Φυσίγγια για Τσίχλες

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Ως τωρα, τι φυσιγγια εμπορικα ριχνεται;;
Ποιες οι εντυπωσεις σας;;;
Εγώ τα τελευταία χρόνια ρίχνω μόνο nsi, συγκριμένα τα gm3. Λίγο βαριά για Οκτώβρη αλλά μου δουλεύουν χωρίς παράπονο. έχω βέβαια και κάτι στοκάκια, όπως nova και labro και άλλα διάφορα, αλλά κατα κυριο λόγω nsi
Αυτη την εβδομάδα πήρα μια κούτα S4 και μία formula 206, απο αύριο οι δοκιμές στα S4, τα formula για λίγο αργότερα.
Πάντως 10 φυσίγγια s4 που έριξα την περασμένη εβδομάδα ,εντυπωσιάστηκα, ξερες τσίχλες και καρακάξες σε μακρινές τουφεκιές. Τα formula τα είχα ρίξει πολύ παλιά και θυμάμαι τα είχα χαρεί.
Με άγχωσε λίγο βέβαια ο Ηλίας με τα formula ,αλλά θέλουν και λίγο κρύο αυτά
 
Δεν είχατε όπλα με διευρυμένους αυλούς και μακριούς κώνους μάλλον
Οπλα που ρίχτηκαν 2 390 1 μπετισολι Σίλβερ λαιτ. 1 μπαικαλ με 18,2 άυλο και μια 302 το παιδι με την 302 έριχνε στην αρχή ιδιογωμοση 28 γρ γεμισμένα από τον κουμπάρου του θανατος μετά έριξε Γουλφ ούτε δεμένο κυχλα δεν σκωτονη ( τα οπλα ήταν 5 όχι 4 που έγραψα) η μαξους αυτά που έριχνα εγώ(206 φόρμουλα και super tordo) τα διαχειρίζεται πολύ καλητερα
 
Last edited:
Εγώ τα τελευταία χρόνια ρίχνω μόνο nsi, συγκριμένα τα gm3. Λίγο βαριά για Οκτώβρη αλλά μου δουλεύουν χωρίς παράπονο. έχω βέβαια και κάτι στοκάκια, όπως nova και labro και άλλα διάφορα, αλλά κατα κυριο λόγω nsi
Αυτη την εβδομάδα πήρα μια κούτα S4 και μία formula 206, απο αύριο οι δοκιμές στα S4, τα formula για λίγο αργότερα.
Πάντως 10 φυσίγγια s4 που έριξα την περασμένη εβδομάδα ,εντυπωσιάστηκα, ξερες τσίχλες και καρακάξες σε μακρινές τουφεκιές. Τα formula τα είχα ρίξει πολύ παλιά και θυμάμαι τα είχα χαρεί.
Με άγχωσε λίγο βέβαια ο Ηλίας με τα formula ,αλλά θέλουν και λίγο κρύο αυτά
Όντος θέλουν κρυο τα φόρμουλα….δυστηχος έχω μάθει με την υδιογωμοση που κυνηγάω ένα το πολύ δυο κυχλοφυσηγγα ολλο τον χρόνο ( υπόψιν η καινούργια psb1 γ@@@@ & δέρνει παίδες ) δεν καταλαβενη τίποτα
 
Σούπερ τορντο, ζωντανά πουλιά, Ρουμελιώτης 32γρ πολύ καλά, πυρκαλ ντέρμπι ούτε που καταλάβαιναν από πού τους έρχονταν. Αυτά για σήμερα.
Όσο εμπορικα έχουν psb1 ανάμεσα στο 1,65\70*32 θα βγουν πολύ καλά η psb1 που ήξερα δεν έχει καμία σχεσει με αυτήν που ήξερα πρειν χρονια
 
Σούπερ τορντο, ζωντανά πουλιά, Ρουμελιώτης 32γρ πολύ καλά, πυρκαλ ντέρμπι ούτε που καταλάβαιναν από πού τους έρχονταν. Αυτά για σήμερα.
Αυτό το σουπερ τορντο οπότε το χω δοκιμάσει κλωτσάει σαν παλιαλογο..
 
Αυτό το σουπερ τορντο οπότε το χω δοκιμάσει κλωτσάει σαν παλιαλογο..
Ειναι 67άρης ο καλυκας κ γιαυτο το εντονο λακτησμα θεωρω...η δοσολογια του ομως δε με οικανοποίησε οταν ανοιξα ενα φυσιγγι...μολις στο 1.45×32....δεν αξιζουν τα 9.00+ € που πωλείται...
 
