Φυσίγγια για Τσίχλες

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Ντουφεκαω μια τσίχλα με τη Μ1. Πάω να την πάρω και κάνει φτερό δέκα μέτρα. Ξανά πάω. Αλλά δέκα μέτρα. Μην τα πολυλογω έφτασα στο καρτέρι του @Dimitris F . Βουτάει ο Δημήτρης μέσα στο πουρνάρι σαν τον Bas Rutten. Δεν ξέρω, λαβή της έκανε; Γυριστή κλωτσιά στο σαγόνι; Πάντως το πουλί πετάχτηκε στο δρόμο αιμόφυρτο και έριξα τριχιά να βγάλω τον Μήτσο από το ρέμα. Πουτ@να μπενελι. Σαν το αμερικανικό Μ16, φτιαγμένη για να τραυματίζει 🤣
Μετά τη δάγκωσε στο σβέρκο και στην παρέδωσε; 🤣
 
Πρέπει να έχω ρίξει 10 κούτες 20ρες από δαύτα και από τότε που τα χρησιμοποίησα είχα ελάχιστα έως μηδαμινά ζωντανά πουλιά. Τι να πω, μπορεί να έχει να κάνει με την σχετική υγρασία και με τις ελάχιστες θερμοκρασίες. Είμαστε ανατολικά και είμαστε λίγο πιο στεγνοί( εκτεθειμένοι στο Βοριά). Το ίδιο ισχύει για όλα τα όπλα που το είχα χρησιμοποιήσει (benelli 123, breda astro '87, ποζέ beretta, powerbore)
Άρα.....ο τόπος οπως λες.... ;)
Ανατολικα, δεν εχεις την ιδια υγρασια με εμενα διοτι ολα τα οπλα σκοτώνουν...
 
Μετά τη δάγκωσε στο σβέρκο και στην παρέδωσε; 🤣
Ninja σου λέω. Μόλις την είδα να περνάει το δρόμο και να χώνεται στα πουρνάρια στο ρέμα λέω αστή να πα να... Χώνεται μέσα με μπλοζομ και σε δευτερόλεπτα πετάγεται στο δρόμο το πουλί αιμόφυρτο, τεζα. Πάρτη μου λέει. Μη ρωτήσεις πως τη σκότωσα γιατί θα σου απαντήσω. Δεν ρώτησα φίλε, φοβήθηκα.
 
Ninja σου λέω. Μόλις την είδα να περνάει το δρόμο και να χώνεται στα πουρνάρια στο ρέμα λέω αστή να πα να... Χώνεται μέσα με μπλοζομ και σε δευτερόλεπτα πετάγεται στο δρόμο το πουλί αιμόφυρτο, τεζα. Πάρτη μου λέει. Μη ρωτήσεις πως τη σκότωσα γιατί θα σου απαντήσω. Δεν ρώτησα φίλε, φοβήθηκα.
Καλά έκανες! 🤣
 
Ninja σου λέω. Μόλις την είδα να περνάει το δρόμο και να χώνεται στα πουρνάρια στο ρέμα λέω αστή να πα να... Χώνεται μέσα με μπλοζομ και σε δευτερόλεπτα πετάγεται στο δρόμο το πουλί αιμόφυρτο, τεζα. Πάρτη μου λέει. Μη ρωτήσεις πως τη σκότωσα γιατί θα σου απαντήσω. Δεν ρώτησα φίλε, φοβήθηκα.
Έχει σουγιαδακι στην τσέπη!
 
Λάμπρο και κακό φυσιγγιον; Δε γίνονται αυτά τα πράματα 😁
Τι να σου λέω τώρα πέρσι πήρα μια φορά ένα διασποράς και τα πέταξα
Παω παίρνω ένα φέτος γιατί πήγα σε φίλο δεν είχε αλλά το πήρα με κρύα καρδιά ένα κουτι
Ε πρέπει να ξύπνησα κάνα δυο χωριά στις πρωινές
 
Όταν λές στο πολύ κρύο? Γιατί στο -6 φωτοβολίδα ,στα μπασιματα ζωντανά! Ε σε όλους τους άλλους καιρούς πάνε και τα 30αρια δεν χρειάζεται να τα χρυσοπληρώνουμε!
Μια από τα ίδια στα τρυγονια φονιάς στα μπασίματα τσιχλα μέρες με κρυο 11/12 βαφμους εκλασε μέντες δεν το περίμενα !!! Τελικα ολλα τα οπλα έχουν της παραξενιές τους
 
