Φυσίγγια για τρυγόνι

Λέγε Τάσο κ άστα like...
Για τον καιρο?Ηλιοφάνεια θα χουμε και αύριο...sarcastic.
Τι να σου πω ρε Κώστα το έχω ξαναπει αρκετές φορές δεν μου αρέσει να προτείνω φυσιγγια για τους λόγους που έχω αναφέρει,το τρυγόνι δεν ειναι τσίχλα..λ.χ. εγώ τα γιουρομιξ δεν κατάφερα να τα βρω,καπιοι άλλοι άλλοι κάνουν θραύση..Σε κανεναν όμως δεν πρόκειται να του πω να μην τα δοκιμασει..Μπαμ κάνουν ,σκάγια έχουν μέσα όποτε..:)
Τα nike ακούω πολύ καλά σχόλια για τσίχλα,ένα μαγαζί εδώ ξεπουλάει κάθε χρονο..
 
Last edited:
Για να δούμε θα μου φτάσουν μέχρι το άλλο Σάββατο...:D .buy buy. .shoot.
upload img
Ωραίος Γιωργάρα με το καλό και να μην μείνει τίποτα, αυτά τα εικοσαρια οπτασια είναι ρε παιδι μου .buy buy.περιμένω εντυπώσεις από το RC 7 1/2.
 
Ωραίος Γιωργάρα με το καλό και να μην μείνει τίποτα, αυτά τα εικοσαρια οπτασια είναι ρε παιδι μου .buy buy.περιμένω εντυπώσεις από το RC 7 1/2.
Τα RC σε 7,5 τα έχω ρίξει εγώ πιο παλιά χειμώνα σε τσίχλες, πολύ δυνατά για μένα και με αρκετό λάκτισμα, αν θυμάμαι και στον κάλυκα πάνω έγραφαν 1050 bars, μέτρια μου φάνηκαν, ξεπουπουλιάσματα θυμάμαι, δεν τα ξαναπήρα (Γιώργο σόρρυ ρε φίλε σε σένα μπορεί να πάνε ;) :) )
 
Τα RC σε 7,5 τα έχω ρίξει εγώ πιο παλιά χειμώνα σε τσίχλες, πολύ δυνατά για μένα και με αρκετό λάκτισμα, αν θυμάμαι και στον κάλυκα πάνω έγραφαν 1050 bars, μέτρια μου φάνηκαν, ξεπουπουλιάσματα θυμάμαι, δεν τα ξαναπήρα (Γιώργο σόρρυ ρε φίλε σε σένα μπορεί να πάνε ;) :) )
Γεια σου Μπιλακο, καλοριζικη σου εύχομαι η πρώτη σου κυνηγετική άδεια με πολλά θήραμα και πάντα ζεστές κάννες, έτσι πάει κάτι που βρίσκω εγώ εξαιρετικό για κάποιον άλλο μπορεί να είναι μετριότητα και το αντίστροφο για 28γρ 1050bar πολύ φορτωμένο μου φαίνεται αν και πάντα αναγράφονται οι μέγιστες πιεσεις για λόγους ασφαλείας.
 
περιμένω εντυπώσεις από το RC 7 1/2.
Τα RC σε 7,5 τα έχω ρίξει εγώ πιο παλιά χειμώνα σε τσίχλες, πολύ δυνατά για μένα και με αρκετό λάκτισμα, αν θυμάμαι και στον κάλυκα πάνω έγραφαν 1050 bars, μέτρια μου φάνηκαν, ξεπουπουλιάσματα θυμάμαι, δεν τα ξαναπήρα (Γιώργο σόρρυ ρε φίλε σε σένα μπορεί να πάνε ;) :) )
Τα RC παλικάρια τα ρίχνω από τότε που πήρα το 20άρι.
Σε νούμερο 7,5 στα τρυγόνια και τις τσαρτσάρες και σε 9,5 στις κοινές τσίχλες.
Γενικά είμαι ευχαριστημένος αν και είχα κάποια θεματάκια τον Χειμώνα κυρίως νωρίς το πρωί.
Σε νορμάλ συνθήκες είναι καλό.
Και από τα λίγα που βρίσκω σε νούμερο 7,5.
 
Τα RC παλικάρια τα ρίχνω από τότε που πήρα το 20άρι.
Σε νούμερο 7,5 στα τρυγόνια και τις τσαρτσάρες και σε 9,5 στις κοινές τσίχλες.
Γενικά είμαι ευχαριστημένος αν και είχα κάποια θεματάκια τον Χειμώνα κυρίως νωρίς το πρωί.
Σε νορμάλ συνθήκες είναι καλό.
Και από τα λίγα που βρίσκω σε νούμερο 7,5.
Κλανουν με υγρασια αλλα ειναι πολυ συγκεντρωτικα με ωραια μακρινα σκοτωματα
 
Δε ξερω αν το χω ζητησει ξανα, αλλα ειναι ευκολο να σφαξεις ενα; Γεμιζεται οντως με ΝΙΚΕ ή του μεινε το ονομα;


Bικτωρα έχω μιλήσει ο ίδιος προσωπικά με την B&P και αυτοί επιμένουν ότι τα γεμίζουν με ΝΙΚΕ. Η πυρίτιδα είναι μωβ και δεν την διαθέτουν στην αγορά. Άγνωστο αν είναι ακόμη καθαρά διβασικη η τροποποιημένη μονοβασική η κάποια άλλη τους που την έβαψαν μωβ και την βάφτισαν ΝΙΚΕ. Τα σκοτώματα που κάνει είναι εκπληκτικά και το φυσίγγι είναι πιο μαλακό και από πολλά 28 άρια της αγοράς. Όπου τα βρω σε μαγαζιά σηκώνω το ράφι ολόκληρο καθότι έχουν αρχίσει και γίνονται δυσευρετα.
 
Last edited by a moderator:
γνωρίζουμε κάτι για τα champion ;
Πριν 10 περιπου χρονια σταματησα να τα χρησιμοποιω γιατι εδω δεντα φερνανε πια. Θα σου πω οτι μαζι με το πατερα μου απο το 1985 και μετα μονο αυτα χρησιμοποιουσα χειμωνα καλοκαιρι σε ολα μα ολα τα θηραματα, καταπληκτικα φυσιγγια τα μαυρα πολυ καλα και τα πρασινα, τωρα πλεον δεν γνωριζω...
 
Back
Top