Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
.what..asking.
Τοσα πολλα???
Εγω για να ρίξω τοσα πρέπει να βάλω κάνα κασετόφωνο...sarcastic..sarcastic.
Φιλε τασο απο την αλλη κυριακη και εως 30 του μηνα θα ειμαι στην ιδιαιτερη πατριδα μου (αρτα) για τα περασματα επομενως αν οχι ολα το μεγαλυτερο μερος θα το ριξω εκτος και αν εξελιχθει σε χρονια με καλα μπασιματα φασσας που τοτε η τσιχλα θα μπει σε δευτερη μοιρα...αν και σε πολλα καρτερια και φασσας τα οχτωρια ειναι ικανοποιητικο νουμερο...τα πουλια σου βγαινουν στα εικοσι μετρα
 
Φιλε τασο απο την αλλη κυριακη και εως 30 του μηνα θα ειμαι στην ιδιαιτερη πατριδα μου (αρτα) για τα περασματα επομενως αν οχι ολα το μεγαλυτερο μερος θα το ριξω εκτος και αν εξελιχθει σε χρονια με καλα μπασιματα φασσας που τοτε η τσιχλα θα μπει σε δευτερη μοιρα...αν και σε πολλα καρτερια και φασσας τα οχτωρια ειναι ικανοποιητικο νουμερο...τα πουλια σου βγαινουν στα εικοσι μετρα
Ελα ρε Ηλία και δεν θυμόμουνα ότι είσαι πατριωτάκι.
Εγω θα ανέβω γυρω στις 26.
 
Φιλε τασο απο την αλλη κυριακη και εως 30 του μηνα θα ειμαι στην ιδιαιτερη πατριδα μου (αρτα) για τα περασματα επομενως αν οχι ολα το μεγαλυτερο μερος θα το ριξω εκτος και αν εξελιχθει σε χρονια με καλα μπασιματα φασσας που τοτε η τσιχλα θα μπει σε δευτερη μοιρα...αν και σε πολλα καρτερια και φασσας τα οχτωρια ειναι ικανοποιητικο νουμερο...τα πουλια σου βγαινουν στα εικοσι μετρα
Ξερω οτι τοπος μου σε σχέση με άλλες περιοχές τις Ελλάδας δεν ειναι καθόλου προνομιούχος κυνηγετικα,Αλλά και τόσο πολυ δεν το περίμενα!!
 
Εχετε καλύτερα περάσματα εκει Ηλία.Ειδικα τα τελευταία χρόνια που εμείς στα Τζουμέρκα βαράμε μύγες .
Η αληθεια ειναι πως τα δυο τελευταια χρονια εχει κανει εξαιρετικα περασματα τσιχλας αλλαλιγων ημερων,οχι με διαρκεια πολλων ημερων αλλα παρα πολλα πουλια τις 5-6 καλες μερες!
 
Φιλε τασο απο την αλλη κυριακη και εως 30 του μηνα θα ειμαι στην ιδιαιτερη πατριδα μου (αρτα) για τα περασματα επομενως αν οχι ολα το μεγαλυτερο μερος θα το ριξω εκτος και αν εξελιχθει σε χρονια με καλα μπασιματα φασσας που τοτε η τσιχλα θα μπει σε δευτερη μοιρα...αν και σε πολλα καρτερια και φασσας τα οχτωρια ειναι ικανοποιητικο νουμερο...τα πουλια σου βγαινουν στα εικοσι μετρα

η φυλάχτρα μου είναι έτοιμη ; .sarcastic.
 
Θα δοκιμάσω σε τπτ κορακια να σας πω... για τσιχλες από Νοέμβρη εδώ, σαν πρώτη εντύπωση καλή ποιότητα με ίσια κλεισηματα
Τα flash τα πήρε για τσιχλα ένα φίλος πέρσι κ έμεινε ευχαριστημένος απο οτι μου είπε,Όλη την χρονια αυτα έριχνε γιατί πήρε ποσότητα..Με μια es 100 vitoria camo..
 
Last edited:
Φιλε τασο απο την αλλη κυριακη και εως 30 του μηνα θα ειμαι στην ιδιαιτερη πατριδα μου (αρτα) για τα περασματα επομενως αν οχι ολα το μεγαλυτερο μερος θα το ριξω εκτος και αν εξελιχθει σε χρονια με καλα μπασιματα φασσας που τοτε η τσιχλα θα μπει σε δευτερη μοιρα...αν και σε πολλα καρτερια και φασσας τα οχτωρια ειναι ικανοποιητικο νουμερο...τα πουλια σου βγαινουν στα εικοσι μετρα
Θα κελαηδησει το κορφοβουνι με τόσο φυσιγγι!;)
 
Μιλάς για τα Prince Trap - Skeet - Sporting έτσι; Χμ απ'ότι βλέπω δεν αναφέρει και τη γιομισιά τους..Σε τι νούμερο τα δουλεύεις στα μπασίματα στις τσίχλες Σάκη; Επίσης, τι τιμούλα;;
φιλε μανο παντα νουμερω 8,,και η τιμη στην κουτα δεκαδα 55 ευρω,,ωσο για την γεμισια δεν την εψαξα αλα εινα ξυραφια φυσιγκιαααα
 
Εγώ το ρίχνω και στη μπεκάτσα με το δικανάκι !
Αδερφέ απανταω εδω για να μην χαλαμε το αλλο τοπικ.. Ποιος ειναι ο ασψημοτερος καιρος που τα εχεις δουλεψει; Εδω πανω πολλες μερες εχει απο 0 βαθμους και κατω και πολυ υγρασια.. Τραβανε σε τετοιες συνθηκες;
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top