Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Παιρνουμε κουτακι. Σφαζουμε και βαζουμε φωτο στο www.hunterslife.gr ωστε να το δουν και αλλοι και να απαντησουν. Δοκιμαζουμε σε χαρτονι και θηραμα. παιρνουμε οσο μεγαλυτερη ποσοτητα μπορουμε απο τον ιδιο καταστηματαρχη
.my man..buy buy.
 
Συνάδελφοι για περπατητό τσιχλοκότσιφα τι φυσίγγι μου προτείνετε? και με τι συνδιασμό τσοκ? έχω μπερδευτεί λίγο με τα διασποράς, μάλλινη τάπα, μισόταπα κτλ...
 
στο περπατητό βάζεις κύλινδρο?
οπως σωστα λεει ο παυλος εξαρταται απο τον τοπο που περπατας.εχω μαθει το 4 αστρα στο περπατητο και δεν αλλαζω. αυτο ομως ειναι εντελως προσωπικο. αλλος βολευεται με κυλινδρο αλλος skeet και παει λεγοντας. δοκιμασε και αποφασισε
 
Γιωργο,το ενδεδειγμενο για τις συνθηκες που λες ειναι κυλινδρος,ακομη και διασπορεας.
Ειναι θεμα πραγματικο,οπως και ψυχολογιας.
Επειδη κυνηγαω πολυ περπατητο και συνηθως μοναχικο,βαζω choke 3-4/10.
Ο λογος ειναι πως τα πουλια τα τουφεκαω απομακρυνομενα και οχι εισερχομενα,οπως θα γινοταν αν ειμασταν παραπανω ατομα.Θελω λιγο πιο σφιχτη τουφεκια που θα μου δωσει λιγο περισσοτερα μετρα.
Οταν εχω παρεα,προτιμω κατι πιο ανοιχτο.Κυλινδρο εως skeet.Σκαγια στα τσιχλοκοτσυφα #9,91/2.Παντα και παντου!
 
Last edited:
Αύριο κατεβαίνω στο χωριό, οπότε πέρασα από τα δύο καταστήματα της Αλεξ/πολης να πάρω κατιτίς. Πήρα 3 κουτιά συνολικά φυσίγγια που δεν έχω δοκιμάσει ποτέ ξανά για το δίκαννο. Ένα Lambro Tordo Dispersante #8,5, ένα Mezzo 30gr No9-10 και ένα Mezzo 32gr No8-9. Το πρώτο είχε 8,5 ευρώ .buy buy.στον "Κιβόπουλο" (8 το είχε το "Άρτεμις" στην Εθνικής Αντιστάσεως) και τα άλλα δύο από το "Άρτεμις" 6,5 και 7 ευρώ αντίστοιχα. Επίσης σε πιο φθηνά για κατανάλωση για τσίχλες είδα τα J&B Fast 30gr στα 6 ευρώ στον Κιβόπουλο. Από κει και πέρα όλα τα άλλα έπαιζαν από 6,5-8,5Ε (31-33γρ) και στα δύο μαγαζιά, με ίσως λίγο πιο φθηνά στο "Άρτεμις" το οποίο έχει και καλή ποικιλία.
 
Αύριο κατεβαίνω στο χωριό, οπότε πέρασα από τα δύο καταστήματα της Αλεξ/πολης να πάρω κατιτίς. Πήρα 3 κουτιά συνολικά φυσίγγια που δεν έχω δοκιμάσει ποτέ ξανά για το δίκαννο. Ένα Lambro Tordo Dispersante #8,5, ένα Mezzo 30gr No9-10 και ένα Mezzo 32gr No8-9. Το πρώτο είχε 8,5 ευρώ .buy buy.στον "Κιβόπουλο" (8 το είχε το "Άρτεμις" στην Εθνικής Αντιστάσεως) και τα άλλα δύο από το "Άρτεμις" 6,5 και 7 ευρώ αντίστοιχα. Επίσης σε πιο φθηνά για κατανάλωση για τσίχλες είδα τα J&B Fast 30gr στα 6 ευρώ στον Κιβόπουλο. Από κει και πέρα όλα τα άλλα έπαιζαν από 6,5-8,5Ε (31-33γρ) και στα δύο μαγαζιά, με ίσως λίγο πιο φθηνά στο "Άρτεμις" το οποίο έχει και καλή ποικιλία.
γιατρε που εισαι και τι κανεις?? το mezzo το 8-9 ριχτο τη πρωτοχρονια για τα καλοριζικα του χρονου. το 9-10 θεριζει
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top