Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Πέρσι που έριξα το 31γρ στα μπασιματα της τσίχλας στην Αττικοβοιωτια, δεν μου άρεσαν. Αργότερα με ψυχρες και υγρασιες έμαθα ότι πήγαιναν καλά, αλλά και πάλι πάρα πολύ γρήγορα φυσίγγια.

Τα Ωμεγα τα εριξα περυσι το Φλεβαρη σε περπατητο τσιχλας μετα απο βροχη με φουλ υγρασια και θερμοκρασια στους 0 με ενα φιλο κ μειναμε με ανοιχτο το στομα... Εξαιρετικα ακαριαια σκοτωματα παντου....
 
Τα Ωμεγα τα εριξα περυσι το Φλεβαρη σε περπατητο τσιχλας μετα απο βροχη με φουλ υγρασια και θερμοκρασια στους 0 με ενα φιλο κ μειναμε με ανοιχτο το στομα... Εξαιρετικα ακαριαια σκοτωματα παντου....

Αρι οπως τα περιγραφεις θα ειναι μια χαρα για Κερκυρα που κυνηγαει ο Ηλιας καθως στο μεγαλυτερο χρονο το κυνηγιου κυνηγαμε σταθερα με πανω απο 90% σχετικη υγρασια.
 
φουλ υγρασια και θερμοκρασια στους 0

Αρι οπως τα περιγραφεις θα ειναι μια χαρα για Κερκυρα που κυνηγαει ο Ηλιας καθως στο μεγαλυτερο χρονο το κυνηγιου κυνηγαμε σταθερα με πανω απο 90% σχετικη υγρασια.
Στους 0; ;)
 
φουλ υγρασια και θερμοκρασια στους 0
Αρι οπως τα περιγραφεις θα ειναι μια χαρα για Κερκυρα που κυνηγαει ο Ηλιας καθως στο μεγαλυτερο χρονο το κυνηγιου κυνηγαμε σταθερα με πανω απο 90% σχετικη υγρασια.
Στους 0; ;)
Μπράβο Γιώργο!!!
Το πιασες με την μία...
0 βαθμούς στην Κέρκυρα έχει με ''ξεροπαγωνιά'' Τραμουντανα (βοριάς) ή Γραίο (βορειοανατολικός) με χιονόνερο..
υγρασία (ομίχλη) βγαζει η Οστρια (νοτιάς) με αρκετα πιο υψηλες θερμοκρασίες...
Εχει μεγάλη διαφορα...
 
Ta concord παλια τα εριχνα με το ποζε, απογευματινο.ΔΙΝΑΜΗΤΕΣ.!!! ΣΤΑ σαρσελια .αλλα με κριο καιρο. καθαρα χημερινο φησ.
 
Απίστευτη ταύτιση απόψεων ταυτόχρονα .asking.
εσυ όμως φιλε κατηγορεις την Ακουιλα ότι σε υγρασια δεν τραβάει όπως λες με τιποτα και ο Αρης πιο πανω εγραψε ότι με υγρασια παιρνει κεφαλια το Ωμεγα με Ακουιλα , τελικα μηπως ο χειριστης αλλαζει την καυση της πυρίτιδας η και ο μυαλο μας ?
 
Ολοι λενε πως η Aquila ειναι παρομοια σε χαρακτηριστικα, εκτος του χρωματος με την Α1. Το παραδειγμα το εχω ξαναπει, ειμαι σε απογευματινο πριν απο αρκετα χρονια και ψιλοβρεχει απο την προηγουμενη. Δε βρεχει τοσο οσο να μην μενεις εξω, αλλα βρεχει συνεχως, αυτη την εκνευριστικη ψιλοβροχη που σε κανει εντελως μουσκεμα. Εχω γεμισει φυσιγγια με Α1, την συνταγη που γραφει ο Χατζιωτης για οπλα παλια, δηλαδη καψουλι 688, και βαρος πυριτιδας 1.6 στα 32 γρ. Ειλικρινα οπου σηκωσα το οπλο, και κυκλοφορουσαν πουλια εκεινη τη μερα, ουτε μια δεν επεσε ζωντανη.
 
