Φυσίγγια για Τσίχλες

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Και τα 2 ηταν περίφημα. Φέτος. Εγώ έχω φορτώσει με πιστον σκητ από την στιγμή που τα έριξα στα μπασιματα και στα πρώτα απογευματινά και είδα τι κάνουν. Αλλά και το απλό 30αρι σκοτώνει πολύ καλά αλλά είναι λίγο σφιχτό!
Δημήτρη το απλό είναι πιο σφιχτό από το μπλε32? Το μπλε το ρίχνω με το 4* και τα 35m μην πω και παραπάνω τα έχει. Απλά βλέπω να μην πολυσυμπαθεί την υγρασία. Το παλιό 30αρι ήθελε να ρίξεις μια κούτα για να το συνηθίσεις αλλά έτσι και το συνήθιζες ήταν σκέτο ξουράφι
 
Δημήτρη το απλό είναι πιο σφιχτό από το μπλε32? Το μπλε το ρίχνω με το 4* και τα 35m μην πω και παραπάνω τα έχει. Απλά βλέπω να μην πολυσυμπαθεί την υγρασία. Το παλιό 30αρι ήθελε να ρίξεις μια κούτα για να το συνηθίσεις αλλά έτσι και το συνήθιζες ήταν σκέτο ξουράφι
Είναι σίγουρα πιο ανοιχτό από τα παλιά. Νομίζω ότι με το 32αρι το csb δεν έχει μεγάλες διαφορές πλέον. Αλλά αυτό με τον πιστον σκητ είναι πιστεύω πιο user friendly. Χωρίς να υστερεί σε μακρινά σκοτωματα. Σε νο9 το έριχνα στα μπασιματα και έκαναν παφ.....
 
Φυσηγγια που μου άρεσαν πολύ φετος λαμπρο τορντο32 & το 30 αρι εξερετικα..NSI GM3 θανατος SIPE32 και αυτό το ίδιο 206 formula έτσι και έτσι δεν τα βρηκα μαζη του!!! Κυργια 30γρ.θανατος .. λαμπρο 34 α1 εξερετικο .. αρχίζω φόρτωμα σιγά σιγά… τιμες το ποιο ακρηβο 9€
 
Φυσηγγια που μου άρεσαν πολύ φετος λαμπρο τορντο32 & το 30 αρι εξερετικα..NSI GM3 θανατος SIPE32 και αυτό το ίδιο 206 formula έτσι και έτσι δεν τα βρηκα μαζη του!!! Κυργια 30γρ.θανατος .. λαμπρο 34 α1 εξερετικο .. αρχίζω φόρτωμα σιγά σιγά… τιμες το ποιο ακρηβο 9€
Ναβαρο 30 το έριξα στα τρυγόνια και ήταν φωτιά και λαβρα. Στις τσίχλες ένα κουτί έριξα ένα απόγευμα το ίδιο καλά.
 
Θα ερώτηση αδέρφια....σήμερα αγόρασε φίλος από κατάστημα ένα κουτί jordan 32 και τα φυσίγγια είναι χρώμα πορτοκαλί και με χαμηλο παφυλα 8mm .... ξέρει κανείς αν είναι φετινά η είναι από τον καιρο του Νώε?? Γιατί πρώτη φορά είδα πορτοκάλι jordan 32
 

Attachments

  • IMG-6594c740bb129b5959d54a0ed000abc1-V.jpg
    IMG-6594c740bb129b5959d54a0ed000abc1-V.jpg
    144,9 KB · Προβολές: 49
Θα ερώτηση αδέρφια....σήμερα αγόρασε φίλος από κατάστημα ένα κουτί jordan 32 και τα φυσίγγια είναι χρώμα πορτοκαλί και με χαμηλο παφυλα 8mm .... ξέρει κανείς αν είναι φετινά η είναι από τον καιρο του Νώε?? Γιατί πρώτη φορά είδα πορτοκάλι jordan 32

Τα παλια είχαν 8αρι μέταλλο αλλά μπροστά δεν είχαν τον τηλ.κωδ. γιατί τότε δεν υπήρχε..




Σε πορτοκαλι καλυκα πρωτη φορα τα βλέπω κ εγώ..
Αλλά βλέποντας το "210" μπροστά κ με δεδομένο την καλή φετινή τσιχλοχρονιά υποθέτω ότι ξέμεινε απο κάλυκες....
 
Τα παλια είχαν 8αρι μέταλλο αλλά μπροστά δεν είχαν τον τηλ.κωδ. γιατί τότε δεν υπήρχε..




Σε πορτοκαλι καλυκα πρωτη φορα τα βλέπω κ εγώ..
Αλλά βλέποντας το "210" μπροστά κ με δεδομένο την καλή φετινή τσιχλοχρονιά υποθέτω ότι ξέμεινε απο κάλυκες....
Ανάθεμα σε αυτόν δεν θα ρίξετε????
 
