Φυσίγγια για Τσίχλες

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
9ευρω δεν δίνω εγώ φιλαράκι!
Δεν αξιζει ρε φιλε και η δοσολογια στο 1.52×32 ειναι "χαλια" σχετικα για τωρα το χειμωνα....μονο ο Αγγελοπουλος ηξερε να το γεμιζει...κ δεν ξερω αν συνεχιζει ακομη να το γεμιζει με Drago το 32αρι Cobra...1.70×32 & Τασκώφ.
 
Εγώ δεν τρελαίνομαι με τις πυριτιδες. Όταν ρίχνω ένα φυσίγγι 10-15 χρόνια και δεν έχω δει διάφορα και μαθαίνω εδώ ότι στα χρόνια αυτά έχει αλλάξει πυρίτιδα μερικές φορές, ποιος ο λόγος να βάζω σκοτουρες στο μυαλό μου;
 
Εγώ δεν τρελαίνομαι με τις πυριτιδες. Όταν ρίχνω ένα φυσίγγι 10-15 χρόνια και δεν έχω δει διάφορα και μαθαίνω εδώ ότι στα χρόνια αυτά έχει αλλάξει πυρίτιδα μερικές φορές, ποιος ο λόγος να βάζω σκοτουρες στο μυαλό μου;
Σωστός!
 
Δεν ξέρω για σένα.. Στο όπλο μου και στον τρόπο που ρίχνω για μένα ήταν φανταστικό. Μετά τα μαύρα πυρκαλ με την mb32 ήταν το καλύτερο τσιχλοφυσιγγο δοκιμασμένο αποκλειστικά για 15 συναπτά έτη σε όλες τις καιρικές συνθήκες. Μέχρι προπέρσι που ήταν με την psb1 πριν ξεκινήσει τα κόλπα.. Μακάρι να βγει το 32αρι του ρουμελιωτη με την psb1 το ίδιο καλό στο κυνήγι να ξεμπερδευουμε με το θέμα τσιχλοφυσιγγο
Φιλε δεν ξερω στην πλειοψηφεια δεν παει καλα αυτο το φυσσιγι στα απογευματινα που το ριχναμε για κανα μηνα για δοκιμες.Ισως δεν θελει υγρασια η κρυο;Δεν ξερω.
 
Δεν ξέρω για σένα.. Στο όπλο μου και στον τρόπο που ρίχνω για μένα ήταν φανταστικό. Μετά τα μαύρα πυρκαλ με την mb32 ήταν το καλύτερο τσιχλοφυσιγγο δοκιμασμένο αποκλειστικά για 15 συναπτά έτη σε όλες τις καιρικές συνθήκες. Μέχρι προπέρσι που ήταν με την psb1 πριν ξεκινήσει τα κόλπα.. Μακάρι να βγει το 32αρι του ρουμελιωτη με την psb1 το ίδιο καλό στο κυνήγι να ξεμπερδευουμε με το θέμα τσιχλοφυσιγγο
Αλλα ενταξει αμα σου εχει κατσει καλα σε σενα ε μια χαρα και του ρουμελιωτη μαλλον ειναι παρομοιο αν και περισσοτερο σκληρο.
 
καλημέρα,

στα σκάγια πάντως δεν κάνει τσιγγουνιές,,στην πυρίτιδα τώρα να ήταν το μαυρο πρόβατο το χθεσινό φυσίγγι , να γεμίζει με πιο λίγη drago ή τελικά να είναι D20 που πάλι δεν είναι μέσα στα όρια ; αν έχει κάποιος φετεινά δορκάς ας κάνει μια μέτρηση !

IMG-20221016-090420.jpg

IMG-20221016-090512.jpg

IMG-20221016-090615.jpg

IMG-20221016-090714.jpg

IMG-20221016-090824.jpg
 
Δεν τους βγαζω ποτε τα αντερα....Ορισμενες πυριτιδες για εδω στο νησι πχ drago - D20 γεμιζουμε
φυσιγγια μονο για γαμους - βαφτισια - και για το Πασχα...!!!! :)
1)Δεν το είπα για εσένα θείο αλλά για τον Δορκα.
2)Σιγά το νησί με τις πολικές θερμοκρασίες και τις υπερβολικές υγρασιες που θέλετε και φυσίγγια σπέσιαλ για να κυνηγάτε στην ζούγκλα.
 
1)Δεν το είπα για εσένα θείο αλλά για τον Δορκα.
2)Σιγά το νησί με τις πολικές θερμοκρασίες και τις υπερβολικές υγρασιες που θέλετε και φυσίγγια σπέσιαλ για να κυνηγάτε στην ζούγκλα.
Αφού δεν ξέρεις από υγρασία νησιού γιατί απαξιώνεις το λόγο του άλλου? Ναι στα νησιά κλάνουν πολλά φυσίγγια
 
Back
Top