Ειναι 67άρης ο καλυκας κ γιαυτο το εντονο λακτησμα θεωρω...η δοσολογια του ομως δε με οικανοποίησε οταν ανοιξα ενα φυσιγγι...μολις στο 1.45×32....δεν αξιζουν τα 9.00+ € που πωλείται...
Όντος είναι λίγο αλλά ποτέ δεν ξέρεις πως διαχειρίζεται το κάθε οπλο το φυσηγγι
 
Σήμερα έριξα κάποια express 32 τα οποία είχα εδώ στο χωριό από 6 χρόνια και έριξα και μερικά 3Α τα οποια πρέπει να ειναι 25αετιας. Ολα 9αρια με τσοκ Μ
Τουφεκιές σε ψηλωμένες που πραγματικά δεν περίμενα να δω.
Καλά φυσέκια και τα δύο!
 
Καλά φυσέκια και τα δύο!
3Α έριχνα πολύ παλιά αλλα οχι πολλα. Τοτε ήμουν τρελαμένος με τα Neovelox απο χρόνια πριν , οπως και με τα πυρκαλ. Θυμάμαι όταν πήρα κάποια κουτιά 3Α γύρω στο 1997 δε μου άρεσαν και εμειναν στο ντουλάπι. Απ αυτά έριξα σήμερα.
 
Last edited:
Θυμάμαι όταν πήρα κάποια κουτιά 3Α γύρω στο 1997 δε μου άρεσαν εμειναν στο ντουλαπι. Απ αυτα έριξα σήμερα.
Είδες! Όταν τα αφήνεις να παλιώνουν, βαράνε καλύτερα μετά!.yel.τα Express 32 σήμερα γρήγορα τα έριξες, έπρεπε να τα αφήσεις και άλλο. 🤭
 
Είδες! Όταν τα αφήνεις να παλιώνουν, βαράνε καλύτερα μετά!.yel.τα Express 32 σήμερα γρήγορα τα έριξες, έπρεπε να τα αφήσεις και άλλο. 🤭
Τι ν αφήσω, αυτά ηταν ένα κουτί κι αυτο σκάρτο.
Κάτω εχω απόθεμα ... .big smile.
Ανάμεσα από αυτά τα δύο έριξα και κάποια 28άρια του Ρουμελιώτη που είχα αγοράσει πριν από 4 ή 5 χρονια .
Περιττό να πω ότι ήταν πιο ζόρικο από τα άλλα δύο. Μόνο 28άρι δε θύμιζε
 
Last edited:
Τι ν αφήσω, αυτά ηταν ένα κουτί κι αυτο σκάρτο.
Κάτω εχω απόθεμα ... .big smile.
Ανάμεσα από αυτά τα δύο έριξα και κάποια 28άρι για τον Ρουμελιώτη που είχα αγοράσει πριν από 4 ή 5 χρονια .
Περιττό να πω ότι ήταν πιο ζόρικο από τα άλλα δύο. Μόνο 28άρι δε θύμιζε
το συγκεκριμένο 28αρι του ρουμε με csb5 ηταν για τέτοιες θερμοκρασίες
IMG_20220128_120558.jpg
 
Σήμερα με υγρασια ολλα τα εμπορικα εκλασαν μέντες σε 4 διαφορετικά οπλα ερηξα τα 206 formula 33 (για τον π@@@@@) super tordo( εκλασε σήμερα) φίλου μου 30γρ λαμπρο /διασπορας32 λαμπρο/ … ζωχιος 32 γρ … wulf κητρινα32 κ…. Άπορο με σκατα τα γεμίζουν απαρεδεχτοι προπαντός η μεγάλες ετερειες…. Ούτε κυχλα καθιστή στα 20 μέτρα δεν έκοβαν …. Ξαναγυρίζω με χιλια στην ιδιογωμοση και στην κιχλα…αι στο διάολο αν είναι να έχω 10 μάρκες απανο μου για να Πάρο πουλια χεστηκα με στα εμπορικα
Ε αφου πατε στα μπασιματα με διασπορας.Ο
Ν. Ρεντιφης κανει οριο με σκητακια.Τι νουμερο ριχνατε και σε τι αποστασεις.Ειναι ευκολο να ριχνουμε το φταιξιμο στα φυσιγγια .Μηπως περνουσαν ψηλα τα πουλια?
 
Back
Top