Ανάθεμα σε αυτόν δεν θα ρίξετε????
Δημήτρη εχουμε βαρεθεί να τα λέμε κ να τα γράφουμε κ για τον οποιοδήποτε...
Και εδώ δεν έχουμε μόνο μια αλλαγή στο χρώμα(κ αυτο με ενοχλεί εμένα) αλλά το μέταλλο από τα 12 πηγε στα 8mm κ αυτό είναι κάτι που μάλλον θα ενοχλήσει τους περισσότερους..

Και επειδή καταλαβαίνω τον λόγο που εκανες αυτή την ερώτηση θα σου πω....

Αν εριχνα Jordan και έβλεπα αυτό ΙΣΩΣ κ να τα αγόραζα..
Αυτά που σιγουρα δεν θα αγόραζα θα ήταν φυσιγγια του Ρουμελιώτη και του οποιοδήποτε άλλου με την φίρμα-στάμπα της Πυρκαλ η όποιου άλλου κατασκευαστή εκτός από αυτόν που επέλεξα....
Ουτε για 5€ το κουτί κ ας ήταν κ τα καλυτερα....

Αλλά αυτό είναι κάτι που πιθανόν να αφορά μονο εμένα που είμαι παραξενος κ έχω κολλήματα κ σε ένα φυσιγγι δεν με ενδιαφέρει μόνο η τιμή κ η απόδοση....


ΥΓ

Να το ξαναπω και αυτό??

Ξέρεις πόσοι λένε ή έλεγαν....
"Και τι με νοιάζει εμένα ρε φίλε αν το φυσιγγι που ριχνω είναι Ελληνικό, Ισπανικό η Ιταλικό"....
"Και τι με νοιάζει αν έγινε...νεκρανάσταση του τάδε κατασκευαστή"...
Αφου ειναι φθηνό κ με ευχαριστεί......

Με αυτόν τον τροπο όμως δέχεσαι να σε κοροϊδεύουν, δέχεσαι να κοροϊδεύουν τους συναδέλφους σου που έχουν άγνοια κ σου αρέσουν οι απατεωνιές εφόσον δεν βαραίνουν την τσέπη σου....

Δεν τους κατηγορώ όμως...
Γιατί για να τα δεις κ να τα "κατακρίνεις" όλα αυτά πρεπει να έχεις κ μια ιδιαίτερη σχέση με το εμπορικό κυνηγετικό φυσιγγι κ να σε ενοχλουν αφάνταστα κάποια πραγματα.....
 
Λοιπόν φέτος, rocket 31 gr πολύ καλά, Ρουμελιώτης 32,30 ,28 γρ πάρα πολύ καλά, ντέρμπι πυρκαλ φοβέρα κρίμα που εκκλησε, nsi speed εξαιρετικά ,nsi gm3 πολύ καλά τα καινούργια με Αποσπομενο ,nsi s4 δεν αξίζουν τα λεφτά τους, lambro tordo sipe ,ούτε κρύο ούτε ζέστη, καλό, και diana 30gr (Τάσο),δεν μου άρεσε ζωντανά και δυνατό για 30αρι.
 
Λοιπόν φέτος, rocket 31 gr πολύ καλά, Ρουμελιώτης 32,30 ,28 γρ πάρα πολύ καλά, ντέρμπι πυρκαλ φοβέρα κρίμα που εκκλησε, nsi speed εξαιρετικά ,nsi gm3 πολύ καλά τα καινούργια με Αποσπομενο ,nsi s4 δεν αξίζουν τα λεφτά τους, lambro tordo sipe ,ούτε κρύο ούτε ζέστη, καλό, και diana 30gr (Τάσο),δεν μου άρεσε ζωντανά και δυνατό για 30αρι.

αν επρεπε απο τωρα να φορτώσεις μονο με ενα για να βγαλεις ολη την επομενη σαιζον, ποιο θα ηταν (ονομα,βαρος γομωσης,νουμερο σκαγια) ??
 
Φέτος έριξα πολύ το cheditte tordo που είχα βρεί 8,5 ευρώ και πήρα αυτα τα λιγα κουτιά που είχε το μαγαζί. Πολυ καλά, τα πήγαιναν και τα 2 οπλα σε θερμοκρασιά ανω των 3 βαθμών όμως. Σε παγωνια με μείον δεν πολυτράβηξαν. Προς το τέλος της χρονιάς έριξα τα gm3 με αποσπώμενο πάτο που δεν με πολυενθουσίασαν και τα speed που ήταν εξαιρετικά. Στα μπασίματα δουλεψα περσινα 28 αρια prima και europe nsi , εξαιρετικα με γλυκό καιρό και τα 2.
 
Back
Top