Φυσίγγια για τρυγόνι

δυστιχος δεν τα φερνουν πιστευω οτι θα ηταν καλα για την εναρξη
http://www.cartuchosrio.com/en/outd...e_load_hunting_cartridges/game_load_30_rio_10
Θα ερθουν κάποια στιγμη..Ο αντιπροσωπος δειχνει τσιμπημενη τιμη αλλα οταν ερθουν θα τα βρισκεις αλλου φθηνοτερα ..Ετσι γίνεται με την καλκο..
http://www.kalco.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=349
 
Θα ερθουν κάποια στιγμη..Ο αντιπροσωπος δειχνει τσιμπημενη τιμη αλλα οταν ερθουν θα τα βρισκεις αλλου φθηνοτερα ..Ετσι γίνεται με την καλκο..
http://www.kalco.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=349
Τασο δν υπαρχει αυτη η τιμη για 30 κιολας....περυσι εριξα τα 32 ειχα παρει 4 κουτες. Αρκετα καλα αλλα τα ειχα παρει 6ε.μετα το γεναρη που τα πηγαν στα 6.5 κ ανω τιυς κουνησα μαντηλι....
 
Αν θυμάμαι καλά κάποιος είχε ρίξει τα Express Bior του Δορκά (μισόταπα) στις τσίχλες, πως ήταν σαν φυσίγγια;

O Γιωργος (freeman)κ ο παναγιώτης (cretan sniper)τα εχουν ριξει..
Ευχαριστημενοι κ οι δυο..
Αντε ρε παιδιά βγητε να τα πειτε και εσεις,Ολα εγω θα τα λεω...sarcastic..sarcastic.
Τα εριχνα τον χειμωνα στις τσιχλες και πηγαιναν μια χαρα ακομα καινσε υγρασια. Ανακρουση χαμηλη γλυκεια τουφεκια. Σε ν10 γαζωναν με baikal σταθερο τσοκαρισμα */***.
Τα αγοραζα 6.4-6.5 τωρα.που βγηκαμε στις αγορες και ερχεται η αναπτυξη ακουγεται για 7.
Ειχε αφιερωμα και η κυνηγεσια. Θα ψαξω στο γραφειο και θα ανεβασω φωτο
 
Τασο αν δεν κανω λαθος εχουμε ξαναμιλησει μαζι για τα γκοριλα,σωστα;αυτα χρησιμοποιεις στο τρυγονι;
Πέρυσι πήγα μόνο στις 20 Αυγ για τρυγόνια Κόρινθο και τουφέκισα 3 πουλιά όλα και όλα με τα γκορίλα τα κόκκινα σε προχωρημένη ώρα με αρκετή ζέστη. Κατάφερα και πήρα τα πρώτα 2 που τουφέκισα, το 2ο σε αρκετά μακρινή απόσταση, το 1ο δεν πρέπει να ήταν πάνω από 15 μέτρα. Οπότε δεν μπορώ να σου πω αν δουλεύουν ή όχι. Πριν 6 χρόνια είχα κάνει δύο ωραία κυνήγια τρυγονιού στην Κομοτηνή με πολλές τουφεκιές. Τότε είχα βάλει τα NSI classica και έριξα και καμπόσα dispersande. Και τα δύο ήταν φωτιά, μάλιστα όταν είδα ότι έπαιρνα κοντινά πουλιά με το κλάσικα, το διασποράς δεν το ξανάβαλα. Το θέμα ήταν ότι τότε έριχνα με μια καραμπίνα που μου καθόταν 100% και υποθέτω ότι οι επιτυχίες οφείλονταν κυρίως σε αυτό τον παράγοντα.
 
Πέρυσι πήγα μόνο στις 20 Αυγ για τρυγόνια Κόρινθο και τουφέκισα 3 πουλιά όλα και όλα με τα γκορίλα τα κόκκινα σε προχωρημένη ώρα με αρκετή ζέστη. Κατάφερα και πήρα τα πρώτα 2 που τουφέκισα, το 2ο σε αρκετά μακρινή απόσταση, το 1ο δεν πρέπει να ήταν πάνω από 15 μέτρα. Οπότε δεν μπορώ να σου πω αν δουλεύουν ή όχι. Πριν 6 χρόνια είχα κάνει δύο ωραία κυνήγια τρυγονιού στην Κομοτηνή με πολλές τουφεκιές. Τότε είχα βάλει τα NSI classica και έριξα και καμπόσα dispersande. Και τα δύο ήταν φωτιά, μάλιστα όταν είδα ότι έπαιρνα κοντινά πουλιά με το κλάσικα, το διασποράς δεν το ξανάβαλα. Το θέμα ήταν ότι τότε έριχνα με μια καραμπίνα που μου καθόταν 100% και υποθέτω ότι οι επιτυχίες οφείλονταν κυρίως σε αυτό τον παράγοντα.
Από θέμα μέτρων και εγώ στην Μπερέτα μου έχω τυφλή εμπιστοσύνη!
 
Eχει ρίξει κάποιος με αυτά τα φυσίγγια να μας πι την άποψη του
15190-_KYNIGI---_EIDI-_KYNIGIOY-_MAKRIS-_GEORGIOS---_B.jpg
 
Τα εριχνα τον χειμωνα στις τσιχλες και πηγαιναν μια χαρα ακομα καινσε υγρασια. Ανακρουση χαμηλη γλυκεια τουφεκια. Σε ν10 γαζωναν με baikal σταθερο τσοκαρισμα */***.
Τα αγοραζα 6.4-6.5 τωρα.που βγηκαμε στις αγορες και ερχεται η αναπτυξη ακουγεται για 7.
Ειχε αφιερωμα και η κυνηγεσια. Θα ψαξω στο γραφειο και θα ανεβασω φωτο

Σας επισυναπτω την δοκιμη απο το περιοδικο κυνηγεσια οπως σας υποσχεθηκα
20170730_115456.jpg
 
Σας επισυναπτω την δοκιμη απο το περιοδικο κυνηγεσια οπως σας υποσχεθηκα
20170730_115456.jpg

Οι δοκιμές αυτές θεωρούνται καλές δλδ; Κοιτάζω την 25άρα με το 3* και μάλιστα σε κύκλο 57 cm και θεωρώ πως τα περισσότερα πουλιά θα βγουν αλώβητα. Σκέφτομαι κιόλας ότι η αποτύπωση δεν μας δείχνει και την άτρακτο που μάλλον χάνει κάτι λίγα σκάγια κι από εκεί...
 
Πριν
Eχει ρίξει κάποιος με αυτά τα φυσίγγια να μας πι την άποψη του
15190-_KYNIGI---_EIDI-_KYNIGIOY-_MAKRIS-_GEORGIOS---_B.jpg
Πριν πολλα χρονια μιλαμε για 1985 εως και 2000 ηταν μαζι με το μαυρο τα αποκλεστικα φυσιγγια που κυνηγουσα με το πατερα μου. Ειδικα το μαυρο το θεωρω απο τα καλυτερα φυσιγγια που εχω ριξει...Εδω σταματησαν να τα φερνουν και πλεον δεν εχω γνωμη.
 
Back
Top