Φυσίγγια για Τσίχλες

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Ως τωρα, τι φυσιγγια εμπορικα ριχνεται;;
Ποιες οι εντυπωσεις σας;;;
Έχω ρίξει τα καινούργια του Ρουμελιώτη, τα 32άρια με PSB, τα παλιά τα 30άρια του με CSB και τα 32άρια με Aquilla του Ζώτου. Και τα τρία καθαρά και ακαριαία σκοτώματα. Τα 30άρια κλωτσάνε λίγο πιο πολύ από τα 32άρια, αλλά όχι ενοχλητικά.
 
Σήμερα με υγρασια ολλα τα εμπορικα εκλασαν μέντες σε 4 διαφορετικά οπλα ερηξα τα 206 formula 33 (για τον π@@@@@) super tordo( εκλασε σήμερα) φίλου μου 30γρ λαμπρο /διασπορας32 λαμπρο/ … ζωχιος 32 γρ … wulf κητρινα32 κ…. Άπορο με σκατα τα γεμίζουν απαρεδεχτοι προπαντός η μεγάλες ετερειες…. Ούτε κυχλα καθιστή στα 20 μέτρα δεν έκοβαν …. Ξαναγυρίζω με χιλια στην ιδιογωμοση και στην κιχλα…αι στο διάολο αν είναι να έχω 10 μάρκες απανο μου για να Πάρο πουλια χεστηκα με στα εμπορικα
 

Attachments

  • IMG_20231013_170831_compress37.jpg
    IMG_20231013_170831_compress37.jpg
    151,6 KB · Προβολές: 69
το συγκεκριμένο 28αρι του ρουμε με csb5 ηταν για τέτοιες θερμοκρασίες
View attachment 80795
Θανατος με κρυο!!! Να ξυραφιαζει τα μαυρα παντου και να ρωτανε οι διπλανοι τι ριχνω. Λεω 28αρια και εμειναν κοκκαλο και δεν πιστευαν. Τους δινω ενα κουτι και μετα απο 15 λεπτα μου ζηταγαν τηλεφωνο για παραγγελια... Στην ζεστη ομως εχουν θεματακια και εχουν φαει ακυρο τα κυνηγετικα!!!
 
Τα 7ρια αν βλέπω καλά γράφουν 67mm
Ενώ τα 8ρια είναι σε 70mm κάλυκα.
Ποιο είναι το περίεργο?
Αυτό μου φάνηκε περίεργο ,ότι ίδια μαρκα ίδιο μοντέλο από παρτίδα σε παρτίδα άλλο ύψος
Που σημαίνει αυτό τι ; Άλλη συνταγή ; Άλλες πιέσεις ;
 
Και να στηρίζουμε τα τοπικά κυνηγομαγαζα όποτε και όσο μπορούμε, γιατί τα μονοπώλια δεν οφελησαν ποτέ τον καταναλωτή.
Τι τοπικά κυνηγομάγαζα αγαπητέ μου, οι περισσότεροι όταν μπορούν σε ΔΑΓΚΩΝΟΥΝ: πήγα χθες σε ''τοπικό''(και όχι για πρώτη μου φορά) και με χρέωσε 11 € το κουτί Νavaro 34 gr και 10 € το κουτί Νavaro 32 gr! Aν ξαναπάρω φυσίγγια από εκεί,να μου γράψουν...:mad:
 
Σήμερα με υγρασια ολλα τα εμπορικα εκλασαν μέντες σε 4 διαφορετικά οπλα ερηξα τα 206 formula 33 (για τον π@@@@@) super tordo( εκλασε σήμερα) φίλου μου 30γρ λαμπρο /διασπορας32 λαμπρο/ … ζωχιος 32 γρ … wulf κητρινα32 κ…. Άπορο με σκατα τα γεμίζουν απαρεδεχτοι προπαντός η μεγάλες ετερειες…. Ούτε κυχλα καθιστή στα 20 μέτρα δεν έκοβαν …. Ξαναγυρίζω με χιλια στην ιδιογωμοση και στην κιχλα…αι στο διάολο αν είναι να έχω 10 μάρκες απανο μου για να Πάρο πουλια χεστηκα με στα εμπορικα
Φίλε Ηλία όχι όλα τα εμπορικά του Ρουμελιώτη το Α1 34- το gm3- και τα 30αρια και της τρεις μέρες γαζωνουν όλα τα πουλιά χωρίς ίχνος αίματος.
 
Τι τοπικά κυνηγομάγαζα αγαπητέ μου, οι περισσότεροι όταν μπορούν σε ΔΑΓΚΩΝΟΥΝ: πήγα χθες σε ''τοπικό''(και όχι για πρώτη μου φορά) και με χρέωσε 11 € το κουτί Νavaro 34 gr και 10 € το κουτί Νavaro 32 gr! Aν ξαναπάρω φυσίγγια από εκεί,να μου γράψουν...:mad:
Δεν ξέρω πόσο κοστίζουν τα συγκεκριμένα φυσίγγια σε άλλα καταστήματα γιατί δεν τα χρησιμοποιώ. Φαντάζομαι ρώτησες την τιμή πριν πας στο ταμείο. Εγώ δεν θα τα έπαιρνα. Μου έχει τύχει σε τοπικό κατάστημα της περιοχής μου, πριν κάποια χρόνια, είχα πάει να πάρω Δορκάς R12 34γρ και τότε μου είπε μια εξωφρενική τιμή, αν θυμάμαι καλά 13 ευρώ. Στην Αθήνα τα αγόραζα 9.50 ή 8.50 δεν θυμάμαι ακριβώς. Ούτε που του είπα τίποτα, απλά δεν τα πήρα και από τότε δεν θυμάμαι να ξανά πήγα. Εντάξει μέχρι ένα ευρώ παραπάνω στο κουτί θα το δεχτώ στην επαρχία, παραπάνω με τίποτα.
 
Back
Top