Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Το αγαπημένο φυσίγγι για τα μπασίματα είναι το b&p mb classic 32, το πηγαίνει και η browning. Στο περπατητό τα τελευταία χρόνια έριχνα RM tordo 32gr αλλά φέτος τα άλλαξαν οι Ιταλοί. Στο τελευταίο κυνήγι της σεζόν με ένα κουτι 28αρια alectoris κίτρινα πήρα 17 πουλιά, όλα ξερά. Σίγουρα θα τους δώσω ευκαιρίες χρόνου
 
Στο τελευταίο κυνήγι της σεζόν με ένα κουτι 28αρια alectoris κίτρινα πήρα 17 πουλιά, όλα ξερά. Σίγουρα θα τους δώσω ευκαιρίες χρόνου
Ολο λεω να τα χρησιμοποιησω στο κυνηγι κ ολο το αμελω... Απο τα πιο ωραια 28αρια που εχω ριξει τοσο στον πινακα οσο κ στο Sporting... Κ επισης αξιζει να αναφερω οτι ο συγκεκριμενος κατασκευαστης εχει πολυ προσεγμενα φυσιγγια...
 
NEOΣ ΤΥΠΟΣ SPORTING 28 gr.με μπαρουτι Granular, με 5€ το κουτί. Του Μητσακου και αυτό.
Πήρα δύο κουτιά ν.9 με ένα φίλο για δοκιμή και ήταν πολύ καλά.
Με τις υπάρχουσες οικονομικές συνθήκες τα 5€ στο τσιχλοφυσιγκο είναι λογικά.
http://www.alectoris-club.gr/alectoris/
Δεν πήρα παραπάνω γιατί είχα απόθεμα RM sporting n.8.5, επισης καλό φυσιγκι και στην ίδια τιμή.
 
Δεν πήρα παραπάνω γιατί είχα απόθεμα RM sporting n.8.5, επισης καλό φυσιγκι και στην ίδια τιμή.

RM φέρνει ακόμα ή τώρα που έκλεισε το Σχιστό τα έκοψε;
 
Δεν ξέρω,μάλλον δεν φερνει. Άλλωστε έχει και τα δικά του στην ίδια τιμή.
 
Last edited:
Απο τους λιγους μαγαζατορες που ειναι κυνηγοι και οι ιδιοι.

Για μενα αυτος ειναι παραγοντας επιλογης φυσιγγιου η οχι. Ο κυνηγος κατασκευαστης θελει πρωτα ενα πετυχημενο φυσιγγι που φερει την υπογραφη του και μετα το οποιο εμπορικο κερδος.
 
Μιας κ μιλαμε για μισοταπα σε αλλο θεμα, με τη νεα χρονια η Lambro αναμενεται να κυκλοφορησει εκτος απο το Mezzo 28 και αλλα δυο, ενα με 30 κ ενα με 32 γραμμαρια, μισοταπες και αναμικτα σκαγια... Θα ειναι πολυ καλη επιλογη για το περπατητο της τσιχλας αλλα και για τα υπολοιπα μικρα θηραματα...

 
καλημερα κυριοι.εγω εχω 2 επιλογες.στην καραμπινα βαζω ariston και στο δικαννο lambro tordo 30 γραμ. το οποιο εχει φανταστικη αποδοση μακαρι να το συνεχισει ετσι
 
  • Like
Reactions: DrV
εγω εχω αλλη απορια με τα φυσιγγια λαμπρο στο αγγλικο site εχει mezzo στα 32 και 30 γραμμαρια.στο ελληνικο γιατι δεν τα εχει βαλει?
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top