Φυσίγγια για τρυγόνι

Στο ευχομαι --Απο καρδια.. τα τελευταια χρονια.ερχεται.σφαξε και πεσμας απο που ειναι , και τι ειναι.?
2 σιδηροδρομους 440ευρ 220 +220= 50 κολλημα .612 φρανκ.. ψαξε και την πιστοποιηση τους.
 
Last edited:
Μέχρι ποια αποσταση επαρκει απο αποψη κινητικης ενεργειας στο ντοπιαρικο το σκαγι νο 10;
Εχω κατι kill 33gr διασπορας και λεω να αποτελεσουν τα εναρκτηρια πυροτεχνηματα στα ανυποψιαστα τορτορια..
Εχει δουλεψει κανεις 10αρακι;
 
Μέχρι ποια αποσταση επαρκει απο αποψη κινητικης ενεργειας στο ντοπιαρικο το σκαγι νο 10;
Εχω κατι kill 33gr διασπορας και λεω να αποτελεσουν τα εναρκτηρια πυροτεχνηματα στα ανυποψιαστα τορτορια..
Εχει δουλεψει κανεις 10αρακι;
Τι ονειρο ειδες παλι;λογικα μεχρι τα εικοσι εισαι καλυμενος πιστευω!
 
Με 3* μέχρι τα 30 μέτρα, τα ψήνει. Κάνει μεγάλο κακό το 10άρι ;)
Για το διασποράς έχω μια επιφύλαξη γιατί δεν ξέρω το φυσιγγι, αν είναι ο qualandi με τον σταυρό και τα φτερά, προχώρα, ημιδιασπορα κάνουν αυτά.
Εναν σταυρο με κλιση εχουν μονο πορτοκαλι χωρίς πτερύγια

Εχει δουλεψει κανεις γκοριλα στην εναρξη να μας πει εντυπωσεις;εμενα η γρια ειναι στανταρ δυο αστρα και θα ηθελα ενα φυσιγγακι που να δινει πιο ανοιχτες κατανομες σε σχεση με το classica που δουλευω!
Gorilla con borra απιστευτο φυσιγγι.
Swing και πατημα. Αλλα πανακριβο και μολις σκασει ο ήλιος κλωτσαει αρκετα. Δοκιμασμενο πριν 3 χρονια περιπου
 
Εχει δουλεψει κανεις γκοριλα στην εναρξη να μας πει εντυπωσεις;εμενα η γρια ειναι στανταρ δυο αστρα και θα ηθελα ενα φυσιγγακι που να δινει πιο ανοιχτες κατανομες σε σχεση με το classica που δουλευω!
Τα gorilla eco 31gr που δουλεψα περσι στην εναρξη ηταν φωτια,φοβερα σκοτωματα
 
Εναν σταυρο με κλιση εχουν μονο πορτοκαλι χωρίς πτερύγια


Gorilla con borra απιστευτο φυσιγγι.
Swing και πατημα. Αλλα πανακριβο και μολις σκασει ο ήλιος κλωτσαει αρκετα. Δοκιμασμενο πριν 3 χρονια περιπου
Δηλαδη μαλλινη ταπα;λενε ρε φιλε πως απλα ανταποκρινεται στη συσφιξη δεν ανοιγει παραπανω!
 
Δηλαδη μαλλινη ταπα;λενε ρε φιλε πως απλα ανταποκρινεται στη συσφιξη δεν ανοιγει παραπανω!
Ηλια βυσμα bior έχουν, οχι μαλλινη.
Δοκιμασε σε πινακα πρώτα. Τα εχω ριξει μονο στο κυνηγι. Δεν μου πηγαινε η καρδια να τα ριξω στον πινακα μιας και δεν τα εβρισκα ευκολα
 
