Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Βάλε και το Eco της Gorilla στα 31 gr. Το ρίχνω φέτος μέχρι να πιάσουν τα κρύα (από το άλλο ΣΚ γυρίζω πάλι στο κόκκινο). Δίνει άμεσες καταβολές όπως το red αλλά με λίγο πιο ανοιχτή κατανομή και μαλακότερη τουφεκιά.
Μου το προτειναν για τον οκτωβρη αλλα ειχα ηδη αγορασει φυσιγγια....ειναι τα επομενα μου θελω να δοκιμασω με καλοκαιρια!
 
Αρε τασαρα απεξω ολα τα ξερεις!

Εχει συγκρινει κανεις το lambro καφε με το fast s4;

Λουκα εγω δοκιμασα και τα δυο που λες και κοντεψα να σπασω το οπλο απο τα ξεπουπουλιασματα. Ειναι πως θα κατσει στον καθενα καθαρα.
Εχω στα υποψιν για δοκιμη:
1:δουβρης flash και prime
2:gorilla red
3:lambro sporting
4:tordo περτικαλι
Και ο θεος βοηθός.
Μακαρι να βρω κατι να μου κατσει σαν το αείμνηστο euroμικτη.
 
Μου το προτειναν για τον οκτωβρη αλλα ειχα ηδη αγορασει φυσιγγια....ειναι τα επομενα μου θελω να δοκιμασω με καλοκαιρια!
Προσωπικά μου άρεσε πολύ. Ούτε ματωμένα ούτε ξεπουπουλιασμένα πουλιά. Έχει την καταβολή και την ταχύτητα του κόκκινου με χαμηλότερες πιέσεις. Χθες το έριξα Δήμαινα με φουλ υγρασία και δεν καταλάβαινε τίποτα. Δεν ξέρω πώς θα συμπεριφερθεί σε θερμοκρασίες κάτω από 10 βαθμούς γιατί αν και είναι ίδια υλικά με το κόκκινο, μάλλον η αναλογία πυρίτιδας είναι υψηλότερη στο δεύτερο δίνοντας αρκετά υψηλότερες πιέσεις.
 
Προσωπικά μου άρεσε πολύ. Ούτε ματωμένα ούτε ξεπουπουλιασμένα πουλιά. Έχει την καταβολή και την ταχύτητα του κόκκινου με χαμηλότερες πιέσεις. Χθες το έριξα Δήμαινα με φουλ υγρασία και δεν καταλάβαινε τίποτα. Δεν ξέρω πώς θα συμπεριφερθεί σε θερμοκρασίες κάτω από 10 βαθμούς γιατί αν και είναι ίδια υλικά με το κόκκινο, μάλλον η αναλογία πυρίτιδας είναι υψηλότερη στο δεύτερο δίνοντας αρκετά υψηλότερες πιέσεις.
Σε καλη μερα θα παρουν την ευκαιρια τους!εχω ερωτευθει τα gorilla 32,34,36 πολυ ποιοτικα!
 
Σημερα σε απόγευματινο καρτερη με τον γαμπρο μου και ενα αλλο ατομο πηραμε εγω 5 η αλλοι δυο ακομα βλαστημανε βαρεσαν 15ντουφεκεσ ο καθενασ και πηραν δυο πουλια τα tordo32 εκαναν το θαύμα τουσ:( πουπουλα και πολλα τραυματισμενα στα λογγαρια(με τα περσηνα θεριζαν) εγω ειχα φυσηγγια ιδιογομωσησ αλλα παιδια ποιο κατω απο εμασ βαραγαν με ζωχιου 32γρ.finix αν το γραφω καλα με εξερετικα Αποτελέσματα .
 
πριν λίγο επιστροφή από απογευματινό,,,8 στο χέρι δύο χαμένα στα βάτα

Mb classic στο ίδιο πακέτο 4 φυσίγγια τσαφ ούτε μπαμ ούτε μπουμ τα πέταξα όπως ήταν,το μοναδικό πακέτο στην κούτα που μου έκανε σχέδια,,,,δοκιμή καραμανίδης kill 32 κόκκινο με G3000 ένα κουτάκι που μου έδωσε φίλος,εξωπραγματικές τουφεκιές τα γούσταρα πολύ

15178137_10154262617746799_3540459935929716397_n.jpg
 
πριν λίγο επιστροφή από απογευματινό,,,8 στο χέρι δύο χαμένα στα βάτα

Mb classic στο ίδιο πακέτο 4 φυσίγγια τσαφ ούτε μπαμ ούτε μπουμ τα πέταξα όπως ήταν,το μοναδικό πακέτο στην κούτα που μου έκανε σχέδια,,,,δοκιμή καραμανίδης kill 32 κόκκινο με G3000 ένα κουτάκι που μου έδωσε φίλος,εξωπραγματικές τουφεκιές τα γούσταρα πολύ

15178137_10154262617746799_3540459935929716397_n.jpg
στην αρτα τα δουλευουν παρα πολυ αυτα στην τσιχλα!
 
Δε ξερω τι μπορει να εφταιξε. Εγω αυτο που ειδα στο μετέφερα.
Κανονικά το όπλο αυτό -Beretta Es100- ρίχνει από τα 28γρ και πάνω βάσει του κατασκευαστή. Λογικό είναι να ρίχνει και τα 24 γρ σε καλές συνθήκες, με κρύο όμως ή κάποιο άλλο σκάλωμα (πιέσεις του εκάστοτε φυσιγγιού) είναι λογικό επίσης να κάνει τις εμπλοκούλες της!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top