Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
οχι μανο για το πορτοκαλι το 32 λεω 5,70 με 5,80 στο κιβωτιο
Αυτο δουλευα φετος LAMPRO TORDO 32 και το RC32 και λιγο OSKAR .
Το LAMPRO πολυ καλο και το RC
Εχω παρει να δοκιμασω τα euromix και cheddite για το ανοιγμσ και για το δικαννο τα lampro 30γρ..:)
Οπως καταλαβες βρισκομαι σε φαση δοκιμων....what.
 
ι... FAST S4, FAST A1...μπορεί να έβγαζε κ' αλλα.
S4 στα 33 γρ και Α1 στα 34 γεμιζονται. Τα s4τα έπαιρνα παλιοτερα απο 8αρι εως 6αρι.το "βρηκα" πολυ ευκολα αυτο το φυσιγγι. Αργοτερα σταματησε να το βγαζει σε 6αρι και δεν τα ξαναπηρα. Τιμη γυρω στα 7 ευρω τα έπαιρνα.. Στερνη μου γνωση...
 
S4 στα 33 γρ και Α1 στα 34 γεμιζονται. Τα s4τα έπαιρνα παλιοτερα απο 8αρι εως 6αρι.το "βρηκα" πολυ ευκολα αυτο το φυσιγγι. Αργοτερα σταματησε να το βγαζει σε 6αρι και δεν τα ξαναπηρα. Τιμη γυρω στα 7 ευρω τα έπαιρνα.. Στερνη μου γνωση...
Αυτό είναι το πρόβλημα στην Ελλάδα και ειδικά στην επαρχία...
Φυσίγγια με ''χοντρά'' σκάγια- Νο 6 και κάτω-βρίσκεις από 34 γρ. και πάνω...
Προσωπικά έψαχνα 32αρια Νο 6 περσι στα Γιάννενα και δε βρήκα...
 
Ποια ειναι η αποψη σα παιδια για τα ριο 20??οντως τα τορντο ειναι αξιοπιστα κ για την τιμη τους πολυ καλα..κ ειμαι της αποψης οτι ειναι υπερβολη να δωσεις 6.5ε κ πανω για τσιχλα..
 
Ποια ειναι η αποψη σα παιδια για τα ριο 20??
Εμενα με έχουν ευχαριστήσει παρά πολύ, πολύ ωραίο φυσίγγι.
Όποτε κ αν τα πήρα δεν μου είπαν όχι.
Φίλος τα ρίχνει τουλάχιστον 15χρ με πλαγιοκαννο σε τσίχλα τρυγόνι πέρδικα μπεκατσα κ δεν τα αλλάζει ούτε για αστείο.
Θα το ξαναπώ όμως ότι εδώ έχουμε ήπιους χειμώνες,Ενδεχομένως σε άλλη περίπτωση να έπεφτε η απόδοση του,Δεν ξέρω..
 
Εμενα με έχουν ευχαριστήσει παρά πολύ, πολύ ωραίο φυσίγγι.
Όποτε κ αν τα πήρα δεν μου είπαν όχι.
Φίλος τα ρίχνει τουλάχιστον 15χρ με πλαγιοκαννο σε τσίχλα τρυγόνι πέρδικα μπεκατσα κ δεν τα αλλάζει ούτε για αστείο.
Θα το ξαναπώ όμως ότι εδώ έχουμε ήπιους χειμώνες,Ενδεχομένως σε άλλη περίπτωση να έπεφτε η απόδοση του,Δεν ξέρω..
Θα δοκιμαστει φετος μακεδονια κ ελπιζω να τα αξιζει τα λεφτα του.ευχαριστω για την απαντηση τασο
 
όπως το είχα δει τελικά πριν καιρό,,,δεν έχει αλλάξει κάτι

βύσμα aquila με drago πυρίτιδα




και μια φώτο απο τον συγκεντρωτήρα ενός RC32 με patternmaster anaconda - δεν τρώει τόσο σκίσιμο όσο με τα kicks αλλά κάνει δουλειά

