Φυσίγγια για Τσίχλες

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Δεν είναι κυνηγετικό κατάστημα ρε συ για να αγοράσει ποσότητα.
Φέρνει μαζί με όλα τα υπόλοιπα κάνα κουτί φυσίγγια. Μόνο σε περίπτωση ανάγκης αγοράζεις από τέτοια μαγαζιά.
Και παλι άστα να πάνε είναι στο Μαυρομάτι το παιδί έχει καλές τιμές με 9:30 τα βελοτσε πάω για κούτα
 
Post in thread 'Φυσίγγια για Τσίχλες' https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Φυσίγγια-για-Τσίχλες.4200/post-934076
Τι ψάχνετε να βρείτε κύριε Γιάννη εχτές έλεγε ότι είχε τη μαχους σήμερα λέει ότι εχθές είχε την 390.
Άβυσσος η ψυχή του κλαμπανιου
Λάθος κατάλαβες έγραψα ότι η μαξους διαχηριζεται καλητερα αυτά τα φυσηγγια δεν έγραψα ότι χτες την είχα( λάθος μου δεν το έχω με το γραπτό λόγο) αλλά αν σε βάλανε για με τρολαρης(τα φιλαράκια σου) οκ τους έχω γραμμένους κανονικά εσάς τους μεγάλους σκοπευταραδες του ιντερνετ
 
Και για να μην λες ότι γραφο μαλακιες χτες δεν μπορούσα να έχω την μαξους γιατί δεν μου τα έσκαγε τα φυσηγγια αλλά με της συμβουλές του Βαγγέλη( τον ευχαρηστο πολύ) το πρόβλημα λύθηκε ρωτα τον αν δεν με πιστεύεις!!!! Όσο για το χαμόγελο ωραίο είναι ΕΙΧΕΣ καλούς δασκάλους εδώ!!!!
 
Παιδια δεν ειναι ντροπη το κλαμπανι.Δεν ειμαστε σκοπευταραδες αλλα κυνηγοι, ο μεσος κυνηγος ειναι στο 30%.Ολα ειναι θεμα ψυχολογιας ξεκινας καλα τελειωνεις καλα.Ξεκινας ασχημα σε παιρνει απο κατω παει η μερα χαλια και φταινε τα φυσιγγια.
 
Αν τα χτυπούσαμε όλα σε όσα επιχειρούμε,θα είχαμε κόψει αυτή την δραστηριότητα και θα ασχολούμαστε με τίποτα άλλο που θα είχε περισσότερες συγκινήσεις.😉
Λες γι αυτό να έχω κολλήσει με το Lrf τελευταία? :p
 
Δεν ξέρω πόσο κοστίζουν τα συγκεκριμένα φυσίγγια σε άλλα καταστήματα γιατί δεν τα χρησιμοποιώ. Φαντάζομαι ρώτησες την τιμή πριν πας στο ταμείο. Εγώ δεν θα τα έπαιρνα. Μου έχει τύχει σε τοπικό κατάστημα της περιοχής μου, πριν κάποια χρόνια, είχα πάει να πάρω Δορκάς R12 34γρ και τότε μου είπε μια εξωφρενική τιμή, αν θυμάμαι καλά 13 ευρώ. Στην Αθήνα τα αγόραζα 9.50 ή 8.50 δεν θυμάμαι ακριβώς. Ούτε που του είπα τίποτα, απλά δεν τα πήρα και από τότε δεν θυμάμαι να ξανά πήγα. Εντάξει μέχρι ένα ευρώ παραπάνω στο κουτί θα το δεχτώ στην επαρχία, παραπάνω με τίποτα.
Όντως ρώτησα. Είχα πάει όμως για μεγάλη αγορά (οπλοβαστό) και χρειαζόμουν και φυσίγγια. Για να τα έπαιρνα από το κέντρο πόλης ήθελε ολόκληρη εκστρατεία...Έτσι τα πήρα από εκεί αλλά για τελευταία φορά(φυσίγγια)! .no.
 
"σήμερα δεν δουλεύουν τα φυσίγγια" ...... μεγάλη κουβέντα χωρίς αρχή και τέλος....... κάποιες φορές ισχύει αλλά τις περισσότερες το φυσηγγι είναι το εύκολο θύμα και η "λύτρωση" για τα σκοπευτικά μας λάθη.......
Μου εδωσες πάσα τωρα, να περιγραψω ενα σημερινο σκηνικό....
Σημερα, καθως ημουν για ορτυκομπεκάτσινα, απο τις πολλες (4) τσιχλες που με καβαλισαν "ψηλωμένες" μες την τρυφιλλιά, στην 5η τσιχλα που περασε καρφι στο κεφάλι μου, δεν κρατηθεικα κ της ερειξα με την κάννη των 3* ενα μισοταπο 26gr No10 με
V 1.5 376 m/s....αρκετά αργό φυσίγγι.
Ήταν ολα μουσκεμα κ εσταζαν τα δέντρα στα κανάλια....η τσιχλα 35m άαανετα....εγω όμως, έπεσα κέντρο απ'ότι αποδείχθηκε, διοτι ψιλοεσκασε παρολο την αποσταση, το τσοκάρισμα ΚΑΙ το Νο10....οποτε αυτο που λες ισχύει κατα αρκετο ποσοστό.....

Γιάννηηηη
@tratsis
 
Μου εδωσες πάσα τωρα, να περιγραψω ενα σημερινο σκηνικό....
Σημερα, καθως ημουν για ορτυκομπεκάτσινα, απο τις πολλες (4) τσιχλες που με καβαλισαν "ψηλωμένες" μες την τρυφιλλιά, στην 5η τσιχλα που περασε καρφι στο κεφάλι μου, δεν κρατηθεικα κ της ερειξα με την κάννη των 3* ενα μισοταπο 26gr No10 με
V 1.5 376 m/s....αρκετά αργό φυσίγγι.
Ήταν ολα μουσκεμα κ εσταζαν τα δέντρα στα κανάλια....η τσιχλα 35m άαανετα....εγω όμως, έπεσα κέντρο απ'ότι αποδείχθηκε, διοτι ψιλοεσκασε παρολο την αποσταση, το τσοκάρισμα ΚΑΙ το Νο10....οποτε αυτο που λες ισχύει κατα αρκετο ποσοστό.....

Γιάννηηηη
@tratsis
Άμα είσαι επάνω το 10ράκι είναι Θεός, τουλάχιστον μέχρι τα 30 m, ακόμα και μισόταπο, ή μαλλινο και με 3άρι τσοκ.
 
Κ
"σήμερα δεν δουλεύουν τα φυσίγγια" ...... μεγάλη κουβέντα χωρίς αρχή και τέλος....... κάποιες φορές ισχύει αλλά τις περισσότερες το φυσηγγι είναι το εύκολο θύμα και η "λύτρωση" για τα σκοπευτικά μας λάθη.......
Κάποιος που έχει ασχοληθεί με το οπλο του και το κοντάκι μπορι να ξέρει σιγουρα αν φταίει το φυσηγγι … αυτοί που λένε ότι ολλα τα φυσηγγια σκωτονουν είναι λάθος…. ο συνδυασμός φυσηγγιου / όπλου κάνη την διαφωρα
 
Back
Top