Φυσίγγια για τρυγόνι

λόγω των 34g? και αν ναι αυτό τι πρόβλημα θα μου δημιουργήσει? για πείτε να μαθαίνουμε οι νέοι!
Δεν εχει να κανει με τα γραμμαρια, απλα το ολο στησιμο του φυσιγγιου δεν ειναι οτι καλυτερο σε αποδοση για ζεστες κ ξηρες μερες...
Αγαπαει την υγρασια το φυσιγγι αυτο κ το φθινοπωρο...
 
λόγω των 34g? και αν ναι αυτό τι πρόβλημα θα μου δημιουργήσει? για πείτε να μαθαίνουμε οι νέοι!
το f2 ειναι ενα φυσιγγι φτιαγμενο για κρυο και υγρασια. αν το ριξεις με τη ζεστη η αποδοση του πεφτει κατακορυφα. θα σε κλωτσαει αρκετα και θα βλεπεις παρα πολυ αιμα στο πουλι. αν θες να ριξεις τοσα γραμμαρια με ζεστη σου προτεινω τα κατωθι φυσιγγια
n speed nsi σε 7 και 8 νουμερο με c7 και συγκεντρωτηρα αποσπωμενου πατου κα 3α δορκας σε νο7 για αρκετα μακρινες τουφεκιες. αλλιως ns 20 classica στα 32 γρ. σε νο 7 1/2 η 8 η οποιο φυσιγγι σ αρεσει στα 30 γραμ. επισης το express 32 ειναι ωραιο γι αυτη την εποχη σε 8 νουμερο
 
Last edited:
Οι δοκιμές αυτές θεωρούνται καλές δλδ; Κοιτάζω την 25άρα με το 3* και μάλιστα σε κύκλο 57 cm και θεωρώ πως τα περισσότερα πουλιά θα βγουν αλώβητα. Σκέφτομαι κιόλας ότι η αποτύπωση δεν μας δείχνει και την άτρακτο που μάλλον χάνει κάτι λίγα σκάγια κι από εκεί...
Μανο στον πινακα οντως δειχνει να υπαρχει θεμα. Στο κυνηγι που τα δοκιμασα με σταθερο τσοκαρισμα */*** πηγαιναν παρα πολυ καλα. Με την τιμη που εχουν φτασει πλεον θα το σκεφτω διπλά...
 
Τα έριχνα πέρσυ τον χειμώνα με εξαιρετικά αποτελέσματα!
Αλλά αφού μου λέτε έτσι ας μην τα ρίξω τσάμπα στην έναρξη...
Κανένα να με βοηθάει με την σκόπευση μια και στα 30 μέτρα δεν υπάρχει περίπτωση να είμαι πάνω στο στόχο, έχετε να μου προτείνετε?
 
Τα έριχνα πέρσυ τον χειμώνα με εξαιρετικά αποτελέσματα!
Αλλά αφού μου λέτε έτσι ας μην τα ρίξω τσάμπα στην έναρξη...
Κανένα να με βοηθάει με την σκόπευση μια και στα 30 μέτρα δεν υπάρχει περίπτωση να είμαι πάνω στο στόχο, έχετε να μου προτείνετε?
cheddite free shots στα 33 γραμ.μεσοταπα σε νο. 8 με τσοκ 3 αστρα. μεχρι τα 35 μετρα θα γαζωνεις οτι περναει
 
φιλε ηλια τα εριχνα στις τσιχλες οταν κανανε 6 ευρω. για μενα ειναι το καλυτερο φυσιγγι μεσοταπας μακραν που υπαρχει στην αγορα
Τώρα πόσο τα έχουν πάει Ευρυπίδη;θεωρείς ότι ανοίγει η κατανομή ή ότι ανταποκρίνεται καθαρά στο τσοκαρισμα;
 
Τώρα πόσο τα έχουν πάει Ευρυπίδη;θεωρείς ότι ανοίγει η κατανομή ή ότι ανταποκρίνεται καθαρά στο τσοκαρισμα;
τωρα νομιζω ειναι κοντα στα 8,50.αυτο το φυσιγγι ειναι περιεργο πραμα. ανταποκρινεται πληρως στο τσοκαρισμα εχοντας μια αριστη κατανομη. με 8αρι τετοιο κι εχοντας ενα τσοκ στην 391 light οταν την ειχα κοντα στα 2 αστρα briley πηρα φασσα κοντα στα 40 μετρα. ειχα παει γι απογευματινο σε τρυγονια κοντα σε νερα
ητανε πολυ ωραια. εκεινο τ απογευμα πηρα 2 φασσες 2 ντοπιαρικα κι ενα φασσοπεριστερο πουλι τ οποιο δεν ειχα ξαναδει ποτε μου κι ουτε ξαναδα απο τοτε. βεβαια καλιεργηθηκε και το χωφαφι αυτο και ουτε σε κεινο το μερος ξαναπηγα
 
τωρα νομιζω ειναι κοντα στα 8,50.αυτο το φυσιγγι ειναι περιεργο πραμα. ανταποκρινεται πληρως στο τσοκαρισμα εχοντας μια αριστη κατανομη. με 8αρι τετοιο κι εχοντας ενα τσοκ στην 391 light οταν την ειχα κοντα στα 2 αστρα briley πηρα φασσα κοντα στα 40 μετρα. ειχα παει γι απογευματινο σε τρυγονια κοντα σε νερα
ητανε πολυ ωραια. εκεινο τ απογευμα πηρα 2 φασσες 2 ντοπιαρικα κι ενα φασσοπεριστερο πουλι τ οποιο δεν ειχα ξαναδει ποτε μου κι ουτε ξαναδα απο τοτε. βεβαια καλιεργηθηκε και το χωφαφι αυτο και ουτε σε κεινο το μερος ξαναπηγα
τα είχα δουλέψει σε τσίχλες με την benelli όντως καλό δε θυμάμαι με τι πυρίτιδα είναι γεμισμένο;
 
τωρα νομιζω ειναι κοντα στα 8,50.αυτο το φυσιγγι ειναι περιεργο πραμα. ανταποκρινεται πληρως στο τσοκαρισμα εχοντας μια αριστη κατανομη. με 8αρι τετοιο κι εχοντας ενα τσοκ στην 391 light οταν την ειχα κοντα στα 2 αστρα briley πηρα φασσα κοντα στα 40 μετρα. ειχα παει γι απογευματινο σε τρυγονια κοντα σε νερα
ητανε πολυ ωραια. εκεινο τ απογευμα πηρα 2 φασσες 2 ντοπιαρικα κι ενα φασσοπεριστερο πουλι τ οποιο δεν ειχα ξαναδει ποτε μου κι ουτε ξαναδα απο τοτε. βεβαια καλιεργηθηκε και το χωφαφι αυτο και ουτε σε κεινο το μερος ξαναπηγα
Έκανες κηδεία....και με ποικιλία περιστεροειδων!.pop.
 
Πριν λίγο καιρό ψωνισα τα απολύτως απαραίτητα για τις πρωτες μερες της εναρξης..
Tordo 30gr no 8, 7 και imperial 28gr no 7.5 (φ 2.37mm)

Μην σας παραξενευει η ποσότητα. Είναι λιχουδα η bellomonte και εγω καψοφυσεκης! ha haaa
Είσαι σκληρό αγόρι.....να τρέμουν τα τρυγονακια....χαχαχαχ
 
Back
Top