Φυσίγγια για τρυγόνι

Από ότι μου είχε πει ο μαγαζάτορας που τα έπαιρνα πέρυσι, έχει παρόμοιο σετ απ με το κόκκινο. Δες αν θέλεις και το διασποράς της NSI στα 32 γραμμάρια για 1ο φυσίγγι. Έχω την εντύπωση ότι κρατάει κέντρα.
Τασο αν δεν κανω λαθος εχουμε ξαναμιλησει μαζι για τα γκοριλα,σωστα;αυτα χρησιμοποιεις στο τρυγονι;
 
Θα καταστρεψεις την ποιοτητα του κρεατος του
Φίλε, θα συμφωνήσω σε όλα, αλλά αυτό με το πρόβλημα στο φαγητό δεν παίζει. Το διαβάζω κατά καιρούς και δεν ξέρω από πού έχει προέλθει αυτή η θεωρία αλλά μετά από χρόνια χρήσης του 10ριου σκαγιου σε μικρά φτερωτα, ποτέ δεν αντιμετώπισα το παραμικρό πρόβλημα στο φαγητό :)
 
Εγω φετος θα παρω ενα κουτι λαμπρο διασπορας για πρωτο φυσιγγι και πισω θα βαλω ιδιογομωση με s4. Το πιο πιθανο ειναι να ριξω πολυ λιγες τουφεκιες βεβαια αλλα για να κανω τον χαβαλε μου θα φτιαξω δυο κουτακια.
 
Φίλε, θα συμφωνήσω σε όλα, αλλά αυτό με το πρόβλημα στο φαγητό δεν παίζει. Το διαβάζω κατά καιρούς και δεν ξέρω από πού έχει προέλθει αυτή η θεωρία αλλά μετά από χρόνια χρήσης του 10ριου σκαγιου σε μικρά φτερωτα, ποτέ δεν αντιμετώπισα το παραμικρό πρόβλημα στο φαγητό :)
Ειναι πολυ ψιλο και εχει παρα πολλα σκαγια.Αν βαζει 7-8+ σκαγια στο στηθος θα το γεμισει τρυπες,κατεστραμενους ιστους και αιματωματα.Τι θα μεινει να φας.Ασε τα σκαγια που θα τεσταρουν την αντοχη των δοντιων σου.sarcastic.Για φτερωτα μεγεθους τρυγονιου και ανω μιλαω.Αφορμη περνω απο τα παπια που τουφεκαω οταν ειναι κοντα .Χαλια γινονται αμα "φορτωσουν"σκαγια...
 
Εγω φετος θα παρω ενα κουτι λαμπρο διασπορας για πρωτο φυσιγγι και πισω θα βαλω ιδιογομωση με s4. Το πιο πιθανο ειναι να ριξω πολυ λιγες τουφεκιες βεβαια αλλα για να κανω τον χαβαλε μου θα φτιαξω δυο κουτακια.
Ασε τα διασπορας καταμερος και φτιαξε μερικα 8ακια 32γρ.Βαλε μεσα στην κανη και το ic και τιναξτα την γουνα οπου τα δεις!;)
 
Εγω φετος θα παρω ενα κουτι λαμπρο διασπορας για πρωτο φυσιγγι και πισω θα βαλω ιδιογομωση με s4. Το πιο πιθανο ειναι να ριξω πολυ λιγες τουφεκιες βεβαια αλλα για να κανω τον χαβαλε μου θα φτιαξω δυο κουτακια.
Το κιτρινο εννοεις;αυτι κραταει οντως συμπαθητικα κεντρα!
 
Ναι αυτό εννοώ..36γρ είναι αλλά μου κάθεται καλά!

https://www.lambro.gr/el/product/DIASPORAS/DIASPORAS
Νομιζω πως παει αναλογα νε το νουμερο το 36 ή το 34...το βαζω και εγω στο απογευνατινο της φασσας...το καλοκαιρι σου δουλευει καλα;φοβερο φυσιγγι
 
Εγω φετος θα παρω ενα κουτι λαμπρο διασπορας για πρωτο φυσιγγι και πισω θα βαλω ιδιογομωση με s4. Το πιο πιθανο ειναι να ριξω πολυ λιγες τουφεκιες βεβαια αλλα για να κανω τον χαβαλε μου θα φτιαξω δυο κουτακια.
Με την vinci?.sarcastic..sarcastic..sarcastic..buy..buy..buy.
 
Οχι 10ακι στο τρυγονι ρε Αποστολη.Και μονο που ειναι διασπορας σε συνδιασμο με το νουμερο ειναι για κοντινες αποστασεις.Η ενσταση μου ομως δεν εχει να κανει τοσο με την αποτελεσματικοτητα του 10ριου.Θα καταστρεψεις την ποιοτητα του κρεατος του. Στα περισσοτερα πουλια δεν θα εχει την κινητικη ενεργεια να τα διαπερασει.Θα τα γεμισει ψιλα σκαγια και δεν θα μπορεις ουτε να το φας.
Αστα γιακανα ορτυκακι...
Κωστα οι πρωτες θα πεσουν στα 20 25 μετρα μαξ. Για αυτο μου ηρθε το 10αρι σαν σκεψη. Θα βαλω 5 6 στη ζωνη και τα υπολοιπα 8 και 7.5
 
Μπας και θυμασαι τιμη;δηλαδη μεσοταπα ειναι;θυμασαι γραμμαρια;
34γρ γύρω στο 10ρικο
Τόλη άποψη μου είναι για τα πρώτα τρυγόνια να ξεκινήσεις με βελτιωμένο κύλινδρο και φυσίγγια με μάλλινη τάπα ή μεσόταπα.
Δεν είναι δύσκολα πουλιά τα πρώτα που θα σκάσουν για να χρειάζονται διασποράς.
Συμφωνω γιωργο, αλλα εχω παρει διαφορα και θα χασω τον μπουσουλα στο τελος.
33 γρ νο 10
30γρ νο 8
28γρ νο 8
28γρ νο 7.5
 
34γρ γύρω στο 10ρικο

Συμφωνω γιωργο, αλλα εχω παρει διαφορα και θα χασω τον μπουσουλα στο τελος.
33 γρ νο 10
30γρ νο 8
28γρ νο 8
28γρ νο 7.5
και γιατι ρε παλτο δεν πηρες ενα μεσοταπο οπως το free shots και το classica να τελειωνεις.αλλα δεν ακους δεν ακους
 
Αν θυμάμαι καλά κάποιος είχε ρίξει τα Express Bior του Δορκά (μισόταπα) στις τσίχλες, πως ήταν σαν φυσίγγια;
O Γιωργος (freeman)κ ο παναγιώτης (cretan sniper)τα εχουν ριξει..
Ευχαριστημενοι κ οι δυο..
Αντε ρε παιδιά βγητε να τα πειτε και εσεις,Ολα εγω θα τα λεω...sarcastic..sarcastic.
 
O Γιωργος (freeman)κ ο παναγιώτης (cretan sniper)τα εχουν ριξει..
Ευχαριστημενοι κ οι δυο..
Αντε ρε παιδιά βγητε να τα πειτε και εσεις,Ολα εγω θα τα λεω...sarcastic..sarcastic.
ΑΑΑΑΑΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΖΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΧΟΧΟΑ!
Δεν παιζεσαι!
 
Back
Top