Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ…ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΕΔΩ!

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΕ ΔΙΑΦΩΤΙΣΕΤΕ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΛΙΓΟ,ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΗΣ ΤΣΙΧΛΑΣ ΚΑΘΩΣ ΑΝΤΙΜΕΤΟΠΙΖΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΘΕΜΑ : ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΘΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΙΚΑΝΟΠΟΙΟΥΝ!ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΝΑ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΑΚΑΡΙΑΙΑ…ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΠΕΦΤΟΥΝ ΜΙΣΟΖΩΝΤΑΝΑ Η ΚΑΙ ΖΩΝΤΑΝΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΧΟΥΝ ΑΙΜΑ!

ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΛΟ ΦΥΣΙΓΓΙ ΑΠΟ 6,5 ΜΕΧΡΙ 7,5 ΕΥΡΩ?

Υ.Γ. ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΤΑ ΟΠΛΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ BENELLI CRIO RAFFAELLO KAI MIA WINCHESTER SX3, ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΟΤΙ Η ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΠΟΥ ΚΘΝΗΓΑΩ ΤΗΝ ΤΣΙΧΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΚΥΡΙΟ ΛΟΓΟ ΑΠΟ 2 εως 14 βαθμους Κελσιου ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΜΕ ΥΓΡΑΣΙΑ Η ΧΩΡΙΣ,ΒΟΡΙΑ Η ΝΟΤΙΑ κ.τ.λ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!
 
Φίλε μου πιάσε τον θέμα από την αρχή και μελέτησε το θα βρεις πολλές πληροφορίες ακόμα και για το τι ταιριάζει στα όπλα σου υπάρχουν πολλά καλά φυσσιγια, το ότι δεν έχεις βρει κανένα φαντάζει υπερβολικό . Ενδεικτικά ariston expres32 είναι δύναμη για μένα .
 
Φενεται Ηλια οτι ειμαι ο μοναδικος που τα δουλευω κσι τις καιω ...σημερα και με 9-10 αφηναν συνεφακια...pop.
αργυρη γραψε κι εμενα. τα μισουσα δεν μπορουσα να τα βλεπω. με φετεινα 8-9 εχω κανει τρελες κηδειες σε τρελες αποστσσεις.την προηγουμενη παρασκευη με τρελη υγρασια και κρυο πηρα 6 απο τις 12 μονοτουφεκια απο 30-35 μετρα. τσοκ 3 αστρα beretta μαμα. ακαριαια σκοτωματα. τις υπολοιπες με τα παντα απιστευτα tordo
 
Last edited:
Φενεται Ηλια οτι ειμαι ο μοναδικος που τα δουλευω κσι τις καιω ...σημερα και με 9-10 αφηναν συνεφακια...pop.
Φετινα η περσινα;περυσι μια φορα που τα ειχα παρει με την 302 δεν ειχα κανενα παραπονο....σημερα πηρα ντουφεκισα τεσσερα πουλια πηρα και τα τεσσερα και ηταν σαν να τους ριχνω ροδοπεταλα και οχι σκαγια!
 
Δεν εχει ανοιξει καποιος να μας πει σιγουρα πως το γυρισε παλυ σε g3000...τι aquila ακουγεται τωρα?
Ο φιλος που τα ανοιξε μου ειπε g3000 και το ιδιο του ειπε και ο κατασκευαστης τηλεφωνικα.εγω δεν εχω τις γνωσεις για να το ξεχωρισω!
 
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ…ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΕΔΩ!

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΕ ΔΙΑΦΩΤΙΣΕΤΕ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΛΙΓΟ,ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΗΣ ΤΣΙΧΛΑΣ ΚΑΘΩΣ ΑΝΤΙΜΕΤΟΠΙΖΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΘΕΜΑ : ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΘΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΙΚΑΝΟΠΟΙΟΥΝ!ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΝΑ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΑΚΑΡΙΑΙΑ…ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΠΕΦΤΟΥΝ ΜΙΣΟΖΩΝΤΑΝΑ Η ΚΑΙ ΖΩΝΤΑΝΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΧΟΥΝ ΑΙΜΑ!

ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΛΟ ΦΥΣΙΓΓΙ ΑΠΟ 6,5 ΜΕΧΡΙ 7,5 ΕΥΡΩ?

Υ.Γ. ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΤΑ ΟΠΛΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ BENELLI CRIO RAFFAELLO KAI MIA WINCHESTER SX3, ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΟΤΙ Η ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΠΟΥ ΚΘΝΗΓΑΩ ΤΗΝ ΤΣΙΧΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΚΥΡΙΟ ΛΟΓΟ ΑΠΟ 2 εως 14 βαθμους Κελσιου ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΜΕ ΥΓΡΑΣΙΑ Η ΧΩΡΙΣ,ΒΟΡΙΑ Η ΝΟΤΙΑ κ.τ.λ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!
οπως σου γραφει ο νικος ριξε ariston.αν δεν τα βρεις μ αυτο το φυσιγγι δεν θα σε ικανοποιησει κανενα
 
Μεγαλη φολα τα καινουρια euromix...οτι χειροτερο εχω ριξει!

Hλια το ιδιο κι εγω μετα απο 8 χρονια χρηση. Ειχα και την τυχη η ατυχια φετος στα μπασιματα να ριξω ενα κουτι καινουργια μετα απο ενα κουτι περσινα. Επειδη δεν ηξερα τι συμβαινει με το φυσιγγι δεν μπορουσα να εξηγησω οτι δεν μπορουσα να ριξω κατω πουλι, ενω πριν μερικα λεφτα επεφταν συνεχομενα απο τα μεσουρανα. Ακομα προσπαθω να καταλαβω τι ονειρο ειδε ο Ναυπλιωτης με την αλλαγη σε καψουλι και συγκεντρωτηρα.
Παντως για να τα λεμε και απο την αλλη υπαρχουν και ατομα απο δω μεσα που ακομη πινουν νερο στο ονομα τους και ακομη τους χαριζουν επιτυχιες. Εγω προσωπικα τα παροπλισα για την ωρα και αν καποτε επιστρεψουν στο παλιο σεταπ θα τα ξαναπαρω.
 
