Φυσίγγια για τρυγόνι

Ηλια με ΜΒ32 συνηθως στα 33,5 γραμμαρια, μισο γραμμαριο πανω-κατω αναλογα με την προοδευτικοτητα της παρτιδας της πυριτιδας που εχω...
Η εικονα παντα ειναι αυτη...
Στα 25 μετρα με IC και αναμικτα 8/9


Κ στα 35 μετρα με 3 αστρα κ αναμικτα 7/8


Θα μπορουσα να τα κυνηγησω κ με πολυ λιγοτερα γραμμαρια, αλλα αυτο το φυσιγγι μου κανει τα κεφια πολυ κ δεν εχει ορια αν εγω ειμαι σωστος...
Απο εμποριου εριχνα παρα πολυ τα NS-20 Classica, πριν αρχισω τα δικα μου κ τα Βεργινα του Λαμπρο...
Έχει πολύ ωραία αποτύπωση η ντουφέκια σου στο χαρτί....που να ξεφύγει το τρυγονακι....αρι τα Βεργίνα βγαίνουν ακόμα;nsi classica δουλεύω και εγώ!
 
Επιπλεον, σκοπος στο φυσιγγι για μενα ειναι να ταιριαζει στον καθενα μας κ στον τροπο που τουφεκαει... Αλλη αισθηση στο φυσιγγι ψαχνει αυτος που σκουπιζει κ παταει, αλλη αυτος που μονιμα μπαινει μπροστα απο το στοχο...
 
Επιπλεον, σκοπος στο φυσιγγι για μενα ειναι να ταιριαζει στον καθενα μας κ στον τροπο που τουφεκαει... Αλλη αισθηση στο φυσιγγι ψαχνει αυτος που σκουπιζει κ παταει, αλλη αυτος που μονιμα μπαινει μπροστα απο το στοχο...
Θες να το κάνεις λίγο πιο λιανα;.lazy.
 
Έχει πολύ ωραία αποτύπωση η ντουφέκια σου στο χαρτί....που να ξεφύγει το τρυγονακι....αρι τα Βεργίνα βγαίνουν ακόμα;nsi classica δουλεύω και εγώ!
Απο οσο ξερω δεν βγαινουν τα βεργινα πλεον νομιζω... Με το Classica εχω παιξει "μαξιλαροπολεμο" πολλες φορες το Σεπτεμβρη φιλε...
Δεν τα μαρτυράει!!.yel.:confused:.sarcastic.

Αμέσως να τον κακολογισεις!γεροπαραξενος είσαι!
Γεροντα τι θες? .xm. Κανε λιγο τρατο πριν μιλησεις... .yelling.
 
οντως το βεργινα το σταματησε και κριμα γιατι ητανε απο τα πιο μαλακα 33αρια της αγορας και πολυ καλο φυσιγγι αλλα επρεπε να προωθησει το βεντετα που προσωπικα το θεωρω αποτυχια και ειχε και το καφε στα 7-8 νουμερο με c7.οποτε το βεργινα πληρωσε το τιμημα. αποτελεσμα να καταστραφει και το παλιο καλο καφε
 
Θες να το κάνεις λίγο πιο λιανα;.lazy.
Εμενα ας πουμε μου αρεσει να σκουπιζω το πουλι κ να παταω οταν νιωθω την καννη μου στη μυτη τους με την ταχυτητα της κινησης που κανω... Εκει με βολευει ενα φυσιγγι που εχει αμεσοτητα στην ταχυτητα που φτανει στο θηραμα... Καποιος αλλος θελει να το "πηγαινει" που λεμε, η δεν του αρεσουν οι γρηγορες τουφεκιες, προτιμα τα εισερχομενα πουλια που εχει το χρονο του... Εκει ακομα κ ενα λιγοτερο αμεσο φυσιγγι μπορει να γινει φονιας στα χερια του...
Δεν ταιριαζουν ολα τα φυσιγγια σε ολους γι αυτο κ αποφευγω πλεον να προτεινω φυσιγγια σε καποιον... Εχει τυχει φυσιγγια που στα δικα μου ματια να ειναι πιο αργα κ απο Replay και στα χερια φιλου να ειναι απιαστα... Κ το αντιθετο φυσικα...
 
Απο οσο ξερω δεν βγαινουν τα βεργινα πλεον νομιζω... Με το Classica εχω παιξει "μαξιλαροπολεμο" πολλες φορες το Σεπτεμβρη φιλε...



