Φυσίγγια για Τσίχλες

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
αν παει καποιος παρει και δει οτι εχει γαλλικα γραμματα λογικα θα ναι κομπλε
Σωστα, αλλα αυτο που ειδα σε γαλλικο site, ηταν οτι εκτος απο αξιολογηση του 2023, υπηρχε και μια αξιολογηση του 2021, οποτε χτυπησαν καμπανακια. Ειναι σιγουρα προιον 3ετιας.
 
Ας έχει πουλιά φέτος και θα ρίξουμε κάνα κουτάκι και από αυτά δοκιμαστικά.
Το 7,5αρι για τα σπασίματα φαίνεται ωραίο. Αν είναι περίπου σαν τα rio 20 τα κλασσικά θα είναι πολύ καλά.
Οπωσδήποτε θα δοκιμαστούν Γιάννη! Απλά λόγω βουντού, είμαι υποχρεωμένος να σου απαντήσω, πως η δοκιμή σε ζωντανές τσίχλες, θα γίνει του παραχρόνου, στην καλύτερη. Καταλαβαίνεις...
 
Οπωσδήποτε θα δοκιμαστούν Γιάννη! Απλά λόγω βουντού, είμαι υποχρεωμένος να σου απαντήσω, πως η δοκιμή σε ζωντανές τσίχλες, θα γίνει του παραχρόνου, στην καλύτερη. Καταλαβαίνεις...
Ε σε κοτσύφια τότε 😂.
Και εγώ πάντως πιστεύω ότι θα είναι χειρότερη χρονιά από τη περσινή. Μακάρι να κάνω λάθος.
Εναν καλό χειμώνα θέλουμε που τελευταία έχουμε ξεχάσει πως είναι.
 
Ε σε κοτσύφια τότε 😂.
Και εγώ πάντως πιστεύω ότι θα είναι χειρότερη χρονιά από τη περσινή. Μακάρι να κάνω λάθος.
Εναν καλό χειμώνα θέλουμε που τελευταία έχουμε ξεχάσει πως είναι.
Όπως τα λες αδερφέ. Ας κάνει χειμώνα καλύτερα, γιατί θα πούμε το νερό νεράκι σε λίγο. Θα ενεργοποιήσουν φέτος Υλίκη, Μαραθώνα και τις γεωτρήσεις της Μαλακάσας, διάβαζα, λόγω λειψυδρίας. Τσίχλες όπως και να έχει, λίγες - πολλές, θα το κάνουμε το κέφι μας.
 
Θα βγάζει ο Μαυρούλης το ίδιο φυσίγγιο για πεντέξι διαφορετικές εταιρείες και μεις θα σχολιάζουμε ότι το τάδε φυσίγγι κεντουσε σήμερα και το άλλο ήτανε χώμα...

Και θα ναι ακριβώς το ίδιο φυσίγγι με άλλα γράμματα απέξω...

Γλέντια...🤣🤣🤣🤣
Μη το γελάς καθόλου, πέρισι γνωστός κατασκευαστής έβγαζε ακριβώς το ίδιο φυσίγγι με την δική επωνυμία και φασόν για άλλη εταιρία. Η μόνη διαφορά το χρώμα του κάλυκα, η εκτύπωση και το κουτί. Μάντεψε, για το ένα ακούγονταν τα καλύτερα και για το άλλο τα χειρότερα🤣
 
Εριξα φετος ενα κουτι Rio 32γρμ, καινουργιο lot, με psb. Καταπληκτικο φυσιγγι. Με εντυπωσιασε. Ελπιζω να διατηρηθει η ποιοτητα, μετα την εξαγορα.
Δημητρη το ανοιξες κ είδες πως ειναι όντως με psb?
Συγκεντρωτηρα maxam βρήκες?
Ήθελα να παρω κ εγώ 1-2 κουτιά να δοκιμάσω αλλά πρέπει να σιγουρευτω ότι πρόκειται για νέα παρτιδα(αφου εξαγοράστηκε από την nsi)....
Κάτι δεν μου πάει καλά με αυτή την παρτίδα. Αν είναι με CSB, οπως αναφερει στο site, τοτε μαλλον προκειται για lot προηγουμένων ετών, το πιθανοτερο. Λογω του οτι η CSB εχει καταργηθει, εδω και 2 χρονια πλεον. Αν προκειται για copy paste, απο παλαιοτερη καταχωρηση για τα rio, τοτε παω πασο.
Το τελευταιο που λες συμβαίνει...
Αντιγραφή κ ότι να ναι..

