε
 
Πήρα προχθές 10 κουτια s4 Νόμπελ 32 γρ ν8
Και αλλά τόσα N speed 34 gr n 7
Να μην παρω άλλη μια κούτα σκοπευτικά DUE sporting N8.5 είχα ένα τελευταίο κουτί στο αμάξι που έμεινε απο το Σκοπευτηριο
Κάνα δυο κουτια τα έριξα παγανα στα γουρούνια
Και προχθές και σήμερα καλά πήγανε
Κάτσε να φορτώσω γιατί τελειώνει το κυνήγι
και πρέπει να παρω αγκαζέ των Λεωνιδα να κάψουμε αρκετα στο Σκοπευτηριο
Λεωνιδα πάρε και τα χάπια μαζί θα σε σαλανω
Είμαι μποτιλιαρισμενος στα μελίσσια και γράφω τι να κάνω
Ουφ
 
Πήρα προχθές 10 κουτια s4 Νόμπελ 32 γρ ν8
Και αλλά τόσα N speed 34 gr n 7
Να μην παρω άλλη μια κούτα σκοπευτικά DUE sporting N8.5 είχα ένα τελευταίο κουτί στο αμάξι που έμεινε απο το Σκοπευτηριο
Κάνα δυο κουτια τα έριξα παγανα στα γουρούνια
Και προχθές και σήμερα καλά πήγανε
Κάτσε να φορτώσω γιατί τελειώνει το κυνήγι
και πρέπει να παρω αγκαζέ των Λεωνιδα να κάψουμε αρκετα στο Σκοπευτηριο
Λεωνιδα πάρε και τα χάπια μαζί θα σε σαλανω
Είμαι μποτιλιαρισμενος στα μελίσσια και γράφω τι να κάνω
Ουφ
Εσύ τώρα που τελειώνει, φορτώνεις; Εγώ ξεστοκαρω. Σε όλα ανάποδος είσαι ρε γαμωτο...
 
Χαχαχαχα τίποτα βρε. Θα φύγουν
Που θα τα ρίξεις μόνο στις καρακαξες
Αφού δεν αδειάζεις (έχεις δουλειά ) θα γεμίσουν υγρασία για κανόνισε
Αλλά εσυ ρίχνεις Λαμπρο άστο καλύτερα δε θέλω πάλι ξεματιασματα
 
νωρίς το πρωί σήμερα με θερμοκρασία -2 ,παχνη και υγρασία δούλεψα rc32,σκοτώνανε αλλά ματώνανε, αργότερα όταν βγήκε ο ήλιος δοκίμασα τα veloce, του Λάμπρου τα οποία μου άφησαν ανάμεικτες εντυπώσεις, πήρα ένα κοτσυφι κοντινό χωρίς αίμα, όμως σε δυο τσίχλες, ενώ κλείσανε φτερά και καρφώνανε η μία τελευταία στιγμή γερακωσε και χώθηκε σε κάτι ελιές...η άλλη έκανε ελεύθερη πτώση για 4 με 5 μέτρα και μετά συνέχισε κανονικά, οπότε δεν έχω ασφαλή συμπεράσματα για το αν έφταιγε το φυσιγγι η εγω
 
νωρίς το πρωί σήμερα με θερμοκρασία -2 ,παχνη και υγρασία δούλεψα rc32,σκοτώνανε αλλά ματώνανε, αργότερα όταν βγήκε ο ήλιος δοκίμασα τα veloce, του Λάμπρου τα οποία μου άφησαν ανάμεικτες εντυπώσεις, πήρα ένα κοτσυφι κοντινό χωρίς αίμα, όμως σε δυο τσίχλες, ενώ κλείσανε φτερά και καρφώνανε η μία τελευταία στιγμή γερακωσε και χώθηκε σε κάτι ελιές...η άλλη έκανε ελεύθερη πτώση για 4 με 5 μέτρα και μετά συνέχισε κανονικά, οπότε δεν έχω ασφαλή συμπεράσματα για το αν έφταιγε το φυσιγγι η εγω
Η παχνη κ η υγρασια το τσάκισαν...με τη τσοκ εριξες κ τι Νο σκαγια;;;
 
νωρίς το πρωί σήμερα με θερμοκρασία -2 ,παχνη και υγρασία δούλεψα rc32,σκοτώνανε αλλά ματώνανε, αργότερα όταν βγήκε ο ήλιος δοκίμασα τα veloce, του Λάμπρου τα οποία μου άφησαν ανάμεικτες εντυπώσεις, πήρα ένα κοτσυφι κοντινό χωρίς αίμα, όμως σε δυο τσίχλες, ενώ κλείσανε φτερά και καρφώνανε η μία τελευταία στιγμή γερακωσε και χώθηκε σε κάτι ελιές...η άλλη έκανε ελεύθερη πτώση για 4 με 5 μέτρα και μετά συνέχισε κανονικά, οπότε δεν έχω ασφαλή συμπεράσματα για το αν έφταιγε το φυσιγγι η εγω
μάλιστα, κλασσική συμπεριφορά πουλιων αφού βληθουν με αυτό το brand name....
 
Back
Top