 
τα nsi εννοεις πως ειναι κριμα για τσιχλα;εχεις καποια προταση;

Hλια ειν αι λιγο υποκειμενικο το θεμα φυσιγγι για τα μπασιματα, εγω γουσταρω τα 28αρια στις μακρινες τουφεκιες... Απλα αν θυμαμαι καλα το Nsi πρεπει να εχει πανω απο 7,5 ευρω, τα θεωρω υπερβολη για τσιχλα... Χιλιες φορες ΜΒ Classic η κατι αντιστοιχο, ποιοτικο αλλα οικοκονομικο...

οταν περνανε οι φασσες σε αποστασεις των 30 μετρων σκανε!

Αν περνανε οι φασσες μεχρι αυτη την αποσταση μην ανησυχεις για τιποτα απο αποψη φυσιγγιου... Βαλε μονο τη σωστη προσκοπευση κ θα γινει σκονη το πουλι... Συνηθως μενουμε πισω στις φασσες η τουφεκαμε βιαστικα απο την ταραχη μας να τις τουφεκισουμε πριν απομακρυνθουν...

Μου περισσεψε ενα χαρτι σημερα κ εριξα ενα σε ν8 με τη Μ2 κ τσοκ το Αnaconda Mid Range με πραγματικη συσφιξη 0,25 στα 33 μετρα... Πολυ μου αρεσε... :)

Ξαναβαζω την τουφεκια με το φυσιγγι του Κενταυρου 28 γρ σε ν8 στα 33 μετρα ακριβως με τσοκ διαμετρου 0,25... Με τοσα σκαγια που θα παρει η φασσα σε αυτη την αποσταση με ενα ανοιχτο σχετικα τσοκ δεν θα προλαβει να πει ουτε το ονομα της... Σαν μαξιλαρι θα σκασει...
 
Hλια ειν αι λιγο υποκειμενικο το θεμα φυσιγγι για τα μπασιματα, εγω γουσταρω τα 28αρια στις μακρινες τουφεκιες... Απλα αν θυμαμαι καλα το Nsi πρεπει να εχει πανω απο 7,5 ευρω, τα θεωρω υπερβολη για τσιχλα... Χιλιες φορες ΜΒ Classic η κατι αντιστοιχο, ποιοτικο αλλα οικοκονομικο...



Αν περνανε οι φασσες μεχρι αυτη την αποσταση μην ανησυχεις για τιποτα απο αποψη φυσιγγιου... Βαλε μονο τη σωστη προσκοπευση κ θα γινει σκονη το πουλι... Συνηθως μενουμε πισω στις φασσες η τουφεκαμε βιαστικα απο την ταραχη μας να τις τουφεκισουμε πριν απομακρυνθουν...



Ξαναβαζω την τουφεκια με το φυσιγγι του Κενταυρου 28 γρ σε ν8 στα 33 μετρα ακριβως με τσοκ διαμετρου 0,25... Με τοσα σκαγια που θα παρει η φασσα σε αυτη την αποσταση με ενα ανοιχτο σχετικα τσοκ δεν θα προλαβει να πει ουτε το ονομα της... Σαν μαξιλαρι θα σκασει...
καλησπερα πως σου φανηκαν τα φυσιγγια του κενταυρου?θα τα προτεινες αν κ 28 γρ για τωρα που αρχιζουν οι τσιχλες?θα τα δοκιμασω με το δικαννο που εχω.ευχαριστω
 
Εγώ τα κυνήγησα πέρσι όλη την χρονιά χωρίς κανένα θέμα, το ίδιο θα κάνω και φέτος, 99% περπατητό με πλάγιο 2 και 3 άστρα. Βέβαια η εμπειρία μου δεν είναι μεγάλη για να κρίνω αλλα σε σχέση με euromix και hit 8 που δούλευα ποιο πριν δεν είδα να έχω πρόβλημα
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top