Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Μάλιστα, στην Πάτρα πωλείται το κουτί το Euromix 5,5€ και στην Αθήνα 6,20 και 6. Τι διάολο, πιο φθηνά πάνε από Θήβα στην Πάτρα παρά στην Αθήνα; .xm.
Δεν έχει να κάνει τόσο με την απόσταση... Αλλά πιο πολυ με την διάθεση του καταστήματος να πουλήσει φθηνά αν πραγματικά το θέλει. Πχ ο τσιανικας το έχει 6,5€ το Euromix και 6 το Tordo.
 
Last edited:
Tα δικα του φυσίγγια τι λένε?
Δεν έχω πάρει δικά του. Αλλά απ ότι είδα εμφανισιακά είναι προσεγμένο φυσιγγι με καλό κλείσιμο και καλυκα 16mm.
Πρώτη φορά αγόρασα από τον τύπο, και έμεινα έκπληκτος με τις χαμηλές τιμές.
 
Καλημέρα σε όλους τους φίλους.
Μια ερώτηση:Έχετε δοκιμάσει τα navaro 32gr & τα cheddite T2 με aquila;Ποιο πολύ για το χειμώνα τα θέλω.
 
για χειμωνα χειμωνα κανενα απ τα 2.με ελαφρυ κρυο καιρο χωρις υγρασια το τ2 ειναι πιο μαλακο και πιο γλυκο στην τουφεκια. αν μπεις στο site της cheddite γραφει ακριβως τους καιρους για καθε φυσιγγι τους
 
για χειμωνα χειμωνα κανενα απ τα 2.με ελαφρυ κρυο καιρο χωρις υγρασια το τ2 ειναι πιο μαλακο και πιο γλυκο στην τουφεκια. αν μπεις στο site της cheddite γραφει ακριβως τους καιρους για καθε φυσιγγι τους

Ευχαριστώ πολύ!
 
για πες που το βρισκεις το τ2 γιατι εδω χανια δεν υπαρχει πουθενα και ειναι ωραιο και μαλακο φυσιγγι. μια φορα το εβρισκα οχι ομως πια
 
Ωραιο το number one... ;)
Είδα τα ροζ κουτιά, με κάτι γεράκια απέξω και την λεζάντα τυπωμένη στο κουτί "ότι καλύτερο "....sarcastic.
Α λέω εδώ είμαστε, ρωτάω τον μαγαζάτορα, τι φυσίγγια είναι αυτά και η απάντηση. Πολύ καλή σφαιρίτσα και το συμαντικο δεν σκορπάει τα όπλα.....asking.
Δηλαδή; .what.
Ε να είχαμε κάτι προβλήματα με κάποιους κατασκευστες, ειδικά σε παλιά όπλα, όταν έριχναν καμιά ριπή, μας τα φέρναν σπασμένα.....llk.
Τελικά το ..."ότι καλύτερο " αποδείχτηκε τίμιο, παρότι είχε 6αρια μέσα αντί για 5αρια που έγραφε. :)
Πολύ αργό όμως για τουφεκιες στα όρια, τα σκάγια αργουσαν να φτάσουν στα πουλιά .hair.
 
Μου έδωσε φίλος μου φυσίγγια 32γρ Νο8 με μπαρούτι acquila για τρυγόνια τσίχλες, καταπληκτικά σκότωσα 2 κόρακες και κάμποσες φάσσες, το χειμώνα θα τα χρησιμοποιήσω στις τσίχλες σίγουρα.
Στην συνάντηση που θα έχουμε στην Κρήτη θα κρατώ μερικά στα παιδιά να τα επεξεργαστούν να μάθω τι ειναι ακριβώς.
 
Λοιπον Ηλια τα εχω δοκιμασει εγω...
Tα ωμεγα στα 31 ειναι με aquilla στο 1,60-31
Tα Sokol στα 32 με G3000 στο 1,60-32
Τα Cobra στα 32 με Drago στο 1,70-32
και τα Concord στα 33 με ΜΒ32 στο 1,70-1,75-33 ...
Ολα ειναι αρκετα γρηγορα... Αφου σου αρεσουν του Ρουμελιωτη θα σου αρεσουν κ αυτα σιγουρα....
 
Last edited:
Τα φυσηγγια του κιυτουμανου στα 31/32/33γρ.τα εχει δοκημαση καποιοσ να μασ πει γνωμε.
Γενικά τα φορτώνει. Πέρσι που έριξα το 31γρ στα μπασιματα της τσίχλας στην Αττικοβοιωτια, δεν μου άρεσαν. Αργότερα με ψυχρες και υγρασιες έμαθα ότι πήγαιναν καλά, αλλά και πάλι πάρα πολύ γρήγορα φυσίγγια. Εσένα που έχω καταλάβει ότι σου αρέσουν του Ρουμελιωτη, λογικά θα σου αρέσουν.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top