Φυσίγγια για Τσίχλες

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Αυτο που εριξα σημερα και δοκιμσα στημενο με Θωδη....ηταν σκετη απογοητευση !! :confused:
Με Ηλιοπουλο κενταει !!!
Αυτές οι πυρίτιδες (GM3- GRANULAR ) θέλουν ρηχό ρέλι μέχρι τα 32 γρ
καί πάνε καλύτερα με γρήγορα καψύλια .
Ας πούμε 688 1.55 Χ32 είναι ένα φυσίγγι μεγάλων δυνατοτήτων κλεισμένα 57.80.
 
Αυτές οι πυρίτιδες (GM3- GRANULAR ) θέλουν ρηχό ρέλι μέχρι τα 32 γρ
καί πάνε καλύτερα με γρήγορα καψύλια .
Ας πούμε 688 1.55 Χ32 είναι ένα φυσίγγι μεγάλων δυνατοτήτων κλεισμένα 57.80.

Ο καθε ενας μας με τα ''θελω του'' Λαμπη μου !!!
Το εχω ''βρει'' με CX2000- 1,50x32-Ηλιοπουλος 22- Ν8,5 στα 57,3 με κανονικο ρελι....και εκει εμενα με ικανοποιει
φιλε !!!
 
Ο καθε ενας μας με τα ''θελω του'' Λαμπη μου !!!
Το εχω ''βρει'' με CX2000- 1,50x32-Ηλιοπουλος 22- Ν8,5 στα 57,3 με κανονικο ρελι....και εκει εμενα με ικανοποιει
φιλε !!!
Kαλό στο 1.50 πλήν όμως μόνο για μικροπούλια σε θετικές θερμοκρασίες 15+β
Το δούλευα με B&P diamante 22 τάπα όταν ανέβαινε ο ήλιος σε ν.10 θέριζε .
 
Kαλό στο 1.50 πλήν όμως μόνο για μικροπούλια σε θετικές θερμοκρασίες 15+β
Το δούλευα με B&P diamante 22 τάπα όταν ανέβαινε ο ήλιος σε ν.10 θέριζε .

Τα εχω δοκιμασει ολα φιλε....Απο μισοταπες.....μεχρι τον ''αδη με τα λειψανα''.....σε βυσματα...
Μου αρεσει σαν πυριτιδα η granular και εχω πανω απο 50 διαφορετικα σεταπ...παντα ομως σε ψιλα
σκαγια...Ν8,5 -Ν 9....
Σε χοντρα νουμερα σκαγια παω σε αλλες πυριτιδες....Μην ξεχνας οτι ειχα και παλευα σχεδον 20 διαφορετικες
πυριτιδες...
 
Τα εχω δοκιμασει ολα φιλε....Απο μισοταπες.....μεχρι τον ''αδη με τα λειψανα''.....σε βυσματα...
Μου αρεσει σαν πυριτιδα η granular και εχω πανω απο 50 διαφορετικα σεταπ...παντα ομως σε ψιλα
σκαγια...Ν8,5 -Ν 9....
Σε χοντρα νουμερα σκαγια παω σε αλλες πυριτιδες....Μην ξεχνας οτι ειχα και παλευα σχεδον 20 διαφορετικες
πυριτιδες...
Με granular, βγαινει η ογκομετρια στα 30gr με μισοταπα Θωδη 25;;;;;
 
λοιπον φετος εριξα πολλα φυσιγγια αλλα αυτο που το ευχαριστηκα πιο πολυ απο ολα ειναι το cheddite tordo ,παρα πολυ σταθερο αλλα εκει που το πηγαν τωρα και αυτο!
Δεν στα έλεγα πριν αρχίσουν τα τρυγόνια; :D
Ίσως το πιο σταθερό φυσίγγι όλα αυτά τα χρόνια. Ξέφυγε δυστυχώς πλέον πολύ.
 
Γνώμες για το speed 34 νο9 στην τσίχλα; Από το formula 33 νο9 έμεινα πολύ ικανοποιημένος πάντως.
Ενα από τα καλύτερα φυσιγγια που έχω ρίξει αλλά για μακρινές τουφεκιες. Στα μπασιματα και σε δεντροτσιχλες αργότερα στα έλατα είχα πάρα πολύ καλά αποτελέσματα και με νο9 και με νο8.
 
Είναι συγκεντρωτικό εννοείς? Για περπατητό δεν το συνιστάς ?
Ναι, είναι και κόβει πολύ μακρινά πουλιά. Νομιζω πως και το βύσμα αποσπωμενου πατου που έχει είναι για να πετυχαίνει μεγαλύτερες συγκεντρώσεις. Δεν το έχω ρίξει σε περπατητο αλλά σε καρτερωτα κατέβαζε τα πουλιά από πολύ ψηλά ακόμη και με ****!!!
 
απο τα καλυτερα φυσιγγια με ολους τους καιρους και για ολα τα θηραματα ,μονο με νουμερο και με τσοκ παιζεις,τουφεκια και πουλι.
με ανοιχτό τσοκ όπως το ***** η το bell που έχω κανει για περπατητο και κοντινές-μπηχτές βολές??? Με αυτα που μου έδειξε σε μπασιματα και σε ανοιχτά σημεία στα έλατα σε κυργιαρες , δεν επιχείρησα να το ρίξω σε περπατητο. Παντως και εγώ τα θεωρώ ένα από τα καλύτερα που έχω ρίξει ποτέ!!!
 
με ανοιχτό τσοκ όπως το ***** η το bell που έχω κανει για περπατητο και κοντινές-μπηχτές βολές???
Οχι πρεπει να βαλεις ********** .yelling.

Πως δεν κάνει αλλά ρε αθεόφοβε θα χαλάσεις ένα κατεξοχήν καρτεροφύσιγγο σε περπατητο τσιχλιτσας?.yelling.

Και γιατί όχι θα μου πεις..
Και καλά θα κάνεις.......

Φυσίγγια δοκιμάζουμε, όπλα δεν αλλάζουμε! Χαχαχαχα
 
Back
Top