Άστα καλύτερα τότε.....xm.
Θα τα ριξω σε πινακα πρώτα.
Αν δω ότι στα 25 μετρα έχουν ομοιομορφη κατανομη θα τα δοκιμασω στα πρωτα 2 3 πουλακια. Αν δεν κανουν το γυρναω σε συγκεντρωτηρα και ολα καλα.. Να μας φυγει και η περιεργεια ;)
 
Ηλια βυσμα bior έχουν, οχι μαλλινη.
Δοκιμασε σε πινακα πρώτα. Τα εχω ριξει μονο στο κυνηγι. Δεν μου πηγαινε η καρδια να τα ριξω στον πινακα μιας και δεν τα εβρισκα ευκολα
Μπας και θυμασαι τιμη;δηλαδη μεσοταπα ειναι;θυμασαι γραμμαρια;
 
Μέχρι ποια αποσταση επαρκει απο αποψη κινητικης ενεργειας στο ντοπιαρικο το σκαγι νο 10;
Εχω κατι kill 33gr διασπορας και λεω να αποτελεσουν τα εναρκτηρια πυροτεχνηματα στα ανυποψιαστα τορτορια..
Εχει δουλεψει κανεις 10αρακι;

Τόλη άποψη μου είναι για τα πρώτα τρυγόνια να ξεκινήσεις με βελτιωμένο κύλινδρο και φυσίγγια με μάλλινη τάπα ή μεσόταπα.
Δεν είναι δύσκολα πουλιά τα πρώτα που θα σκάσουν για να χρειάζονται διασποράς.
 
Μέχρι ποια αποσταση επαρκει απο αποψη κινητικης ενεργειας στο ντοπιαρικο το σκαγι νο 10;
Εχω κατι kill 33gr διασπορας και λεω να αποτελεσουν τα εναρκτηρια πυροτεχνηματα στα ανυποψιαστα τορτορια..
Εχει δουλεψει κανεις 10αρακι;
Οχι 10ακι στο τρυγονι ρε Αποστολη.Και μονο που ειναι διασπορας σε συνδιασμο με το νουμερο ειναι για κοντινες αποστασεις.Η ενσταση μου ομως δεν εχει να κανει τοσο με την αποτελεσματικοτητα του 10ριου.Θα καταστρεψεις την ποιοτητα του κρεατος του. Στα περισσοτερα πουλια δεν θα εχει την κινητικη ενεργεια να τα διαπερασει.Θα τα γεμισει ψιλα σκαγια και δεν θα μπορεις ουτε να το φας.
Αστα γιακανα ορτυκακι...
 
Ενδιαφερον ακουγεται!γνωριζουμε σεταπ;
Παλιά που είχα πάρει, όταν πρωτοβγήκαν, είχαν μπαρούτι G3000 και συγκεντρωτήρα Gualandi SG22 ... Αργότερα από ότι είχα ακούσει (και δει) εδώ στο φόρουμ, άλλαξε το συγκεντρωτήρα σε Β&Ρ Ζ2Μ-21 ... Για τα τωρινά δεν ξέρω ... .xm.
 
Ενδιαφερον ακουγεται!γνωριζουμε σεταπ;
Από ότι μου είχε πει ο μαγαζάτορας που τα έπαιρνα πέρυσι, έχει παρόμοιο σετ απ με το κόκκινο. Δες αν θέλεις και το διασποράς της NSI στα 32 γραμμάρια για 1ο φυσίγγι. Έχω την εντύπωση ότι κρατάει κέντρα.
 
Παλιά που είχα πάρει, όταν πρωτοβγήκαν, είχαν μπαρούτι G3000 και συγκεντρωτήρα Gualandi SG22 ... Αργότερα από ότι είχα ακούσει (και δει) εδώ στο φόρουμ, άλλαξε το συγκεντρωτήρα σε Β&Ρ Ζ2Μ-21 ... Για τα τωρινά δεν ξέρω ... .xm.
Στελιο εχεις αποψη σαν φυσιγγι;
 
Back
Top