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ…ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΕΔΩ!

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΕ ΔΙΑΦΩΤΙΣΕΤΕ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΛΙΓΟ,ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΗΣ ΤΣΙΧΛΑΣ ΚΑΘΩΣ ΑΝΤΙΜΕΤΟΠΙΖΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΘΕΜΑ : ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΘΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΙΚΑΝΟΠΟΙΟΥΝ!ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΝΑ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΑΚΑΡΙΑΙΑ…ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΠΕΦΤΟΥΝ ΜΙΣΟΖΩΝΤΑΝΑ Η ΚΑΙ ΖΩΝΤΑΝΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΧΟΥΝ ΑΙΜΑ!

ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΛΟ ΦΥΣΙΓΓΙ ΑΠΟ 6,5 ΜΕΧΡΙ 7,5 ΕΥΡΩ?

Υ.Γ. ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΤΑ ΟΠΛΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ BENELLI CRIO RAFFAELLO KAI MIA WINCHESTER SX3, ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΟΤΙ Η ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΠΟΥ ΚΘΝΗΓΑΩ ΤΗΝ ΤΣΙΧΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΚΥΡΙΟ ΛΟΓΟ ΑΠΟ 2 εως 14 βαθμους Κελσιου ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΜΕ ΥΓΡΑΣΙΑ Η ΧΩΡΙΣ,ΒΟΡΙΑ Η ΝΟΤΙΑ κ.τ.λ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!
Αν δεν εχεις θεμα με τα χρηματα gorilla κοκκινο...κορυφη!
 
αργυρη γραψε κι εμενα. τα μισουσα δεν μπορουσα να τα βλεπω. με φετεινα 8-9 εχω κανει τρελες κηδειες σε τρελες αποστσσεις.την προηγουμενη παρασκευη με τρελη υγρασια και κρυο πηρα 6 απο τις 12 μονοτουφεκια απο 30-35 μετρα. τσοκ 3 αστρα beretta μαμα. ακαριαια σκοτωματα. τις υπολοιπες με τα παντα απιστευτα tordo
Εγω το λεω παληκαρι μου αλλα δεν με ακουν .....και ειναι και η πρωτη φορα που τσ δουλευω
 
Hλια το ιδιο κι εγω μετα απο 8 χρονια χρηση. Ειχα και την τυχη η ατυχια φετος στα μπασιματα να ριξω ενα κουτι καινουργια μετα απο ενα κουτι περσινα. Επειδη δεν ηξερα τι συμβαινει με το φυσιγγι δεν μπορουσα να εξηγησω οτι δεν μπορουσα να ριξω κατω πουλι, ενω πριν μερικα λεφτα επεφταν συνεχομενα απο τα μεσουρανα. Ακομα προσπαθω να καταλαβω τι ονειρο ειδε ο Ναυπλιωτης με την αλλαγη σε καψουλι και συγκεντρωτηρα.
Παντως για να τα λεμε και απο την αλλη υπαρχουν και ατομα απο δω μεσα που ακομη πινουν νερο στο ονομα τους και ακομη τους χαριζουν επιτυχιες. Εγω προσωπικα τα παροπλισα για την ωρα και αν καποτε επιστρεψουν στο παλιο σεταπ θα τα ξαναπαρω.
Εβλεπα την ντουφεκια να πηγαινει πανω...το πουλι σαστιζε και εφευγε ολοζωντανο να κατσει σε καποια τουφα...μια επεσα κατω πηγα και την βρηκα ειχε περπατησει πανω απο 50 μετρα και ετυχε και την ειδα επειδη λαλουσε....ολοζωντανη!
 
3 ευκαιρίες τους έχω δώσει φέτος (euromix),δεν μπόρεσα να τα "βρώ"..όπως τα παλιά..κ πες οτι είναι οκ στις τουφεκιές..ρε φίλε,με 4 διαφορετικά όπλα (2 δικά μ,2 του συνκυνηγού μου του Στέλιου) κ σε κάθε τουφεκιά αφήνουν ...κοπριά μέσα στην κάννη.Βάζω alfa game,saga,sipe..λαμπίκο η κάννη μετά τη βολή,αμέσως μετά euromix σκ...τα!
 
Φετινα η περσινα;περυσι μια φορα που τα ειχα παρει με την 302 δεν ειχα κανενα παραπονο....σημερα πηρα ντουφεκισα τεσσερα πουλια πηρα και τα τεσσερα και ηταν σαν να τους ριχνω ροδοπεταλα και οχι σκαγια!
Ηλια επιδη με το συηκεκριμενο φυσιγγι στις αρχες της σεζον εγινε θεμα ρωτησα και εινσι φετεινα απο Μεγαγγιαννη
 
με τρελη υγρασια και κρυο

Ισως αυτο δινει μια εξηγηση Ευρυπιδη. Τα παλια δεν ειχαν προβλημα (για μενα μιλαω παντα) με υγρασια αλλα στο κρυο. Μαλλον το σεταπ oπως ειναι τωρα δινει καλη χειμωνιατικη τουφεκια, παλια ηταν σε μενα αποτελεσματικο απο 5 με 25 βαθμους ανεξαρτητα υγρασιας η οχι.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top