συ όμως φιλε κατηγορεις την Ακουιλα ότι σε υγρασια δεν τραβάει όπως λες με τιποτα και ο Αρης πιο πανω εγραψε ότι με υγρασια παιρνει κεφαλια το Ωμεγα με Ακουιλα , τελικα μηπως ο χειριστης αλλαζει την καυση της πυρίτιδας η και ο μυαλο μας ?
Τιποτα απο τα δυο ο κατασκευαστησ παιζει ρολο μιτσο
 
εσυ όμως φιλε κατηγορεις την Ακουιλα ότι σε υγρασια δεν τραβάει όπως λες με τιποτα και ο Αρης πιο πανω εγραψε ότι με υγρασια παιρνει κεφαλια το Ωμεγα με Ακουιλα , τελικα μηπως ο χειριστης αλλαζει την καυση της πυρίτιδας η και ο μυαλο μας ?
Έχεις δίκιο Μήτσο, αυτό το συγκεκριμένο Ωμέγα που γέμισε πέρσι ο Αγγελόπουλος ήταν τελείως διαφορετικό από ότι έχω ρίξει με aquila. Πολύ γρήγορο και δυνατό για 31γρ, στα μπασιματα τουφεκαγα την τσίχλα, κρεμαγε τα πόδια, άνοιγε τα φτερά και πήγαινε έτσι σαν χαρταετός μέχρι να την χάσω. Ο Αρις στα τελειώματα έπαθε πλάκα με κρύο και υγρασία.

Ο γεμιστής ναι, το μυαλό μου όχι :)
Την aquila την έχω ρίξει περισσότερο από οποιαδήποτε άλλη.
 
σημερα ψαχνοντας για φυσιγγι διασπορας το οποιο εχω σκοπο να χρησ. μονο το πρωι στα μπασιματα για τις μαυρες με την φουλ κανη της 302 βρηκα lambro dispersante στα 32 γραμ. σε νο 11 και τσιμπησα ενα κουτακι. επειδη δεν εχω ριξει ποτε διασπορας τα ξερει κανεις? ειναι καλο?
 
Μόνο δυο κουτάκια έχω ρίξει παλιά σε τσίχλες στο περπατητο σε ν10..Πολύ καλό το είχα βρει τότε..Πήρα θυμαμε και μια κοντινή πέρδικα που βρέθηκε στο δρόμο μου και έπεσε λες και έφαγε αστροπελέκι.
Περιμένω εντυπώσεις από τα 11αρια,Από πολλααα χρόνια θέλω να δοκιμάσω αυτό το νουμερο από περιέργεια άλλα δεν φερνουν τόσο ψιλά σκάγια εδώ.
Έχεις ξαναρίξει 11αρια??
 
Στα ορτυκια δεν μου αρεσε αλλα με ψηλές θερμοκρασιες.
Δεν το κατακρθνω ομως αδερφε.
Αλλο οπλο εγω αλλο εσυ.
Δοκιμασε το και σου ζω εμπιστοσύνη.
Αυτο που ριχνει ο Χριστος στα ορτυκια δεν το βρισκεις?
Δυστυχώς δεν ξερω και πολλα αλλα εκτος απο κυπριακα.
 
Μόνο δυο κουτάκια έχω ρίξει παλιά σε τσίχλες στο περπατητο σε ν10..Πολύ καλό το είχα βρει τότε..Πήρα θυμαμε και μια κοντινή πέρδικα που βρέθηκε στο δρόμο μου και έπεσε λες και έφαγε αστροπελέκι.
Περιμένω εντυπώσεις από τα 11αρια,Από πολλααα χρόνια θέλω να δοκιμάσω αυτό το νουμερο από περιέργεια άλλα δεν φερνουν τόσο ψιλά σκάγια εδώ.
Έχεις ξαναρίξει 11αρια??
Απλα να σου πω οτι εδω χρησιμοποιειται παααρα πολυ το νουνερο 12 και εγω ειμαι πααρα πικυ ευχαρσιτημενος.
Μην το φοβασε.
Ειδικα για τις μαυρες ειναι φωτιά
 
Στα ορτυκια δεν μου αρεσε αλλα με ψηλές θερμοκρασιες.
Δεν το κατακρθνω ομως αδερφε.
Αλλο οπλο εγω αλλο εσυ.
Δοκιμασε το και σου ζω εμπιστοσύνη.
Αυτο που ριχνει ο Χριστος στα ορτυκια δεν το βρισκεις?
Δυστυχώς δεν ξερω και πολλα αλλα εκτος απο κυπριακα.
αυτα που ριχνει ο χρηστος χρυσανθε τα φτιαχνει ο μητσακος αθηνα κι εδω χανια δεν ερχονται. αλλωστε δεν χρησ. διασπορας. τα θελω για συγκεκριμενο λογο
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top