Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Το classica με σταθερο δυαρι τσοκ θεωρειται θα ναι πολυ σφικτο για τον οκτωβρη;
δεν μου εδινε το κατι παραπανω με στενα τσοκ... Μου εδινε πανω κατω οτι μου δινουν ολα με ενα σφιχτο τσοκαρισμα... Ρεστα εδινε με τα 4 αστρα και ακολουθουσε το demi...
Και σε δικές μου δοκιμές Ηλία, όπως ακριβώς τα γράφει ο Αρις...
 
τα έχει δει κανείς Αθήνα ;

τα έφερνε ο Μεγαγιάννης Κορωπί,έχω καιρό να περάσω,δεν ξέρω αν τα φέρνει ακόμα

55048-fusiggia-003.jpg
 
τα έχει δει κανείς Αθήνα ;

τα έφερνε ο Μεγαγιάννης Κορωπί,έχω καιρό να περάσω,δεν ξέρω αν τα φέρνει ακόμα

55048-fusiggia-003.jpg
Τα FAST του Ναυπλιώτη είναι Παύλο...
Τα είχα ρίξει πριν κάτι χρόνια και μου φάνηκαν δυνατούτσικα...βέβαια τα 'ριξα στη Ρόδο με καλές καιρικές συνθήκες και υψηλές σχετικά θερμοκρασίες..
Είχε βγάλει (δεν ξέρω αν βγαζει ακόμα) ολόκληρη σειρά FAST με επωνυμία ανάλογη της μπαρούτη που τα γέμιζε...
Θυμάμαι... FAST S4, FAST A1...μπορεί να έβγαζε κ' αλλα...
 
Last edited:
Αρι σκεφτομουν να τα δουλεψω σε 7,5 με την 302 που αποφασισα να κυνηγησω γιατι και τις μερες που παω για τσιχλες συνηθως θα περασει απο κανενα κοπαδακι φασσες και στις αποστασεις που περνουν το συγκεκριμενο νουμερο ειναι υπεραρκετο...εχεις να προτεινεις κατι αλλο...

Ηλια πολυ καλο ειναι αλλα αμαρτια ειναι να το ριξεις σε τσιχλες... Αυτο που εχω να προτεινω εγω αν σου περασουν φασσες μεχρι 35 μετρα ακομα κ αν εχεις 8αρια, ειναι να μην βιαστεις να ριξεις κ να μην μεινεις πισω... ΑΚομα κ με 8αρακι σε αυτη την αποσταση πεφτουν οι φασσες απλα συνηθως ειμαστε συνηθισμενοι σε προσκοπευσεις τσιχλας κ δεν βρισκουν τα σκαγια το στοχο...
 
Ηλια πολυ καλο ειναι αλλα αμαρτια ειναι να το ριξεις σε τσιχλες... Αυτο που εχω να προτεινω εγω αν σου περασουν φασσες μεχρι 35 μετρα ακομα κ αν εχεις 8αρια, ειναι να μην βιαστεις να ριξεις κ να μην μεινεις πισω... ΑΚομα κ με 8αρακι σε αυτη την αποσταση πεφτουν οι φασσες απλα συνηθως ειμαστε συνηθισμενοι σε προσκοπευσεις τσιχλας κ δεν βρισκουν τα σκαγια το στοχο...
.RESPECT. Πολυ σοφα λογια!εφαγα καλες πικρες για να το καταλαβω αυτο αρι!τα nsi εννοεις πως ειναι κριμα για τσιχλα;εχεις καποια προταση;
 
Στα μπασιματα με νο9 οτι περ. μεχρη 35μ και το βρει η τουφ. ειναι νεκρο. Αν πχ εχεις ενα καρτερι και ξερ.οτι οι φασες πχ θα σου βγουν 30-35μ ειναι προτημοτερο να εχεις ψηλα σκαγια.Πχ 7-8 η 9.παρα 3-4η5.;)
Μεταξυ του 7 και 8 ειμαι!σε αυτο το καρτερι που λεω οταν περνανε οι φασσες σε αποστασεις των 30 μετρων σκανε!
 
Τησ τελευταιεσ μερεσ δοκιμασαμε τα προινα με θερμοκρασία 15βαφμουσ του κουτουμανου με 33γρ. με mb32.εξερετικο φυσηγγακι και το απόγευμα με θερμοκρασία 25βαφμουσ ηταν πολυ καλο με λιγο περισσότερο λακτισμα αν και εχει γυρο στα 7ευρο.αξίζει και με το παραπάνω
 
Πηγα Μεγαγιαννη την παρασκευη και πειρα 2 κουτια chedditte σε 8 κ 9 , 32γρ ,θα τα δοκιμασω και στον πινακα τι γνωμη εχετε για το φυσιγγι..?
Οντως το μαγαζι ηταν τιγκα στο φυσιγγι και σε πολυ ποικιλια...!
 
παντως ρε μαγκες πολυ μου τους ανεβασανε τους αριστομενηδες εφετος και μαλλον θα καταληξω στο tordo του λαμπρου που το βρισκω απο 5,70 εως 5,80 στο κιβωτιο και ας ειναι γεμισμενο με gm3.τι λετε?καλη τιμη?
 
ποιο αργυρη?αν ειναι το tordo ειναι γεμισμενο με aquila και σε γλυκο καιρο εως ξερο κρυο χωρις αυξημενη υγρασια μεχρι και νοτια θεριζει.πολυ μαλακη τουφεκια.τα σταματησα γιατι η τιμη τους πηγε στα υψη
Ναι το tordo.. σε κρυο με υγρασια No..?
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top