Ντουφεκαω μια τσίχλα με τη Μ1. Πάω να την πάρω και κάνει φτερό δέκα μέτρα. Ξανά πάω. Αλλά δέκα μέτρα. Μην τα πολυλογω έφτασα στο καρτέρι του @Dimitris F . Βουτάει ο Δημήτρης μέσα στο πουρνάρι σαν τον Bas Rutten. Δεν ξέρω, λαβή της έκανε; Γυριστή κλωτσιά στο σαγόνι; Πάντως το πουλί πετάχτηκε στο δρόμο αιμόφυρτο και έριξα τριχιά να βγάλω τον Μήτσο από το ρέμα. Πουτ@να μπενελι. Σαν το αμερικανικό Μ16, φτιαγμένη για να τραυματίζει 🤣
Κοίτα κόλπο, για να ξεγελάω την μπενελι μου, και να μου κάνει τα χατίρια, κοίτα θήκη που της έχω. Σήμερα βέβαια έχω το πλάγιο, αλλά δεν το χρειάζεται αυτό το πλάγιο. Κάντο και εσύ αυτό, όλα εγώ θα στα λέω. .sarcastic. .sarcastic.
 
Κοίτα κόλπο, για να ξεγελάω την μπενελι μου, και να μου κάνει τα χατίρια, κοίτα θήκη που της έχω. Σήμερα βέβαια έχω το πλάγιο, αλλά δεν το χρειάζεται αυτό το πλάγιο. Κάντο και εσύ αυτό, όλα εγώ θα στα λέω. .sarcastic. .sarcastic.
SAVE_20240202_112524.jpgIMG_20240202_110818.jpg
 
Πρέπει να έχω ρίξει 10 κούτες 20ρες από δαύτα και από τότε που τα χρησιμοποίησα είχα ελάχιστα έως μηδαμινά ζωντανά πουλιά. Τι να πω, μπορεί να έχει να κάνει με την σχετική υγρασία και με τις ελάχιστες θερμοκρασίες. Είμαστε ανατολικά και είμαστε λίγο πιο στεγνοί( εκτεθειμένοι στο Βοριά). Το ίδιο ισχύει για όλα τα όπλα που το είχα χρησιμοποιήσει (benelli 123, breda astro '87, ποζέ beretta, powerbore)
Είναι επειδή τα ρίχνεις πιο πολύ απόγευμα για Ριξτα ένα πρωινό να δεις, το απόγευμα πάντα είναι πιο γλυκός ο καιρός.
 
Είναι επειδή τα ρίχνεις πιο πολύ απόγευμα για Ριξτα ένα πρωινό να δεις, το απόγευμα πάντα είναι πιο γλυκός ο καιρός.
Έχω ρίξει πολλά σε πρωινά με θερμοκρασία 3 βαθμούς plus. Με παγετό μέχρι μείον 3 βαθμούς και πρωινά με πολλή υγρασία Super Tordo Νο8 από πέρυσι και πιο παλιά Nsi Sipe 32 και B&P F2 34. Το πρόβλημα πάντα ήταν το χέρι, όχι το φυσίγγι για τη σταθερότητα. Πολλά αίματα και τραυματισμενα έχω να δω τουλάχιστον 5 χρόνια. Ίσως παίζει και το όπλο κατά κάποιο τρόπο.
 
@mixaliskav πες μας την γνωμη σου για αυτά τα κιτρινα j&b που σου ειχα δωσει στα μπασιματα (ευτυχως τα ξεφορτώθηκα)…!!
Ευτυχώς που είχε πολλά πουλιά στα μπασιματα και σε βοήθησα να τα ξεφορτωθείς @SpyrosBrowning . αν σου εχουν περισσέψει δωστα σε κανέναν που δεν χωνεύεις😅
 
Τι να σου λέω τώρα πέρσι πήρα μια φορά ένα διασποράς και τα πέταξα
Παω παίρνω ένα φέτος γιατί πήγα σε φίλο δεν είχε αλλά το πήρα με κρύα καρδιά ένα κουτι
Ε πρέπει να ξύπνησα κάνα δυο χωριά στις πρωινές
Χάρη, τέτοιο διασποράς πήρες;IMG_20240202_115624.jpg
 
Back
Top