Γεροντα τι θες? .xm. Κανε λιγο τρατο πριν μιλησεις... .yelling.
Αρι από έτοιμα και εγώ classica γουστάρω...καλό φυσίγγιο!
 
Εμενα ας πουμε μου αρεσει να σκουπιζω το πουλι κ να παταω οταν νιωθω την καννη μου στη μυτη τους με την ταχυτητα της κινησης που κανω... Εκει με βολευει ενα φυσιγγι που εχει αμεσοτητα στην ταχυτητα που φτανει στο θηραμα... Καποιος αλλος θελει να το "πηγαινει" που λεμε, η δεν του αρεσουν οι γρηγορες τουφεκιες, προτιμα τα εισερχομενα πουλια που εχει το χρονο του... Εκει ακομα κ ενα λιγοτερο αμεσο φυσιγγι μπορει να γινει φονιας στα χερια του...
Δεν ταιριαζουν ολα τα φυσιγγια σε ολους γι αυτο κ αποφευγω πλεον να προτεινω φυσιγγια σε καποιον... Εχει τυχει φυσιγγια που στα δικα μου ματια να ειναι πιο αργα κ απο Replay και στα χερια φιλου να ειναι απιαστα... Κ το αντιθετο φυσικα...
Έτσι ρίχνω και εγώ αρι...θέλω αυτή την αμεσότητα και το classica την προσφέρει και το mb32 για αργότερα τον χειμώνα!
 
Έτσι ρίχνω και εγώ αρι...θέλω αυτή την αμεσότητα και το classica την προσφέρει και το mb32 για αργότερα τον χειμώνα!
Γι αυτο σου λεω... Ειναι γουστα... Εμενα ας πουμε το ΜΒ Classic το 32αρη παρολλο που δεν ξερω κ εγω ποσα παρομοια φυσιγγια ιδιογομωση με ΜΒ32 εχω ριξει, δεν μου ταιριαξε ποτε...
 
Γι αυτο σου λεω... Ειναι γουστα... Εμενα ας πουμε το ΜΒ Classic το 32αρη παρολλο που δεν ξερω κ εγω ποσα παρομοια φυσιγγια ιδιογομωση με ΜΒ32 εχω ριξει, δεν μου ταιριαξε ποτε...
αυτο το φυσιγγι δεν το παω με τιποτα ενω με του βικτωρα τα mb μαμω. αρη ποια ειναι η εξηγηση ρε φιλε???
 
Γι αυτο σου λεω... Ειναι γουστα... Εμενα ας πουμε το ΜΒ Classic το 32αρη παρολλο που δεν ξερω κ εγω ποσα παρομοια φυσιγγια ιδιογομωση με ΜΒ32 εχω ριξει, δεν μου ταιριαξε ποτε...
Εμένα αρι είναι από τα αγαπημένα μου για τις τσίχλες τον χειμώνα!
 
αυτο το φυσιγγι δεν το παω με τιποτα ενω με του βικτωρα τα mb μαμω. αρη ποια ειναι η εξηγηση ρε φιλε???
To στησιμο κ το μαγειρεμα των υλικων... Πως τα ταιριαζεις κ τι θες να βγαλεις... Κ οπως ειπαμε κ τι αρεσει σε καθε χρηστη σαν αισθηση...
 
βγαλτε από το μυαλο σας οτι εχει σχεση η εικονα της προσκοπευσης με την αρχικη ταχυτητα του φυσιγγιου , πρωτα από όλα δεν εχει καμια σχεση η τιμη που αναφέρεται σε πολλα φυσίγγια εμποριου με την πραγματικοτητα , δεν εχω μετρησει φυσιγγι εμποριου εκτος απο δυο ελληνικα φυσίγγια να ξεπερνανε τα 400-405 μ /δ στο 1,5 μ , ολες οι αποτυχιες και στο κυνηγι αλλα και στο σκοπευτηριο είναι καθαρα τεχνικα λαθη , δεν μπορει καμια αρχικη ταχυτητα να σωσει ένα σταματημενο οπλο , δεν μπορει καμια αρχικη ταχυτητα να σωσει τελειως λαθος τροχια , και το σημαντικοτερο ολων , οπλο να ριχνει τελειως αλλου από εκει που ριχνουν τα ματια , η γνωμη μου είναι η εξης απλη , ξεχαστε οτι εχετε στην θαλαμη και ασχολειθειτε μονο με τον στοχο
 
Back
Top