Φυσίγγια για Τσίχλες

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Τώρα λοιπόν που τα 28 είναι στα 9 ευρώ τα 30 και τα 32 στα 10 ρίξτε speed που το βρίσκω στα 10 ευρώ να ευχαριστηθείτε φυσιγγαρα και να τελειώνει το παραμυθι
Όπως τα λές Παικτουρα Μου, τουφεκιά και πουλί
 
Ένας δίπλα μου σήμερα έριχνε με τον πάγο j&b zenith ν9 , αυτά με την δεκαοχτουρα απ έξω, με γέμισε όλο πούπουλα, όλο το βουνό τον άκουσε και έφυγε ο κακομοίρης.
Ότι χειρότερο,αν με της πρώτες τουφεκιές δεις πούπουλα και δεν πέσουν, τότε πάρτε διαολια βάγια, γίνεται η ψυχολογία χαλιά και μετά όχι το βουνό θα σε ακούσει. Μου έχει τύχη, δεν ξέρω μην ακουστικά σε σένα, από τα γαλλικά και ότι γλώσσα υπήρχε, δεν άφησα καμία παραπονεμένη. .sarcastic. .sarcastic.
 
Το A1 speciale αξιοπρεπέστατο και αρκετά μαλακό σε νορμάλ συνθήκες. 2 πουλιά στα 13 ζούσαν όταν έπεσαν στο έδαφος σήμερα αλλά ήταν εντελώς ανήμπορα να κινηθούν. Κοντά μακριά ίδια εικόνα. Τα Mezzo Compaq από την άλλη μιλάμε για σκούπα στις βραδυνές με τα 4* του δίκανου και εντελώς καθαρά σκοτώματα. Κακώς δεν το είχα δοκιμάσει νωρίτερα! Αύριο θα δω τα Α1 και με την καραμπίνα για να σχηματίσω ολοκληρωμένη εικόνα.
 
Καλά ρε, εσύ δεν βαρέθηκες τις κιχλιδες ?
Ισχύει αλλά όπως τα κατάφερα φέτος με βλέπω να κλείνω τα επόμενα κυνήγια σε αυτές.Το πιστολιδι που έχω ρίξει φέτος πρέπει να είναι ίσο με τις τελευταίες 5 χρονιές.Εχω ξεκινήσει ήδη και ετοιμάζω εξοπλισμό για ψάρεμα.
 
Είχα καιρό να κάτσω να φτιάξω ένα κουτάκι στην ρελιαστρα χειρός όπου ξεκίνησα την ιδιογομωση.N10 30gr φελλό με ρελι παραδοσιακό για μαύρες.
View attachment 85528
Έπος...
Αλλά βρες κ ενα πλαγιόκαννο να τα βάλεις μέσα... .yel.

Συγκεντρωτήρα βλέπω....
Λες με το ρέλι κ με τον φελλό να δίνουν μεγαλύτερο άνοιγμα?
 
σήμερα δοκίμασα τα NAVARO 32 με θερμοκρασία γύρω στους 4C, δεν πήρα 2 που τα θεωρούσα σίγουρα, πολύ θόρυβο, μια φορά που δεν ανέβασα καλά το όπλο μου πάνω και έπιασε και λίγο μπράτσο την άκουσα, τα έβαλα στην άκρη και ξαναβαλα τα NSI και κατάφερα μια οριακή για μενα βολή. Πάλι καλα που κρατήθηκα και πήρα μόνο ενα κουτί.
 
Ένας δίπλα μου σήμερα έριχνε με τον πάγο j&b zenith ν9 , αυτά με την δεκαοχτουρα απ έξω, με γέμισε όλο πούπουλα, όλο το βουνό τον άκουσε και έφυγε ο κακομοίρης.
Γιαυτό πάντα εναλλακτική μαζί μας. Σε γραμμάρια και σκάγια....
 
σήμερα δοκίμασα τα NAVARO 32 με θερμοκρασία γύρω στους 4C, δεν πήρα 2 που τα θεωρούσα σίγουρα, πολύ θόρυβο, μια φορά που δεν ανέβασα καλά το όπλο μου πάνω και έπιασε και λίγο μπράτσο την άκουσα, τα έβαλα στην άκρη και ξαναβαλα τα NSI και κατάφερα μια οριακή για μενα βολή. Πάλι καλα που κρατήθηκα και πήρα μόνο ενα κουτί.
Το έριχνε το ζευγάρι μου σήμερα σε πρωινό περπατητό με -3 σε ν7 και γάζωνε. Θόρυβο δεν έχουμε καταλάβει κάτι σε σχέση με τα υπόλοιπα που ρίχνουμε και η ανάκρουση φυσιολογική για 32γρ ακόμα και στο ποζε του φίλου. Μήπως το κουτί που πήρες ήταν παλιό στοκ ; Παλιότερα τα συγκεκριμένα ήταν μόνο θόρυβο όντως.

Φέτος σε ν7 ρίξαμε αρκετά και σε φάσσες με άριστα αποτελέσματα.
 
Είχα καιρό να κάτσω να φτιάξω ένα κουτάκι στην ρελιαστρα χειρός όπου ξεκίνησα την ιδιογομωση.N10 30gr φελλό με ρελι παραδοσιακό για μαύρες.
View attachment 85528
Κούκλια είναι, σου εύχομαι τουφέκια και μαύρη. Για προχώρα στο παρασύνθημα που όλο μισά τα λες. .sarcastic.
 
Είχα καιρό να κάτσω να φτιάξω ένα κουτάκι στην ρελιαστρα χειρός όπου ξεκίνησα την ιδιογομωση.N10 30gr φελλό με ρελι παραδοσιακό για μαύρες.
View attachment 85528
Μπορείς να μου εξηγήσεις γιατί φελλό για ρέλιασμα και όχι χαρτάκι ή πλαστικό τζαμάκι;
 
Back
Top