Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Πες το και έγινε φίλε...να σε ρωτήσω κάτι άλλο τώρα. Τα lambro tordo 30gr με D20 τα έχεις δοκιμάσει? Θέλω να δοκιμάσω την πυρίτιδα αλλά πριν ξεκινήσω την ιδιογόμωση ψάχνω ένα έτοιμο!
Μην το δοκιμασησ θα βγαλεισ λαθοσ συμπεράσματα.
 
Ηλία παρασκεύη που θα βρεθούμε δυστυχώς δεν θα τα έχω Σάββατο,θα πάει ο Χάρης Χαλκίδα και Κυριακή θα βρεθώ μαζί του,θα του πω να πάρει 2 κουτάκια
 
Ηλία παρασκεύη που θα βρεθούμε δυστυχώς δεν θα τα έχω Σάββατο,θα πάει ο Χάρης Χαλκίδα και Κυριακή θα βρεθώ μαζί του,θα του πω να πάρει 2 κουτάκια
Παρε και κανενα κουτακι για τον φιλο σου....θα σε βρω εγω να τα παρω.my man.
 
Καλό μεσημερι σε όλους.
Ένας φίλος θέλει να δοκιμάσει του Κουτουμανου σε τσίχλες.
Ξέρει τα Φυσσιγγια αλλα στα παπιά και στον Έβρο, ενώ λόγω οικονομικών το βλέπει για τσίχλες στην Αττικοβοιωτια.
Όσοι φίλοι έχουν εμπειρία απο τα Φυσσιγγια του τα τελευταία χρόνια και για όχι σε πολύ κρύο ας βοηθήσουν.
Εγώ επιμένω στα PRINCE τα Vespa, 32 γραμμάρια.
Με Remington 11-87 και με όλες τις συνθήκες είμαι πολύ ευχαριστημένος.
Εξαιρετικά υλικά, σταθερή ποιότητα, απευθειας επικοινωνία με τον κατασκευαστή (Ζαραλής - Θεσσαλονικη) και παράδοση γρήγορη και στην ΑΘΗΝΑ.
Φέτος, εχω σκοπό να δοκιμάσω στο περπατητό 28 γραμμάρια σε 9,5 μέγεθος σκαγιών. Εντυπώσεις αφού (και .....Όταν) υπαρχει αρκετό δείγμα.
 
Καλό μεσημερι σε όλους.
Ένας φίλος θέλει να δοκιμάσει του Κουτουμανου σε τσίχλες....
Όσοι φίλοι έχουν εμπειρία απο τα Φυσσιγγια του τα τελευταία χρόνια και για όχι σε πολύ κρύο ας βοηθήσουν.
.
Νομίζω ότι ο Αρης είναι ο πλέον ειδικός για να απαντήσει... εγώ έχω ρίξει κατά καιρούς διάφορα για τσίχλες Ωμέγα, Sokol, Concord κλπ αλλά δεν έχω πλήρη εικόνα ...Στο παρελθόν έχει αναφερθεί σε αρκετά από αυτά , αλλά εάν μπορεί καλό θα είναι να κάνει μια ανακεφαλαίωση !! o_O
 
Last edited:
Ένας φίλος θέλει να δοκιμάσει του Κουτουμανου σε τσίχλες.

Άρη, βάλε ....πλάτη!!!!

Τα εχω ριξει σχεδον ολα τα φυσιγγια του φιλου του Γιωργου (εδω κ καποια χρονια τα φυσιγγια με την επωνυμια Κουτουμανος γεμιζονται απο τον Γιωργο Αγγελοπουλο), ειναι αρκετα γρηγορα φυσιγγια κ εχουν πολλους που τα γουστραουν σε ολη την Ελλαδα...

Tα ωμεγα στα 31 ειναι με aquilla στο 1,60-31
Tα Sokol στα 32 με G3000 στο 1,60-32
Τα Cobra στα 32 με Drago στο 1,70-32
και τα Concord στα 33 με ΜΒ32 στο 1,70-1,75-33 ...

Με πιο ηπιο καιρο εγω θα δοκιμαζα τα Ωμεγα και τα Sokol και με πιο ασχημα τα αλλα δυο... Παρα πολλοι γουσταρουν και τα 34αρια του με την επωνυμια Alfa, αν θυμαμαι καλα γεμισμενα με Drago κ αυτα... Γενικα αν του αρεσουν οι γρηγορες τουφεκιες θα τα λατρεψει, αν οχι θα χρειαστει λιγο εξοικιωση με τις προσκοπευσεις...
 
Εγω εχω δοκιμαση τα concord μεχρει Τώρα είναι εξαιρετικά το προι με υγρασία θεριζου πιστεύω ειναι ενα φυσηγγι με πολυ ποιοτικά υλικά αν και λιγο βαρύ με ποιο χαμηλές θερμοκρασίες θα ειναι οκ.. τα 32γρ. Δεν τα εχω δοκιμαση τα εχει παρει φιλοσ και περιμένει τησ κιχλεσ να τα δοκιμαση
 
Last edited by a moderator:
Κοίταζα τώρα το ΟΚ ΝSI και με έχει μπερδέψει. Νόμιζα ότι γεμιζεται με GM3 και αυτό γράφει GM3 PRIMA. Ποια η διαφορά; Είδα ότι η prima γεμιζεται στα 34gr και η prima v στα 28. Μόνο η gm3 πάει στα 30 σύμφωνα με την nsi.
 
Κοίταζα τώρα το ΟΚ ΝSI και με έχει μπερδέψει. Νόμιζα ότι γεμιζεται με GM3 και αυτό γράφει GM3 PRIMA. Ποια η διαφορά; Είδα ότι η prima γεμιζεται στα 34gr και η prima v στα 28. Μόνο η gm3 πάει στα 30 σύμφωνα με την nsi.
το ok παλια γεμιζοταν μονο με gm3. τωρα δεν ξερω γιατι γεμιζεται και με τις 2. με λιγα λογια μπορει να παρεις 2 κουτια και το ενα να εχει gm3 και το αλλο prima. υπαρχει η prima για τα σκοπευτικα και η prima που ανεβαινει στα 32 γραμ. οι ιδιογομωτες ας κανουν το διαχωρισμο των 2 πριμα γιατι μπηκα στα χωραφια τους. παλια το euromix και το tordo το πορτοκαλι λαμπρο γεμιζοταν με prima.μετα περασε στην gm3.ο λαμπρος στο αγγλικο site εχει φυσιγγι prima 34 που εδω δεν το βγανει
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Back
Top