Φυσίγγια για Τσίχλες

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
μολις παραλαβαμε 20 κουτακια απο τον Ρουμελιωτη PSB1 32γρ, 8αρια για να κλεισει η σεζον.Μου ειπε οτι σε σχεση με τα προηγουμενα που ειχα παρει προπερσι, ειναι λιγο πιο "χειμωνιατικα" για να μην μασανε στην υγρασια, τον εμπιστευομαι το Ανδρεα οτι ετσι θα ειναι.
Καλωριχτα , Μάνθο παχημετρο, ζυγαριά έχεις ;; Αν έχεις δεν χρειάζεται να στο πω ξέρεις τι πρέπει να κάνεις ;; .my man.
 
Σήμερα δοκίμασα αυτό.
Ωραία σκοτωματα. Είναι στις προπορειες που έχω συνηθίσει.
Καιρός με λίγη υγρασία, όπλο Beretta A302 3*
Πάρα πολύ καλά και για μένα! Τα έριξα με το 828 με ανοιχτά τσοκ και τα ευχαριστήθηκα πολύ! Επίσης πολύ ωραία και τα 32άρια Classica Light, αισθητά πιό μαλακά από τα κλασικά Classica 32gr.
 
Σήμερα δοκίμασα αυτό.
Ωραία σκοτωματα. Είναι στις προπορειες που έχω συνηθίσει.
Καιρός με λίγη υγρασία, όπλο Beretta A302 3*
Πρώτη φορά το βλέπω.
Άλλη συσκευασία του Classica Light (30 gr , άσπρος κάλυκας), ή άλλο φυσίγγι ;;
Από που το πήρες;
 
Last edited:
έριξα 2 βολες σήμερα τα gorilla eco 31gr
κατι αναμεσα σε φλομπερ και αεροβόλο....
καμία σχέση με 30-32 λαμπρο ή nsi τα δουλεύει κανεις?
View attachment 86315
Παλιά, όταν η τιμή τους δεν ήταν απλησιαστη. Το 16_17 τα red και τα eco ήταν τα αγαπημένα μου. Αν κ από τότε πρέπει να έχει αλλάξει η συνταγή τους.
 
Το red και εμένα μου άρεσε πάρα πολύ μια χρονιά. Την επόμενη πραγματικά δεν μπορούσα να σκοτώσω καλά με τπτ. Το ίδιο και ο συνκυνηγος μου.
Φέτος αυτά που μου έκαναν εξαιρετική εντύπωση ήταν Rio 20, τσίχλα μιξ 8/9 καραμανιδης, Ρουμελιώτης 28γρ κυνηγετικό ενώ σταθερά το 30αρι του Ανδρέα μου έδωσε πολλά πουλιά και ωραίες τουφεκιές. Στόχος μου είναι να κινηθώ σε αυτά μόνο και να περιορίσω τις δοκιμές σε ένα δύο φυσίγγια που έχω στο νου μου.
 
χωρις να θελω να κανω διαφυμηση 30γρ ν9 ρουμελιωτηςςς,,και επισης κενταυροςςςς τα δουλεψα παλιαααα ,,μου τα εστενε χιμαααααα στην κουτααα ;) σιγα την τουφεκια που θελη το τσιχλονακιιιιιι;)
Ρίξε 24αρια!!!! Ότι πρέπει είναι στα απογευματινα που περνάνε σχετικά κοντά!
 
Το red και εμένα μου άρεσε πάρα πολύ μια χρονιά. Την επόμενη πραγματικά δεν μπορούσα να σκοτώσω καλά με τπτ. Το ίδιο και ο συνκυνηγος μου.
Φέτος αυτά που μου έκαναν εξαιρετική εντύπωση ήταν Rio 20, τσίχλα μιξ 8/9 καραμανιδης, Ρουμελιώτης 28γρ κυνηγετικό ενώ σταθερά το 30αρι του Ανδρέα μου έδωσε πολλά πουλιά και ωραίες τουφεκιές. Στόχος μου είναι να κινηθώ σε αυτά μόνο και να περιορίσω τις δοκιμές σε ένα δύο φυσίγγια που έχω στο νου μου.
Ποιο 30αρι Μάνο; αν δεν κάνω λαθος βγάζει και ένα με piston skeet
 
Ποιο 30αρι Μάνο; αν δεν κάνω λαθος βγάζει και ένα με piston skeet
Και τα 2 ηταν περίφημα. Φέτος. Εγώ έχω φορτώσει με πιστον σκητ από την στιγμή που τα έριξα στα μπασιματα και στα πρώτα απογευματινά και είδα τι κάνουν. Αλλά και το απλό 30αρι σκοτώνει πολύ καλά αλλά είναι λίγο σφιχτό!
 
Και τα 2 ηταν περίφημα. Φέτος. Εγώ έχω φορτώσει με πιστον σκητ από την στιγμή που τα έριξα στα μπασιματα και στα πρώτα απογευματινά και είδα τι κάνουν. Αλλά και το απλό 30αρι σκοτώνει πολύ καλά αλλά είναι λίγο σφιχτό!
Έχει διαφορα με το περσινό εκείνο ήταν στούκας
 
Back
Top