Φυσίγγια για Τσίχλες

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
ΛΑΜΠΡΟ!
Βαρέθηκες τις καταβολές στα θηράματα?
Βαρέθηκες πολύωρο κουραστικό μαδημα ?
Έχουμε την λύση! Εγγυημένο κλαμπανι και δωρεάν επιστροφές για καρδιακά θηράματα.
ΛAΜΠΡΟ!
Οι εποχές αλλάζουν,μην μείνεις πίσω!

*Οι προσφορές ισχύουν για όλους εκτός από τον Σουβλατζη που μας έχει μουλιασει στο γλείψιμο.
Τα μαύρα που έβγαλε πέρσι ερηξα κάποια σε κυργιαρινες και είδα ωραία σκασιματα.

Υγ αν αναφέρεστε σε συγκεκριμένα που βγαζει
 
Το έχεις δοκιμάσει και σου έκανε νερά η απλά επειδή είναι lambro κτλ κτλ? Για πέρσι μιλάω διότι φέτος δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι?
Πλάκα κάνω φίλε μου.

Lambro έχω πολλά χρόνια να ρίξω.
Μόνο τα παλιά κίτρινα διασποράς μου άρεσαν πολύ.
Για να λέει ο γιατρός ότι του αρέσουν, αξίζει μια δοκιμή.
 
Πλάκα κάνω φίλε μου.

Lambro έχω πολλά χρόνια να ρίξω.
Μόνο τα παλιά κίτρινα διασποράς μου άρεσαν πολύ.
Για να λέει ο γιατρός ότι του αρέσουν, αξίζει μια δοκιμή.
Προσωπικά για να έχω γνώμη για κάποιο φυσιγγι ρίχνω 10-15 κουτιά με διάφορες καιρικές συνθήκες και μετά εκφράζω άποψη..
 
Πάντως το lambro A1 speciale 32gr σε 8ρι που έριξα πέρσι και ρίχνω και φέτος ήταν και είναι εξαιρετικό...δε θυμάμαι να πέφτει τσίχλα ζωντανή...τώρα το MR που έχω πάνω να φταίει? Πάντως το Α1 εξαιρετικό...
Προσωπικά για να έχω γνώμη για κάποιο φυσιγγι ρίχνω 10-15 κουτιά με διάφορες καιρικές συνθήκες και μετά εκφράζω άποψη..
Καλά κάνεις ... με τι όπλο-τσοκ και σε τι αποστάσεις το έριχνες ?
Αν με 15 κουτιά 15*25*30% = 112 πουλιά δεν είδες ούτε μια ζωντανή είναι φοβερό φυσίγγι.
Βασικά δεν έχω συναντήσει ποτέ στην ζωή μου φυσίγγι με τέτοια "απόδοση".
 
Last edited:
Καλά κάνεις ... με τι όπλο-τσοκ και σε τι αποστάσεις το έριχνες ?
Αν με 15 κουτιά 15*25*30% = 112 πουλιά δεν είδες ούτε μια ζωντανή είναι φοβερό φυσίγγι.
Βασικά δεν έχω συναντήσει ποτέ στην ζωή μου φυσίγγι με τέτοια "απόδοση".
Benelli comfort με τσοκ Brain MR και σπάνια μαμά τσοκ 2** (στα περάσματα)σε απόσταση έως 40μετρα το πολύ. Αξίζει να το δοκιμάσεις,βέβαια ο Καλκατζάκος το έχει φέτος 8,3€το κουτί...
 
Προσωπικά για να έχω γνώμη για κάποιο φυσιγγι ρίχνω 10-15 κουτιά με διάφορες καιρικές συνθήκες και μετά εκφράζω άποψη..
Δηλαδή όταν ρίξεις δύο κουτια από το Χ φυσιγγι και πέφτουν όλα μα όλα ζωντανά η αφήνουν τούφες στον αέρα και φεύγουν σε καιρικές συνθηκες ιδανικές, συνεχίζεις και ρίχνεις 10-15 κουτια????? Χαρά στο κουράγιο σου φίλε!!!
 
Πάντως το lambro A1 speciale 32gr σε 8ρι που έριξα πέρσι και ρίχνω και φέτος ήταν και είναι εξαιρετικό...δε θυμάμαι να πέφτει τσίχλα ζωντανή...τώρα το MR που έχω πάνω να φταίει? Πάντως το Α1 εξαιρετικό...
συμφωνω ,το εριξα και εγω περσι και οντως ηταν πολυ καλο αν και ειχα εναν ενδιασμο για την α1 ηταν πολυ καλο.
 
Δηλαδή όταν ρίξεις δύο κουτια από το Χ φυσιγγι και πέφτουν όλα μα όλα ζωντανά η αφήνουν τούφες στον αέρα και φεύγουν σε καιρικές συνθηκες ιδανικές, συνεχίζεις και ρίχνεις 10-15 κουτια????? Χαρά στο κουράγιο σου φίλε!!!
ασε dim ! ηταν καλο ρε!λες να ετυχε!και περπατητο και καρτερι δουλεψαν καλα πλακα πλακα!
 
ασε dim ! ηταν καλο ρε!λες να ετυχε!και περπατητο και καρτερι δουλεψαν καλα πλακα πλακα!
Το Α1 32 ναι ήταν καλό. 2 κουτια έριξα πέρσι και πήρα πουλιά με νορμαλ τσιχλοκαιρο και κάτι καρακαξες τον Σεπτέμβρη τις έκαιγαν καλά.
 
Εγώ πήρα άλλα δέκα κουτάκια Cheddite Tordo (τα έκανα 40) και δέκα να δοκιμάσω πρώτη φορά 34γρ τα B&P NIKE . Νο7 τα πρώτα για τα μπασιματα άμα προλάβω εγώ ή ο πατέρας και νο8 τα δεύτερα. 7,60€ και 7,80€ ο,τι πιο συμφέρουσα τιμή υπάρχει στην αγορά ελληνικά ή ξένα.
Cheditte tordo ΕΓΓΥΗΣΗ
 
Δηλαδή όταν ρίξεις δύο κουτια από το Χ φυσιγγι και πέφτουν όλα μα όλα ζωντανά η αφήνουν τούφες στον αέρα και φεύγουν σε καιρικές συνθηκες ιδανικές, συνεχίζεις και ρίχνεις 10-15 κουτια????? Χαρά στο κουράγιο σου φίλε!!!
Οχι φυσικά! Μετά τα 4 κουτιά που συνέχισε να είναι αποδοτικό πήγα και αγόρασα 2 κούτες και συνέχισα να το χρησιμοποιώ με το ίδιο αποτέλεσμα .big smile.! Γιαυτό και το προτείνω!
 
View attachment 57773View attachment 57774
Τα εχει δοκιμασει κανεις;Ξερω οτι το super tordo αποδιδει σε κρυο και υγρασια
Πέρα από την πλάκα, το κίτρινο με μεσόταπα είναι το κύριο φυσίγγι γνωστού μου για περπατητό. Το τρίτο είναι γεμισμένο με sipe, που είναι η ιδανική πυρίτιδα για υψηλή υγρασία, αλλά το συγκεκριμένο δεν το έχω δοκιμάσει.
 
Back
Top