Θυμαμαι κ παλιες διαφημίσεις από τα Rio(maxam) να λένε "με Iσπανικη πυριτιδα psb-csb"...
Ενώ ποτε μου δεν είχα βρει psb1 σε αυτό το φυσιγγι, ομοίως κ στο πρασινο 34γρ κ είχα ανοίξει κ διάφορες παρτιδες....

ΥΓ
Εκτός από τα Rio France υπάρχουν από παλιά κ τα Rio Italia....
Δεν το ψάξει αλλά ενδέχεται η (τότε) Ισπανική Rio να είχε κ σε αυτές τις δυο χώρες εργοστάσιο παραγωγης..
 
Last edited:
Δημητρη το ανοιξες κ είδες πως ειναι όντως με psb?
Συγκεντρωτηρα maxam βρήκες?
Ήθελα να παρω κ εγώ 1-2 κουτιά να δοκιμάσω αλλά πρέπει να σιγουρευτω ότι πρόκειται για νέα παρτιδα(αφου εξαγοράστηκε από την nsi)....

Το τελευταιο που λες συμβαίνει...
Αντιγραφή κ ότι να ναι..

Θυμαμαι κ παλιες διαφημίσεις από τα Rio(maxam) να λένε "με Iσπανικη πυριτιδα psb-csb"...
Ενώ ποτε μου δεν είχα βρει psb1 σε αυτό το φυσιγγι, ομοίως κ στο πρασινο 34γρ κ είχα ανοίξει κ διάφορες παρτιδες....

ΥΓ
Εκτός από τα Rio France υπάρχουν από παλιά κ τα Rio Italia....
Δεν το ψάξει αλλά ενδέχεται η (τότε) Ισπανική Rio να είχε κ σε αυτές τις δυο χώρες εργοστάσιο παραγωγης..
Τάσο καλησπέρα. Δεν το άνοιξα, για να είμαι σίγουρος. Είχα πάει με έναν φίλο και μου έδωσε ένα κουτί να δοκιμάσω, γιατί του είχα δώσει την προηγούμενη φορά, από τα δικά μου και ήθελε να πατσίσουμε. Αυτός μου είπε ότι είναι καινούρια παρτίδα και εγώ το μετέφερα.
 
Τάσο καλησπέρα. Δεν το άνοιξα, για να είμαι σίγουρος. Είχα πάει με έναν φίλο και μου έδωσε ένα κουτί να δοκιμάσω, γιατί του είχα δώσει την προηγούμενη φορά, από τα δικά μου και ήθελε να πατσίσουμε. Αυτός μου είπε ότι είναι καινούρια παρτίδα και εγώ το μετέφερα.
Καλο ειναι αν σου έχει μείνει κανένα να το ανοίξεις...
Γιατί ναι μεν την πηρε η nsi αλλά με τα..χάλια που έχει δεν είναι στην θέση να ξέρουμε τι είχε κάνει κ αν έχει κατι αλλάξει...
 
Δυστυχώς δεν έμεινε κανένα. Τα έριξα όλα εκείνη την μέρα και μάλιστα μετά συζητάγαμε, το πόσο καλά μου είχαν φανεί. Είχε προλάβει να τα αγοράσει πέρυσι, με χαμηλή τιμή, από την Κρήτη και αναρωτιόταν αν θα ξαναβρεί για την φετινή σεζόν.
 
Δημητρη το ανοιξες κ είδες πως ειναι όντως με psb?
Συγκεντρωτηρα maxam βρήκες?
Ήθελα να παρω κ εγώ 1-2 κουτιά να δοκιμάσω αλλά πρέπει να σιγουρευτω ότι πρόκειται για νέα παρτιδα(αφου εξαγοράστηκε από την nsi)....

Το τελευταιο που λες συμβαίνει...
Αντιγραφή κ ότι να ναι..

Θυμαμαι κ παλιες διαφημίσεις από τα Rio(maxam) να λένε "με Iσπανικη πυριτιδα psb-csb"...
Ενώ ποτε μου δεν είχα βρει psb1 σε αυτό το φυσιγγι, ομοίως κ στο πρασινο 34γρ κ είχα ανοίξει κ διάφορες παρτιδες....

ΥΓ
Εκτός από τα Rio France υπάρχουν από παλιά κ τα Rio Italia....
Δεν το ψάξει αλλά ενδέχεται η (τότε) Ισπανική Rio να είχε κ σε αυτές τις δυο χώρες εργοστάσιο παραγωγης..
Τάσο καλησπέρα. Βρήκα και άνοιξα για να έχουμε έναν μπούσουλα.

https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Παρουσίαση-Φυσιγγίων.2698/page-501#post-1002240
 
Back
Top